Црногорски војници испраћени у Авганистан

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v126567
ОРГАНИЗОВАН ИСПРАЋАЈ ЦРНОГОРСКИХ ВОЈНИКА У АВГАНИСТАН
ПОДГОРИЦА – У касарни у Даниловграду организован је свечани испраћај прве јединице Војске Црне Горе (ВЦГ) који ће отпутовати у Авганистан у међународну мировну мисију ИСАФ где ће служити под командом НАТО-а.
На испраћају пешадијског вода од 25 припадника, председник Црне Горе Филип Вујановић војницима и официрима пожелио је да се у домовину врате „са чашћу” коју имају они, њихове породце и држава Црна Гора.
„Тамо сте једна породица. Окрените се једни другима. А овде, у Црној Гори, држава, а посебно Министарство одбране, имаће додатну обавезу да брину о вашим породицама”, рекао је Вујановић црногорским војницима.
Пешадијски вод ВЦГ биће у саставу мађарске чете, под немачком командом, са задатком да обезбеђују базу ИСАФ-а у авганистанском граду Пол е Комри.
Поред пешадијског вода, у контигенту ВЦГ у мировној мисији биће још четири официра и трочлани медицински тим.
Вујановић је на свечаности у Даниловграду, којој су присуствовале и стране дипломате, рекао да је ИСАФ мисија у Авганистану „данас најважнија мировна мисија” у свету.
Црногорски председник подсетио је да то није прва мировна мисија у којој учествује Црна Гора. Око 80 војника и официра црногорске војске су 1897. године више месеци провели у мировној мисији на Криту, гђе су раздвајали зараћене Грке и Турке.
Начелник Генералшстаба ВЦГ, вицеадмирал Драган Самарџић казао је да црногорски војници одлазе у Авганистан „потпуно спремни” за задатке којих их чекају, јер су, како је навео, прошли вишемесечну обуку.
Самарџић је војницима у мировној мисији пожелео срећу, а њиховим породицама захвалио је због подршке коју су им пружили да оду у далеку земљу.
Командир јединице која одлази у мировну мисију, капетан Енес Мурић рекао је да је учесће у ИСАФ мисији част за црногорске војнике и да ће они постављене задатке извршити одговорно и професионално.
Црногорски паралмент раније је донео одлуку о упућивању припадника ВЦГ у мировне мисије. Црна Гора је једна од ретких земаља која није чланица НАТО-а, а упућује своје војнике у мисију под командом те војне алијансе.
Званичници НАТО-а више пута су веома високо оценили такав гест Црне Горе, а у Подгорици се очекује да ће то бити уважено приликом одлучивања о пријему земље у ту војну организацију.
Према најавама из НАТО-а, Црна Гора ће бити прва следећа земља која ће бити примљена у тај војно-политички савез.

Пешадијски вод ВЦГ биће у саставу мађарске чете, под немачком командом,
Ееее.....Шта би на ово рекао Краљ Никола и остали прваци? :dash: :dash: :dash:
 
Црногорски председник подсетио је да то није прва мировна мисија у којој учествује Црна Гора. Око 80 војника и официра црногорске војске су 1897. године више месеци провели у мировној мисији на Криту, гђе су раздвајали зараћене Грке и Турке.

Prochachkao po proslosti pa iskopao cak i istorijsku potku :lol:. Time je crnogorsko chojstvo za americki racun potpuno opravdano i visoko moralno. :roll:
 
Poslednja izmena:
nadam se da ce ih "braca talibani" junacki docekati :think:

foto-oruz-1.jpg
 
off

Pre izvesnog broja godina, prostrem ti ja peskir na plazi u Budvi, rano ujutru i usred mog suncanja, ja onako opustena, uzivam u shumu talasa blizu plicaka kad odjednom, paaf, zabode mi neko nesto odmah pored glave, ja se trgnem preplaseno i skocim, pogledam sta se desilo i vidim, na kraju mog peskira uboden suncobran i kurpulentni monteniger ga obezbedjuje kamencicima sve tjushkajuci moje stvarcice koje su se tu zatekle i ne obracajuci paznju na to sto mi je zakopao i vrh peskira. Kad sam ga pitala sta to radi, on onako odvazno kaze : "Sta cu ti ja, nijesi iznajmila leZAljku...leZAljke imaju prednost." :eek: :dash: :bljak:
 
off

Pre izvesnog broja godina, prostrem ti ja peskir na plazi u Budvi, rano ujutru i usred mog suncanja, ja onako opustena, uzivam u shumu talasa blizu plicaka kad odjednom, paaf, zabode mi neko nesto odmah pored glave, ja se trgnem preplaseno i skocim, pogledam sta se desilo i vidim, na kraju mog peskira uboden suncobran i kurpulentni monteniger ga obezbedjuje kamencicima sve tjushkajuci moje stvarcice koje su se tu zatekle i ne obracajuci paznju na to sto mi je zakopao i vrh peskira. Kad sam ga pitala sta to radi, on onako odvazno kaze : "Sta cu ti ja, nijesi iznajmila leZAljku...leZAljke imaju prednost." :eek: :dash: :bljak:

jios jedan off.

plivo ja u tivtu, plivo i pap! ispred mene gofno onako pluta. mislim da me neko pogresno ne shvati, nije bio neki milov plivac nego pravo gofno.
otplivo sam nazad naravno i to letovanje vise nisam usao u vodu.
sledeci put mi psovali majku srpsku i to je bilo zadnje od crne goretine sto sam video.
 
off

Pre izvesnog broja godina, prostrem ti ja peskir na plazi u Budvi, rano ujutru i usred mog suncanja, ja onako opustena, uzivam u shumu talasa blizu plicaka kad odjednom, paaf, zabode mi neko nesto odmah pored glave, ja se trgnem preplaseno i skocim, pogledam sta se desilo i vidim, na kraju mog peskira uboden suncobran i kurpulentni monteniger ga obezbedjuje kamencicima sve tjushkajuci moje stvarcice koje su se tu zatekle i ne obracajuci paznju na to sto mi je zakopao i vrh peskira. Kad sam ga pitala sta to radi, on onako odvazno kaze : "Sta cu ti ja, nijesi iznajmila leZAljku...leZAljke imaju prednost." :eek: :dash: :bljak:


:roll: Класична црногорска добродошлица ...до следеће године кад би се зезали :dash:
 

Back
Top