Да ли сте на улици...

... икада нашли новац или нешто вредно? :)
Да ли би, у случају да пронађете новчаник, исти вратили власнику? ;)

Jesam,kao klinka u osnovnoj,na ulici,novcanicu..Nikoga nije bilo,a parica je stajala nasred asfalta..ja lepo podigla i uzela.Secam se da nije bila neka velika para,ali da sam mogla kupiti za sve kuci sladoled...:) A,u petom osnovne,kada sam bila dezurni,neka uciteljica ostavila rokovnik sa sve parama od sve dece iz razreda..te nedelje su donosili novac za eksurziju.Zena se oduzela,kada je dosla kuci,i videla da nema rokovnika.Ona ostavila kod nas,na klupi.Moj drug i ja,smo odmah javili dezurnom nastavniku,i ona je javila zeni.Zena nas je pohvalila,i oboje smo dobili po veliku cokoladu...:) Da,bez razmisljanja bih vratila,da nadjem tako nesto..ja sam posten nalazac.:) Secam se pre nekoliko godina,neki covek nasao ogroman novac,nekog coveka,ma neki veliki novac bio u pitanju...Bilo i na televiziji..I secam se,da su ga pitali,da li ga je vlasnik castio ili dao neku nagradu...Covek je tuzno slegnuo ramenima,i rekao,nije mu se ni zahvalio,kada je uzeo novac u policiji.E,to je sramno.Bas mi bilo zao coveka.
 
Poslednja izmena:
Ko ne ume da se raduje za malo,ne ume ni za puno...Zrno,po zrno pogaca,kamen po kamen,palaca...:)

U kafiću sam skoro našla ispod stola nekoliko metalnih novčanica od 5, 10, 20 dinara i naravno, pokupila ih. Uvek uzimam novčić kad nađem na ulici, za sreću. I zaista, stignu mi posle toga neke pare. Šta ću kad sam sujeverna.

Jednom je jedna skockana "šmizla" bacila na ulicu praznu kutiju od cigareta pred sebe dok je čekala nekoga. Ja sam u tom trenutku prolazila kraj nje, i onako spontano izjavila: "Devojko, nešto ti je ispalo.":evil:
A ona :eek:.
 
... икада нашли новац или нешто вредно? :)
Да ли би, у случају да пронађете новчаник, исти вратили власнику? ;)

okreno bi se levo desno i ako nema nikog, isti mećo u džep...
...misim...šta...da podignem ruku s novčanikom visoko u vazduh i da počnem da se derem...čiji je ovo novčanik...
...
 

Back
Top