Aleksandar Veliki - Grk, zaista???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

arebis777

Legenda
Poruka
50.963
Citiram Dejana Lučića: Aleksandar Veliki je zapravo Aleksandar Karanović, koga Grci zovu Karanidis, u poslednje vreme ga prisvajaju i tvrde da je Grk. No, svaki srednjoškolac zna da je čuveni Demosten njegovog oca Filipa u svojim govorima nazivao varvarinom! Ako je Filip varvarin, to znači da nije Grk, pa prema tome, ni njegov sin to ne može biti!
 
Citiram Dejana Lučića: Aleksandar Veliki je zapravo Aleksandar Karanović, koga Grci zovu Karanidis, u poslednje vreme ga prisvajaju i tvrde da je Grk. No, svaki srednjoškolac zna da je čuveni Demosten njegovog oca Filipa u svojim govorima nazivao varvarinom! Ako je Filip varvarin, to znači da nije Grk, pa prema tome, ni njegov sin to ne može biti!

Lučić? Pa on je čuven po teorijama zavere! Čim sam proguglao o njemu bilo mi je jasno da njegova pisanja veze nemaju sa činjenicama. Možda u malom delu.
 
Evo čime se on bavi i verovatno će da napiše neku teoriju zavere. Umešaće masone da su oni namestili sve. Verovatno sakrili jednog Romanova i opet ..... .
14934-slicnost.jpg
 
Citiram Dejana Lučića: Aleksandar Veliki je zapravo Aleksandar Karanović, koga Grci zovu Karanidis, u poslednje vreme ga prisvajaju i tvrde da je Grk. No, svaki srednjoškolac zna da je čuveni Demosten njegovog oca Filipa u svojim govorima nazivao varvarinom! Ako je Filip varvarin, to znači da nije Grk, pa prema tome, ni njegov sin to ne može biti!

Aleksandar MAKEDONSKI.ne grcki,ne siptarski,ne srpski nego makedonski.

A logika Lucica je za strucni kadar Laze!:roll:
 
Na momente delujemo kao južne nam komšije, što se istorijske megalomanije tiče. Uvek sam raspoložen za alternativnu istoriju, ali ovo je previše
Negde pročitah, ne znam gde i kod koga, da Aleksandrovo pravo ime beše Lesandar, a da su ga potom "pogrčili".... besmislice (po meni)
 
Na momente delujemo kao južne nam komšije, što se istorijske megalomanije tiče. Uvek sam raspoložen za alternativnu istoriju, ali ovo je previše
Negde pročitah, ne znam gde i kod koga, da Aleksandrovo pravo ime beše Lesandar, a da su ga potom "pogrčili".... besmislice (po meni)

Ma povraca mi se od takvih debilnosti.:roll:
Filip jeste preuzeo dosta toga od Grka(od oblacenja pa do stila rata(koji je jos i usavrsio)...a smatrali su ga varvarinom jer je bio kralj(tj nije vladala demokratija u Makedoniji)!
Ma ponasamo se kao siptari koji jedva imaju svoju neku istorijicu pa kao lesinari skrnave da bi ispali kao vazan narod za istoriju balkana!:roll:
 
Evo čime se on bavi i verovatno će da napiše neku teoriju zavere. Umešaće masone da su oni namestili sve. Verovatno sakrili jednog Romanova i opet ..... .
14934-slicnost.jpg
Teorija zavere je termin koji služi da u startu obezvredi onoga ko javno iznese ili otkrije istinu koja je dotad skrivana. Ispravno je reći da se čovek bavi otkrivanjem zavere na određenu temu, a ne teorijom zavere!
 
Da ime karan nam dolazi sa turcima i označava crnog !
Aleksandar Makedonski je bilo grk i tačka !
Današnji makedonci dolaze na područje Makedonije tek u 6 vijeku !

Радогост а манихејац?

Колико је реч каран старија од Турака немаш појма, а научићеш кад будеш имао више од 18.
Ксенофон је разјашњавао ову реч Грцима као : човек који је стекао (рођен са ) све моћи. Дакле, цар.
 
Poslednja izmena:
Tvrdite da je on vas zato sto je Olimpija potekla iz Epira...ko bi zdrav i pametan isao na taj "argument"?!:lol:

Meni je upravo zbog toga zato sto sam u vas forum i respektiram to , pa de ne uzmete negativo sa moje strane ..
Ja kao Arberi koji nisam niko i nista mogu ti popuniti celu stranicu sa svih strana sveta da su oni napisali a ne mi ! Mada mene licno nije on potreban , nemogu dokazati moje poreklo a kamoli pre 2.500-3.000 god.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top