Koji oblik nejednakosti bi ste najradije podrzali?

Ali "rad cini dusu i tijelo prostim".

Nema ništa loše u prostom. Naprotiv. Pretpostavljam, zbog rasporeda reči, da sebe ne ubrajaš u snagu koja klade valja. Ali "rad" je poširoka odrednica.

Ne nazivaš li radom glavolomke kojima vratolomiš ovde? Naprimer?


Tako su muskarci ucili zene, a sad one uzvracaju udarac.

Trebali bolje mislit. Ili uopšte.

Mi ne mozemo zivjeti a da ne ubijamo.

Bilo bi licemerno da ja kažem: nažalost.

Offtopic: ič mi se ne sviđa taj novi avatar, Spartače. Kamo šlem? Kud se dadoše onih 300?
 
Horda je najbolja:ok::worth::mrgreen::lol:



Teško je kalemiti nešto ni na šta. Ili nemoguće.


Prvi put kad je muško spustilo mač; prvi put kad je žensko moralo u lov jer je njeno muško ostalo da loče uz ognjište; prvi put kad se neko sažalio nad secikesom i uplašio silovatelja; prvi put kad je od čopora omalovažen kriomice šutnuo nogom vučji okot koji mu je prišao s verom...

Smešni, na šta se žalite?
 
Dekadencija je postojala uvijek. Problem sa hriscanstvom je taj sto je ono susta dekadencija.
"Izgubljena ovca je najmilija". "Vuk je nepozeljan".

Hriscanstvo se, dakle, bori protiv vuka. I to na sledeci nacin: "eto vama tijelo, ali dacete nam dusu - ponos, mudrost, hrabrost, znanje, imanje, zdravlje, cast, prijateljstvo - sve ce to biti ovcije".

Borba se, dakle, vodi na apstraktnom nivou.
Prvo se bori, a onda radi.

I kao zena treba biti ponosan i neporocan.
 
Teško je kalemiti nešto ni na šta. Ili nemoguće.


Prvi put kad je muško spustilo mač; prvi put kad je žensko moralo u lov jer je njeno muško ostalo da loče uz ognjište; prvi put kad se neko sažalio nad secikesom i uplašio silovatelja; prvi put kad je od čopora omalovažen kriomice šutnuo nogom vučji okot koji mu je prišao s verom...

Smešni, na šta se žalite?
Smešan je radikalni feminizam a praznina u prostoru između ušiju:lol::mrgreen:
 
Ne bih se slozio da se sistem koji gusi elementarne ljudske slobode moze nazvati funkcionalnim. Mozda efikasan, ali funkcionalan ni u kom slucaju!

Ajde mi navedi razlike i slicnosti sa demokratijom.Ja ih znam,pa kad budes uporedio videces da je skoro isto.Meni je postenije da mi neko kaze da nemam nikakva prava,nego da mi kaze da imam sva prava ali sam onemogucen da ih ostvarim...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je to ''ipak''.Fasizam i nacizam su osudjeni od ''celog'' sveta kao najvece zlo a demokratija je,danas aktuelna u nekom suludom obliku.
Da li tako razmisljamo zato sto su nas tako ucili u skolama i zato sto je to misljenje opste prihvaceno?Ko danas terorise svet?Saveznici?Zrtve fasizma?Ima tu dosta stvari izmedju redova da se nadje i sazna.Ne mislim ja da menjam misljenje nikom ali i od svog ne odstupam ni milimetar.Najvise sto pristajem je da izjednacim sva drustvena uredjenja i sve ideologije kao lose jer su se tako i pokazale.Uz malu razliku koju sam naveo gore u nekom postu.
 
Zanimljivo je to ''ipak''.Fasizam i nacizam su osudjeni od ''celog'' sveta kao najvece zlo a demokratija je,danas aktuelna u nekom suludom obliku.
Da li tako razmisljamo zato sto su nas tako ucili u skolama i zato sto je to misljenje opste prihvaceno?Ko danas terorise svet?Saveznici?Zrtve fasizma?Ima tu dosta stvari izmedju redova da se nadje i sazna.Ne mislim ja da menjam misljenje nikom ali i od svog ne odstupam ni milimetar.Najvise sto pristajem je da izjednacim sva drustvena uredjenja i sve ideologije kao lose jer su se tako i pokazale.Uz malu razliku koju sam naveo gore u nekom postu.

Pa covece, fasizam se u praksi pokazao kao katastrofalan, i tu nema sta vise da se prica. Sto se tice demokratije, pored svih manjkavosti koje ima, ipak je prihvatljiv oblik uredjenja. E sad, zasto je to tako, to je kompleksno pitanje, i ne bih da se upustam u objasnjavanje.
 

Back
Top