Vaspitanje(nacin)

Od oca nikad nisam dobio batine, niti se kad izgalamio na mene, jednostavno, ima autoritet, poštuje me i ja njega.
Majka me je jednom udarila jer nisam htio poslušati komšinicu, udarila me nekim sranjem nezgodno sa druge strane koljena i raskrvarila me. Imao sam manje od 10 godina. Rekao sam joj da je zbog toga nikada neću voljeti, mogu je poštovati samo i nikad joj oprostiti neću.
 
Otac je bio jako strog, tako da njegove metode vaspitanja su od mene napravile covjeka kakav sam danas.

Batine nedje do 13. godine, do 18-te sankcionisanje, uskracivao mi je uvijek ono sto mi je najdraze.

A majka nije, mada znala je i ona da me izbije ako sam napravio neko bas vece sranje :P

A danas mi samo drobe pricom, mada bili oni u pravu ili ne, ja im kazem da su u pravu i svojim poslom. Srecni oni, srecan ja.
 
Poslednja izmena:
Imam 13 godina, ne znam šta je batina, ako sam ikada nešto uradio sve bi se rešilo pričom, čak i da su pokušali moji roditelji ne bi uspeli da se izderu na mene, a kamoli da me biju. Prosto takvi su oni. Mama više puta zna da zameri nešto. Tata mi je rekao. "Ne branim te ništa, ne mogu da kontrolišem tvoj život. Tebi prepuštam sve odluke i imam poverenja u tebe." Evo sada smem da kažem donekle da sam kulturan i da nisam loše dete. Ali sam siguran da bi' bio lošiji da bi me tukli za sve. Kao nekog... Deteta iz mog odeljenja.
 
fali ti anketa, pa da vidimo na čemu smo.

meni je fascinantno koliko daleko dospeva priča o psihološkoj osnovi vaspitanja, čak i do sudskih organa koji su u mogućnosti da na nekog gledaju blagonaklono zbog toga što su ga u detinjstvu previše ili premalo tukli.
 
fali ti anketa, pa da vidimo na čemu smo.

meni je fascinantno koliko daleko dospeva priča o psihološkoj osnovi vaspitanja, čak i do sudskih organa koji su u mogućnosti da na nekog gledaju blagonaklono zbog toga što su ga u detinjstvu previše ili premalo tukli.

pa ako se manje ili vise licnost formira do 5 godine(neki kazu do trece)...svakako je odgovornost i na roditeljima sto im je dete sociopata posto je dobijalo batine..na svakih 15 min...ili obrnuto...
 

Back
Top