Србија - једина земља на свету без алтернатива

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Imamo plan za deceniju


1. NAPRAVILI smo plan za ovu deceniju i uskoro ćemo ga predstaviti. Srbija će 2020. godine biti srednje razvijena evropska država premrežena autoputevima i punopravna članica EU sa očuvanim teritorijalnim integritetom. Sa tim planom izaći ćemo pred građane na izbore 2012. godine. I pobediti!


2. KOSOVO I EU - Nikad nećemo odustati od članstva u EU pošto taj put nema alternativu, kao što nema alternativu ni odbrana naših interesa na KiM.
Predsednik je naveo da Srbija nema interesa da blokira institucije Kosova u regionalnoj saradnji:- Ali, postoji „crvena linija“ koja se odnosi na bilo kakvo indirektno ili direktno priznanje nezavisnosti pokrajine, koju Srbija nikako ne namerava da pređe.


3. KRIZA - Ukupni parametri domaće ekonomije bolji su nego u mnogim zemljama EU. Poboljšanje životnog standarda očekujemo tokom narednih godina.
- Nezaposlenost u Srbiji je 17 odsto, dok je u Španiji 20. Inflacija je pod kontrolom, porasla je štednja građana, a devizne rezerve podignute su za 30 odsto, raste izvoz, a smanjuje se uvoz... Imamo razloga da budemo optimisti, ali ne smemo da širimo lažni optimizam. Ova ekonomska politika nema suštinsku alternativu, jer da je ima do sada bi se pojavila - naglasio je predsednik Srbije i DS.


4. SREBRENICA - Bila bi velika greška ukoliko bi za nju glasala samo vladajuća većina. Sve polemike o tome da li je potrebno usvojiti jednu ili dve rezolucije i da li je reč o genocidu ili zločinu, promašile su temu.


5. NEMA VANREDNIH IZBORA - Ukoliko se bude hrlilo prema izborima, to neće biti izbori za boljitak građana, nego izbori između političkih elita. Moramo obezbediti političku stabilnost i svi oni koji joj ne doprinose rade o glavi građana. Ubeđen sam da one političke strukture koje pretenduju da dođu na vlast, s obzirom na svoje rezultate u prošlosti, nemaju nikakvo opravdanje da ponovo vode ovu zemlju. (Новости)


Прво - јел' ово краткорочни план ДСа? Мислим, можда човек планира да влада до 2100-те?

Друго - како мисли да изведе да ни Косово ни ЕУ нема алтернативу? Опет једна формула за ЕУ а друга (лажна) за нас?

Треће - када нам је толико добро био би апсурд да улазимо у ЕУ па да плаћамо туђе дугове - грчке, шпанске, португалске... Развијене земље ЕУ требало би озбиљно да поразмисле да се прикључе Србији, а ЕУ губитници нека се копрцају сами како знају и умеју...

Четврто - да не машимо тему... :evil:

Пето - с обзиром на резултате у прошлости једино ДС има чиме да се подичи, те, стога, има оправдање да претендује на доживотну власт. Сви остали раде о глави грађана Србије. :lol:

Дакле - ДС нема алтернативу као ни њихова економска политика, ни Косово нема алтернативу а ни ЕУ, а напоcлетку ни резолуција о Сребреници нема алтернативу. :dash::dash::dash:

Изгледа да је Србија једина земља на свету која нема алтернативу ничему што јој намеће њена власт. На шта ли ме то подсећа? :think:
 
Poslednja izmena:
Дакле - ДС нема алтернативу као ни њихова економска политика, ни Косово нема алтернативу а ни ЕУ, а напоcлетку ни резолуција о Сребреници нема алтернативу. :dash::dash::dash:

Изгледа да је Србија једина земља на свету која нема алтернативу ничему што јој намеће њена власт. На шта ли ме то подсећа? :think:

Na sta te podseca?

P.S. Pa dobro, tako su ga savetovale sluzbe da kaze, da ispadne kako je ta opcija najbolja i u Srbiji i u svetu, tako da joj zadugo nece biti kraja, itd., itd...;)
 
Прво - јел' ово краткорочни план ДСа? Мислим, можда човек планира да влада до 2100-те?

Друго - како мисли да изведе да ни Косово ни ЕУ нема алтернативу? Опет једна формула за ЕУ а друга (лажна) за нас?

Треће - када нам је толико добро био би апсурд да улазимо у ЕУ па да плаћамо туђе дугове - грчке, шпанске, португалске... Развијене земље ЕУ требало би озбиљно да поразмисле да се прикључе Србији, а ЕУ губитници нека се копрцају сами како знају и умеју...

Четврто - да не машимо тему... :evil:

Пето - с обзиром на резултате у прошлости једино ДС има чиме да се подичи, те, стога, има оправдање да претендује на доживотну власт. Сви остали раде о глави грађана Србије. :lol:

Дакле - ДС нема алтернативу као ни њихова економска политика, ни Косово нема алтернативу а ни ЕУ, а напоcлетку ни резолуција о Сребреници нема алтернативу. :dash::dash::dash:

Изгледа да је Србија једина земља на свету која нема алтернативу ничему што јој намеће њена власт. На шта ли ме то подсећа? :think:

pa na 1989 i svetog slobodana milosevica.
zar nije i on tako isto govorio? zar nije pred izbore uveravao gradjane da ce do 2000 imato shwedski standard, zar nije uveravao gradjane da ce izgraditi brze pruge, zar nije narodu cak i pare otimao za auto put , zar nije govorio kako izbori u srbiji nisu potrebni (posle njegovog ustolicenja) jer je narod odlucio da glasa za srbiju to jest za njega, ................
ali ne treba se cuditi. zar treba nesto drugo ocekivati od jednog crnogorca koji jedino sto u zivotu zna to je da se lazima , terorom, diktaturom, pa i ratovima odrzi na vlasti.
stoga treba zaboraviti ove naivne izjave jednog moralno bolesnog coveka koji nije bio sposoban da ima kontrolu ni nad vlastitom zenom a kamoli nad jednim celim narodom.
 
ma Saper i Krle vise ne znaju sta da lazu i obecavaju , pa su sad smislili to novu glupost pod imenom plan za deceniju , obicno presipanje iz supljeg u prazno bez ikakve sustine i rezultata , nego je najgore sto ce ovaj nesrecnik sada da smara sa tom stupidnom frazom i da je ponavlja ko papagaj neprestano bar mesec dana , dok mu ne napisu neku novi budalastinu ...
 
ma Saper i Krle vise ne znaju sta da lazu i obecavaju , pa su sad smislili to novu glupost pod imenom plan za deceniju , obicno presipanje iz supljeg u prazno bez ikakve sustine i rezultata , nego je najgore sto ce ovaj nesrecnik sada da smara sa tom stupidnom frazom i da je ponavlja ko papagaj neprestano bar mesec dana , dok mu ne napisu neku novi budalastinu ...

'Ајде једном да се и са тобом сложим... него што се тиче папагајисања најгоре му је оно НЕМА АЛТЕРНАТИВЕ - ту директно имитира СМ, али оно што мене још више нервира и што показује колико му је сиромашан вокабулар, то је када стално понавља... И ДА НЕ БУДЕ ДИЛЕМЕ... :hahaha:
 
Србија има алтернативу.
Алтернатива стиже на следећом изборима, а ако Бог да...можда и раније.
http://slobodnasrbija.ru/

ne spavaj na casu. jes cuo sta g. tadic kaze.vanredni izbori srbiji nisu potrebni.......da se ne prekine koninuitet lopovluka..........pardon, vladinog programa za ovu deceniju.
 
//'NAPRAVILI smo plan za ovu deceniju i uskoro ćemo ga predstaviti. Srbija će 2020. godine biti srednje razvijena evropska država premrežena autoputevima i punopravna članica EU sa očuvanim teritorijalnim integritetom. Sa tim planom izaći ćemo pred građane na izbore 2012. godine.'

А sta narod misli o ovim desetogodisnjim planovima zutih....

belami
6. mart 2010 18:44:18
Predsednik se posle jučerašnjeg sastanka se uživio u ulogu premijera pa nastavlja danas sa psihoterapijom nevernih stanovnika Srbije. Izgleda da je i njima ponestalo para pa moraju sednicu GO održavati u Staroj Pazovi na račun predsednika opštine. Disciplinovani novinari „Novosti” danas moraju pisati samo lepe stvari, pošto mi nismo svesni koliko nam je lepo. Eto već za deset godina ulazimo u srednje bogato društvo u EU, dakle u Jevropu tamo neke 2020 godine to je poslednja i najnovija informacija. To da nam je inflacija samo 8% saznali smo od njega a mi mislili da je puno veća. Ponovo nas uverava da kod nas i dalje radi kompletna državna administracija, sve vladine agencije i javna preduzeća, izbegli smo veliko otpuštanje radnika ostali su svi oni koji žive od vladinog godišnjeg budžeta. Posao su izgubili uglavnom oni koji su nešto proizvodili isto kao u Španiji ali čak i manje nego kod njih. Toma i Velja vode Srbiju u propast jer ponovo hoće izbore a nemaju nikakav ekonomski program, a ZES barem zna koliko su ih koštali svi dosadašnji izbori. Eto toliko o današnjoj terapiji ove godine izlazimo iz krize, ali se to baš neće osetiti na standard onih što nisu na budžetu..

SSSS
6. mart 2010 19:59:30
Prica pricu o Kosovu, a muslimanima obecava državu u Raskoj... A o ekonomiji prica samo isto: sve ovo je pricao i ranije, rokovi su isti, tako da će sledeće godine biti rok godinu dana duzi!

Branko
6. mart 2010 21:52:20
Gospodine Tadicu , necete VI sa svojom koalicijom vladati ni deset meseci , a kamoli deset godina . Bilo bi to jako mnogo , jedino ako ne želite kao zagorac sa svojim kumunistima . Verovatno u vasoj koaliciji ima jako mnogo bivših kumunista i njihovih potomaka , ali vam se ta zelja neće ispuniti .

baćo
6. mart 2010 22:25:21
Gosp.Tadiću,ne znam da li čitate i pratite ,komentare ovog naroda,Da sam ja na vašem mjestu , našao bih načina da provjerim popularnost kod svog naroda.Pa ako niste baš popularni, bar u tišini završite mandat. Nemojte da vas zapamte kao diktatora. Trebat će i posle svega, pogledati ,ovog običnog čovjeka, u oči.I ,ostat na nekoj ljudskoj visini.Neću komentarisati članak mislim da ne vrijedi.(mislim komentarisati)

Pobesneli gradjanin
6. mart 2010 23:53:27
Tadicu, prošpartaj malo po forumima, pročitaj komentare!! Šta bre pričaš, bajke? One se ne jedu!!! Narod je gladan a ti paradiraš, postrojavate gardu, otimate pare,... Dosta vise!

Čitalac
7. mart 2010 08:36:17
Regionalizacija Srbije znači podsticanje principa „Baš me briga”.Danas preovlađuje individualizam,baš me briga za druga,komšiju,kolegu,nekog iz susednog sela.Važan sam samo ja,baš me briga za drugog.Preovlađuje bezdušnost i bezosećanje za druge,surovost,izgubila se svaka saosećajnost,solidarnost,razumevanje,spremnost da se slabom i nejakom,i žrtvi pomogne.Sada će se sve te karakteristike spustiti na nivo regiona.Baš me briga mene iz regiona Vojvodine za to što umiru od gladi , i drugih nevolja oni u regionu u Šumadiji.

Vesna
7. mart 2010 08:45:39
Ne mogu da verujem šta vlast napravi od coveka, a možda je samo izvukla na povrsinu ono sto je ovaj covek stvarno i bio.Kad vidim drustvo oko njega, na mogu da veruje da sam bila toliko glupa i pripadala im. Pa ovo svako vidi: 1. Unistili su porodicu, omladina nam je u beznadju, bez posla, a kad rade, rade za 100 eura da bi izdržavali Miskovica i njihove tajkune. Deca su nam otisla u inostranstvo, a zamislite Djelic je izracunao da ih je od 2000-te otislo 2000 najboljih. Pa kako onda da rese problem kad oni ne znaju ni o cemu se radi? 2. Bolest će pojesti naciju, a oni se „cesljaju”. 3... A ovaj covek planira šta će da radi u sledećih 20 god.

Velimir
7. mart 2010 10:01:48
Stalno isti refren,a inače se pravi „naivan” da razume poruke od strane EU i „partnera” da po onoj narodnoj „ne može da se stisne i da se ...”.Već ste u prosloj deceniji lepo pokazali vase planove i kako oni su usrecili zemlju i njene buduce generacije,a svako dalje opstajanje na vlasti produbljuje ambis koji se teško može premostiti.Krediti,kao i rasprodaja poslednjih nacionalnih resursa je dimna zavesa koja omogućava samo kratkorocno opstajanje na vlasti,a zatim ? Verujete da se narod neće upitati ko ga je doveo dotle ? Osvrnite se i pogledajte susednu Grcku,tamo već i pored dugogodisnjeg clanstva u EZ izlazi na videlo nenarodno poslovanje i bahatost vladajucih garnitura koje nisu brinule o nacionalnim interesima.

Jelena
7. mart 2010 11:20:32
Ovaj covek stvarno nema meru.Još pamtimo 200.000 radnih mesta iz kampanje, a obecanja za sledećih 10 godina neka zaboravi.Siromah ,sve drugi krivi a on je tako dobar i uspesan ,pravo srce.
 
Jos malo sta narod misli:

//jugo-
Subota, 06. 03. 2010. 16:23h

neregistrovan korisnik
taman sam preboleo aperkat dinkica a ovaj me pogodi, direktom.

vlatkoj22
Subota, 06. 03. 2010. 16:26h

Nije mi samo jasno na čiji ste standard mislili? Vaš i standard Vaših pulena teško da može biti još bolji.

Νικσλα Johny
Subota, 06. 03. 2010. 18:40h

@bolle : Prodace telekom pa će da tempiraju standard 2 meseca pred izbore od tih para.

pecaros
Subota, 06. 03. 2010. 17:16h

nediraj ništa vise oko standarda,ostasmo i bez gaća ako nastavite sa poboljsanjima!

Goran-1
Subota, 06. 03. 2010. 17:09h

neregistrovan korisnik
Ne znam zašto, ali mu ja ne verujem ni reci ! Da li on uopste zna kakav je danas standard gradjana i da li se sam uverio ili mu to kažu Dinkic,Jelasic i Vlahovic?!

no-name
Subota, 06. 03. 2010. 17:16h

neregistrovan korisnik
Gospodine Predsednice ne obecavajte nam vise ništa,jeste zaboravili na 200000 radnih mesta vise,pa sad je bar duplo toliko manje nego kad ste krenuli u kampanju za predsednika..obecajte nam da će biti bar za leb da se kupi i to je nešto za nas sirotinju..da vas podsetim,radim 5 meseci redovno a plate nesmem traziti i šta da radim i kome da se zalim???

Prijavi komentar maximus
Subota, 06. 03. 2010. 17:27h

Gospodine Tadiću, svi je jasno da je premijer Srbije Miroslav Mišković, a vama je ostavio samo deo spoljne politike.Kad tajkune vidimo u zatvoru, verovaćemo da iskreno želite napredak, jer njihova halapljivost nas je i dovela do prosjačkog štapa.Do tad, krčkajte se u loncu zajedno sa spsovcima, udbašima, vojnim bezbednjacima, lažnim demokratama, medijskim tajkunima i sl.Istorija vas neće pamtiti, ni po čemu.

niko_kao_ja
Subota, 06. 03. 2010. 22:20h

@maximus : ...šta ti bi?+

damnjan
Nedelja, 07. 03. 2010. 08:49h

@niko_kao_ja : Promenio stranku i od mene +.

Haha
Nedelja, 07. 03. 2010. 10:39h

neregistrovan korisnik
@maximus : E tako a ne da odmah krstis snsovac, radikal, ... Ima nas običnih kojima je samo muka od svega a rado bi pobegli odavde (ja bih i mogao, nego...).

vlado107
Subota, 06. 03. 2010. 18:36h

Nije teško gladnog nahraniti. Das mu koru hleba i on je zadovoljan. Tadic nam sledeće godine obecava koru hleba a mi treba da se radujemo.

Νικσλα Johny
Subota, 06. 03. 2010. 18:39h

Cuj politika stednje,u februaru primanja budzeta 40 milijardi a oni potrosili 55.Od tih para sto su potrosene za investicije utroseno 0(NULA). Link http://www.mfin.sr.gov.yu/download/pdf/javne_finansije/Tabela 2. Priman ja%20i%20izdaci%20budzeta%20Republike%20Srbije%20u%20periodu%20januar%20feb ruar%202010.%20godine,%20prema%20Zakonu%20o%20budzetu.pdf Da li treba još neki komentar?

nahranii-ništa-ne-diraj
Subota, 06. 03. 2010. 18:45h

neregistrovan korisnik
Juče u Nišu, na sednici skupštine grada, predstavnik Direkcije za izgradnju grada g-din Jocić izjavio je da Niš već 2 godine zaobilaze investitori. Dragi predsedniče, da te podsetim da je gradonačelnik tvoj vrli kadar. Ako su svi poput njega nemaš ti sa kim da bilo šta pokrećeš. Potrebni su sposobni ljudi da se bilo šta pokrene, a ne, ljubi ga majka, k... koji o sebi govori u trećem licu i divi se kako lepo zvuči kad izgovori „gradonačelnik grada Niša Miloš Simonović”. Kad smo kod infrastrukturnih projekata i ulaganja, podseti me, molim te šta ste za dve godine uradili, jer ja, nešto ništa nisam videla. Možda neko tendenciozno izbegava jug jer su otuda krenule protestne šetnje? Ako naredne dve godine planirate da radite kao predhodne dve neka nam je Bog na pomoć.

Milan
Subota, 06. 03. 2010. 19:38h

neregistrovan korisnik
Ma jedno je sigurno , za njih više ne glasam .
 
Pa kakve smo ovce kao narod realno nismo ni za bolje...poenta u Srbiji je da obecavas nesto na izborima sto ce biti ispunjeno za 5-10 god i pobeda ti je zagarantovana :D

Nego ja kapiram da su ovi na zapadu skapirali da demokrate pucaju i da moze da se desi da skoro padnu sa vlasti pa zato na vreme da bi osigurali svoj uticaj u buducnosti sada podrzavaju SNS i ako treba Toma ima da bude veci demokrata od Tadica ako oni vide da ce imati koristi u buducnosti od njega :roll:

kako god okrenes bolje sutra se ne nadzire...
 
Ma i dalje ima naivcina koliko hoces

Nema naivaca Tori, ima samo ljudi koji rade za ili u žutim preduzećima, koji su svesni svega ali
moraju da ćute ili da govore ono što im se kaže jer će inače ostati bez leba - uhvaćeni su u pat poziciju.

Seti se samo one čuvene plavuše.
Jadnica nije uspela da popamti što su joj kazali da kaže, kakav peh
 
Nešto sam načula da Tadić započinje pisanje bajki za malu decu, ili je već započeo nešto
nisam sigurna?!
Ivica i Marica su valjda već prevaziđeni pa polako, za nove generacije, sledi
pisanje Borisa i Nade.

kakav hans kristijan andersen tadic je zakon :)

on laze bolje nego seherazada u 1001 noci
 

Back
Top