Савети за послић код куће...

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Дајте савете којим би се послићима човек могао да бави код куће, а да има неке вајде од тога, најбоље нешто за шта из искуства знате да има прођу ;)

Без паметовања типа најстарији занат и те ствари :evil: :roll:
 
Radim kod kuće već dvadeset godina....znam dosta o tome jer živim isključivo od toga,nije nešto al' se preživljava....imam još puno ideja al' ne mogu da stignem sve da uradim....ma nije lako ni to al' me niko ne zajebava,ne trčim ujutro na posao i ne čekam dal' će neki privatnik da se smiluje da mi da platu...idem na pecanje kad 'oću...
 
Menjao sam dosta poslova u ovih dvadeset godina,bavim se raznim zanatima....
Dugo vremena sam radio sito-štampu,izrada suvenira nije loš posao,sad nameravam jedan novi posao ali ne bih o tome...u suvenirima odlično se prodaju ona crvena plišana srca na kojima nešto piše (najboljoj drugarici,najslađoj devojci i slične gluposti).Zgodno za rad u kući,ne treba veliki prostor ni skupe mašine...
 
Дајте савете којим би се послићима човек могао да бави код куће, а да има неке вајде од тога, најбоље нешто за шта из искуства знате да има прођу ;)

Без паметовања типа најстарији занат и те ствари :evil: :roll:

Postoje organizacije koje osobama sa ogranicenim radnim sposobnostima obezbedjuju neke poslice od kuce.

Ako si sposobna za rad, onda ne vidim nikakvu potrebu za rad od kuce... Nema 'leba bez motike...
 
Ja sam nasla u oglasima rad od kuce,sklapanje igracaka,i bas sam se zagrejala,kazu moram da platim 1000din prilikom preuzimanja,i ja platim,kad ono neki katalog sa adresama po americi,na ciji racun ja treba da uplatim 30dolara,da bi mi oni poslali pocetni paket.......strasno,tu vrstu poslova ne prihvataj nikako.....
sa takvim stvarima sam cuo stopostotnu prevaru..svaki put..uplatis, dobijes paket, sklopis posaljes, i kazu da 54 % onog sto si uradila nije proslo..i ne vidis ni dinra..odes u predstavnistvo izateknes praznu prostoriju..30 x sam cuo tu pricu..
 
Cuvanje djece, pravljenje kolaca, za ostalo mislim da se nerealni poslovi.

Pravljenje kolača je do pre godinu dana bilo isplativo sad više nije moja komšinica je to radila ali kaže da joj se to više ne isplati a i nemaju ljudi više para da plaćaju drugima za to....najgore je kad finasijski pukne ceo grad onda ima samo za osnovno i ljudi se okreću svom znanju i umeću da bi što više uštedeli.:aha:
 
Radi ono sto najbolje umes.
Ako je to zimnica - stavljaj tursiju i cekaj prvi sneg pa ponudi po troduploj ceni.
Ako je spoljna trgovina - tastaturu pod sake i trazi zastupstvo neke strane firme koje ovde nema
Ako je poezija - pisi i smaraj izdavace
Ako je cuvanje dece - otvori "divlji" vrtic (za legalan treba previse uslova)
Ako znas da gledas u solju (citaj: da pricas sa ljudima o NJIHOVIM problemima), naplacuj savete. Na sat.
...
Ako ne znas bas nista da radis, imas veoma redak talenat, marke Big Lebowsky. Nadji producenta da snimi o tebi film.


Ipak, plasim se da nista od ovoga tebi ne treba jer ti ne zelis posao nego "послић".
A to ne moze. Ne mozes i da stisnes i da prdnes
Mozes da radis i mozes da ne radis. Nista izmedju ne donosi korist.
 
Poslednja izmena:

Back
Top