pomoc - MSN messenger

beznicka

Početnik
Poruka
9
ovako..
posto sam uzela novi komp, odnela sam ga na instalaciju operativnog sistema i nekoliko programcica..e sad, kakvo me je stanje zateklo :)...

messenger (9.0) mi nikako ne radi, izbacuje error 80040154. guglovala sam i uz windows live help pronasla dva potencijalna resenja, jedno je pokretanje fajla msxml3.dll u Command Promt-u, a drugo je download-ovanje msxml3.dll-a sa neta.

http://help.live.com/help.aspx?project=WL_Messengerv9&market=en-us

Sve sam odradila, korak po korak, ali nijedno nije upalilo, messenger jos uvek izbacuje isti error. :(

I da problem bude jos veci, ne znam kako da odinstaliram messenger i pokusam da stavim novi, jer se na moje veliko cudjenje on NE nalazi na listi 'programs and features' u control panelu-u, a cak ni u folderu gde je smesten ha hardu NEMA opciju 'uninstal'.. :eek:
Tako da sada niti mogu da ga namestim, niti daga izbrisem...A potreban mi je... :azdaja::besan2::rida:

Ima li neko neki predlog, resenje...?
 
i to sam pokusala, ali buduci da ne mogu da odinstaliram ovaj koji je vec u kompu, automatski mi se pokazuje kada startujem instalaciju 'you already have instaled this program', i otkacena zelena kukica pored 'mesenger'-a. a instalacija ne nudi nikakav 'reinstal' ili 'repair' ili neshto slichno... :/
pokusala sam i da ga izbrisem sa harda na foru- desni klik, delete, ali bas kao sto sam i mislila, i dalje ga prepoznaje kao da je tu...
 
MSN Repair - Program koji sam popravlja Windows Live Messenger i MSN Messenger

MSN Repair je mali alat kojeg je napravio italijanski programer Valentino Marangi. MSN Repair 2 je nasljednik prve verzije koja je downloadovana vise od 50000 puta a ova druga verzija vec je presla i cifru od 200000 downloada to samo govori o tome koliko je koristan alat.
MSN Repair 2 rješava probleme i uobičajene greske u Windows Live Messenger i MSN Messenger -u.
Rad u programu je vrlo jednostavan jer sadrzi samo jednu glavnu tipku i ima izbornik koji vam omogučava da odaberete koje greske zelite da popravite. Program je na italijanskom jeziku ali tipke su na engleskom tako da ne bi trebalo biti problema u snalazenju. I kada kliknete na "Repair" program počinje da radi popravak Windows Live Messenger -a i MSN Messenger -a.

msn_repair_2.jpg


Spisak greski (Error) koje program popravlja:

* Error 81000314
* Error 800b0001
* Error 81000370
* Error 80040111
* Error 800401f3
* Error 80048820
* Error 80048883
* Error 80072ee6
* Error 80072efd
* Unable to send / receive sounds (Plus)
* Incorporates Windows Messenger (version already installed on Windows)
* Not accessed but not by errors
* Unable to add contacts

Možete pokušati prvo ovako repair
Start>My Computer>Lokal Disk(c)>Program Files>Windows Live>Installer>wlarp i uzmite opciju Repair.
 
Poslednja izmena:
Evo da pretstavim svoj problem koji sam nekoliko puta vec pretstavio ali nisam dobio adekvatnu pomoc :lol:

Dakle problem je u sledecem, do pre nisam ni mogao da probam da udjem na msn, tj udjem ali kao on ulazi, i samo mi opet izbaci pocetnu log in stranu i onda opet i opet probam i nista. Sada sam probao ama bas sve sa ove teme i reinstalirao i sad mi pokazuje sledece
i opet nece :S

Vise ne znam sta da mu radim. Molim vas za pomoc :sad2:
 
Vidim da koristis Transformation pack, tako da ti on najverovatnije pravi problem. Jedino njega da izbrises, pa da probas. Opet, ti transforamtion programi su zeznuti za brisanje, tako da, koliko sam ja upucen, za njihovo brisanje resenje je reinstalacija.
 
Vidim da koristis Transformation pack, tako da ti on najverovatnije pravi problem. Jedino njega da izbrises, pa da probas. Opet, ti transforamtion programi su zeznuti za brisanje, tako da, koliko sam ja upucen, za njihovo brisanje resenje je reinstalacija.

Pa sad, ja sam obrisao temu iz themes u c:/windows/res.

I vise je nema tema u properties ali da li je ona sada skroz izbrisana? :think:
 
Pa nek proba da se uloguje na drugi komp na taj nalog, moguce da mu je neko provalio sifru i promenio je. Nek proba isto da se uloguje na sajt hotmail-a i vidi da li radi, ako ne radi, onda je do naloga, a ako tamo radi, onda je do msn-a. A mozda je nesto do njegovog naloga, mogao bi da proveri sa tehnickom sluzbom, pa da vidi da li je nalog aktivan.
 
Koliko je meni poznato nisi ni trebala d g instaliras je r postoji u standardnoj XP instalaciji, pretpostavljam da imas XP jer nisi napisala koji je operativni sistem. Nema XP bezveze 1.2GB ali ajd vecina korsnika instalira NERO a ne treba za divno cudo postoji
 

Back
Top