Vaspitanje deteta do sedam godina

Kazu da do sedam godina mi vaspitavamo a ja nekada svoju cerku koja ima pet ne mogu da prepoznam. Neke stvari nikako nije mogla da nauci od mene a radi ih
Sredina vaspitava a ne samo roditelj. Ima jedna afrička? poslovica da celo selo vaspitava dete. Dakle i baba, deda, tetke, starija deca, komšije, svako ko se mota u blizini deteta, ono što se čuje da komšije dovikuju itd.
U tu sredinu spada i TV, časopisi itd. (ne znam da li danas postoje časopisi za decu, u moje vreme su postojali stripovi Mikijev Zabavnik, Mikijev Almanah, Tom i Džeri itd.)
 
Kazu da do sedam godina mi vaspitavamo a ja nekada svoju cerku koja ima pet ne mogu da prepoznam. Neke stvari nikako nije mogla da nauci od mene a radi ih

Период око пете године назива се још и ,,мали пубертет''. Тако да се немој чудити ако ти се девојчица понаша као пубертетлијка. :)
Пролазна фаза.
Само јој не дозволите да она ,,преузме команду''.
 
Период око пете године назива се још и ,,мали пубертет''. Тако да се немој чудити ако ти се девојчица понаша као пубертетлијка. :)
Пролазна фаза.
Само јој не дозволите да она ,,преузме команду''.

Aha ....a jel i oko seste godine period "malog puberteta"?

Naseg sestogodisnjaka izgleda nesto drma ili taj mali ili je neko drugo ludilo:roll:

:cao:
 
Treba da bude ubedljivo

Tacno tako, a pod tim se podrazumeva da se ne uplicete u ragovore, kritike, savete, naredbe.... ukoliko niste sigurni da je to nesto sto stvarno mozete da odradite sa svojim detetom. Cvrst stav, jaka volja, ljubavi i zvezde sa neba..... i ne zaboravite sve ce razumeti ako se potrudite da da ih gledate kao malog coveka kome je potrebna vasa pomec u nekim segmentima zivota. Pomislite kako postupate sa prijateljima, kada vas uvrede kazete im, kada im je tesko tu ste, ali ako im treba neko da bi se zanimali i ubijali vreme jer ne znaju sta ce drugo reci cete im da i vi imate svoje vreme. Knjiga ima milion ali u jednom se sve slazu kada kazete = ne = odmah to prvi put recite cvrsto i ubedljivo. Jos nesto izbacite batine, mozda vas nekad dete iznervira, ali vas tako i komsija iznervira pa ga ne udarate zasto bi ste onda vase dete!!!!!:zag:
 

Back
Top