KRITIKE

DARK LOVER 333

Početnik
Banovan
Poruka
5
Dakle, ubuntu je super os ako zelimo da se izborimo sa navalicom virusa itd,itd.
Mejutim, internet sporije radi, nije dobar za muziku,filmove,igrice i za jos mnogo stvari.
Zasto nesto ne preduzmu?
Npr bilo bi super kad bi se spojili windows i linux.
Taj novonastali OS bi bio najbolji ikada napravljen.
 
Dakle, ubuntu je super os ako zelimo da se izborimo sa navalicom virusa itd,itd.
Mejutim, internet sporije radi, nije dobar za muziku,filmove,igrice i za jos mnogo stvari.
Zasto nesto ne preduzmu?
Npr bilo bi super kad bi se spojili windows i linux.
Taj novonastali OS bi bio najbolji ikada napravljen.

зар опет ти?
који ти ово по реду мулти?
кад ће ти досадити да износиш нетачне тврдње?
 
Dakle, ubuntu je super os ako zelimo da se izborimo sa navalicom virusa itd,itd.
Mejutim, internet sporije radi, nije dobar za muziku,filmove,igrice i za jos mnogo stvari.
Zasto nesto ne preduzmu?
Npr bilo bi super kad bi se spojili windows i linux.
Taj novonastali OS bi bio najbolji ikada napravljen.

Kod mene internet radi brze :think:
Dobar je za muziku i flmove ako instliras kodeke i snimis dobre programe
Preduzimaju. Kako koja verzija izlazi sve je bolja ;)
Windows i linux ne mogu da se spoje jer bi to bio zlocin protiv prirode ;)
 
Oni koji su navikli da rade u windows okruzenju, imaju povremeno problema oko snalazenja sa Linuxom... Znaci, ovo se prvenstveno odnosi na obicne korisnike racunara, kakvih je najvise... Navika je navika... Nadjes exe fajl, dvoklik, next, next i sve ide samo... Kod Linuxa tu moze da nastane problem... S druge strane, vise je korisnika windowsa, pa je samim tim i lakse naci savete... Oko raznih podesavanja, oko drajvera, i sl. Tako da je pomalo besmisleno ubedjivati windows korisnika kako ce mu Linux doneti blagostanje i suprotno... Svako prema svojim potrebama...

Sto se tice igrica, a ne smemo zaboraviti da je takvih korisnika veoma, veoma mnogo, tu je Linux u debelom zaostatku...

Ja sam imao suprotno iskustvo od vecine korisnika Linuxa... Meni je internet radio sporije...

Naravno, Linux ima i dosta prednosti i tome i sluzi ovaj podforum... Da upoznamo sve one koji citaju kompjuterske forume na Krstarici sa Linuxom, da im se pokaze kako sve to funkcionise, da im se priblizi Linux, da mogu da vide da broj korisnika koji ga koriste nije zanemarljiv, itd.

Mislim da je spajanje Windowsa i Linuxa skoro nemoguce... U tom slucaju bi svaki od njih izgubio prednosti koje trenutno ima...
 
a jeste bez veze sam sigurnosni koncept "kliknes i ne mislis"
(koji baca u vodu godine nekih tamo istrazivanja po brojnim univerzitetima sirom sveta)
ali je sa druge strane neopisiv osecaj kad korisnik sam moze sve da uradi pa cak i ono lose
pa makar i brickovao komp :)

Reklo bi se da je windos nesto kao pandorine kutije... pustio je na otvoreno sve viruse sveta :per:

funkcionisalo je dok nije doslo do stvaranja globalne mreze ,ali je sada nemoguce zastititi
(ne pomaze ni fora "uzdaj se u se i u svoje Ruse" , e.g. Kaspersky )
 
Otkud ta pohlepa novih korisnika linuxa da skinu s trona windows? Zašto uvek i iznova morate dokazivati da ste pametniji od većine? Zašto jednostavno ne uživajte u slobodi koju ste sami otkrili?
To što ste na stepeniku više ne znači da ste na tronu, ali znači da možete da namignete onima niže (čak i malo podsmešljivo).
 
Otkud ta pohlepa novih korisnika linuxa da skinu s trona windows? Zašto uvek i iznova morate dokazivati da ste pametniji od većine? Zašto jednostavno ne uživajte u slobodi koju ste sami otkrili?
To što ste na stepeniku više ne znači da ste na tronu, ali znači da možete da namignete onima niže (čak i malo podsmešljivo).

Nije pohlepa u pitanju, vec je u pitanju borba protiv piraterije i monopola koji ima windows. :mafijas:

Meni konkretno smeta to sto te jednostavno primoravaju da uzmes racunar sa windowsom. Sto jednostavno moras da das 30-60 evra vise za sistem (ne racunam pirat verzije). Ne daju ti izbor. Ajde u redu je da plate vise oni kojima treba windows zbog posla kojim se bave, ali ne razumem zasto primoravaju ljude kojima bi i linux vrsio posao da ga uzmu.
Znam za vise slucajeva gde su ljudima koji su kupovali desktop racunar rekli da moraju da kupe windows jer nema druge opcije. Kada pitas za linux u servisu racunara, oni ti kazu u fazonu kako to ne valja, kako je nebezbedno, kako zbog linuxa moze da izgori hard disk.... i ako to nije istina.

Plus, na razvoju linuxa rade i nasi ljudi i to bez naknade. Zasto da ne podrzimo njihov trud i rad?

Nemam nista protiv Microsoft-a, vec zelim da informisem ljude da ne moraju da daju pare za nesto sto im ne treba i da mogu za dzabe da imaju besplan operativni sistem koji je u nekim stvarima cak i bolja od windows-a.
 
Sa GNU/Linux operativnim sistemima sam počeo da se igram pre 5 godina, a danas isključivo njega koristim na mom računaru. Za sad zadovoljava sve moje potrebe, i pored nedostataka koje poseduje.
Da, i Linux ima nedostataka, poprilično zapravo. Ali i svi ostali sistemi poseduju nedostatke, niko savršen nije.
Kada se nešto utvrdi da je nedostatak GNU/Linuxa, to najčešće bude ispravljeno vrlo brzo. "Najčešće" je u toj jednačini prosto zato što nisu svi problemi rešivi. Probleme u funkcionisanju Linuxa mogu da stvaraju standardi koji su licencirani i zatvoreni pa kao takvi ne mogu da budu kvalitetno integrisani u Linux. Zapravo mogu, ali nosioci tih licenci ne žele da troše resurse na nešto što se karakteriše kao "slobodno".. Pobogu, gde je profit u slobodi..
Primer za to je Adobe-ov Flash koji je odvajkad bio rak i rana na Linux sistemu. Do skoro je u toj grupi bio ATI sa svojim grafičkim drajverima, ali su oni (konačno) uvideli značaj ulaganja u GNU/Linux razvoj.

Anyway, možda sam nekad vršio pritisak na ljude da probaju Linux, ali sam uvideo koliko je to zaludan posao. Odmah se prepozna neko ko želi da proba i da eksperimentiše, koga interesuju IT i kome računar služi za nešto više od levelovanja heroja, fragovanja, pes-a ili ne znam čega..
Ako nekome zatreba pomoć, uvek ću pomoći, ali da na silu ubeđujem i prepirem se koji je OS bolji.. ni u najluđem, mazohističkom snu! :P

P.S. GNU/Linux je otvorena zajednica, ali to ne znači da trebamo ljude da guramo i vučemo u nju.. Ko ne poznaje (bar osnovno) Linux filozofiju i ne mari za nju, verovatno nikada neće mariti ni za lin ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top