Re: Dresura pasa

Labradorka retriver, 6 godisnja sa pedigreom, cipovana vakcinisana redovno, strilisana... zivi kod brata u sloveniji i spreman je da je donese onome ko bi se brinuo za nju. Nije dresirana , voli decu i hranu kao i svi labradori, poprilicno je nevaspitana...
 
Dakle, neeeeveeeeerooooooovaaaaaaaaaatnoooooooooooo! :dash:

Meni je jako zao, ali nisam u mogucnosti da je prihvatim i zato pokusavam da je udomim s obzirom da je njegova zena rekla da ce je ubiti ako je se ne resi. Vec imam labradora koga mnogo volim , ali imam i svekrvu koja bi ga se najradije resila, kad ne gledamo, cesto ga i udari ( grozno). Njena omiljena izreka je "bolje da smo za to sto on pojede uhranili svinju, bar bi imali sta da jedemo"
A mi ga toliko volimo da ga zovemo njegovim imenom a prezivamo nasim prezimenom. Zaista ne mogu da shvatim ljude koji uzmu malo slatko kucence, a posle kada ono odraste i sve ono cemu su se smejali dok je bio mali, postane problem, pozele da ga se rese. I to sto sam napisala da je nevaspitana, mislim da to nije greska psa , nego greska vlasnika koji je nesposobnjakovic i neodgovoran covek.
Primer je taj, da je ta draga kuca skinula rodjendansku tortu sa stola i pojela je, da je pojela meso izvadjeno iz zamrzivaca ostavljenog na kuhinjskom radnom delu...
Mom psu a i vecini pasa koje poznajem se to ne moze desiti, neke stvari psi mogu da nauce ako se samo malo potrudis oko njih. I mislim da bi se uz malo truda i ovaj pas mogao nauciti nekim osnovnim stvarima, pa labradori su poznati po tome da vole da uce i da vole ucitelja pored sebe bez obzira koliko godina imaju.
 
Meni je jako zao, ali nisam u mogucnosti da je prihvatim i zato pokusavam da je udomim s obzirom da je njegova zena rekla da ce je ubiti ako je se ne resi. Vec imam labradora koga mnogo volim , ali imam i svekrvu koja bi ga se najradije resila, kad ne gledamo, cesto ga i udari ( grozno). Njena omiljena izreka je "bolje da smo za to sto on pojede uhranili svinju, bar bi imali sta da jedemo"
.
posle 6 godina rešila da je ubije?
ako je snajka nova i odmah hoće da izbacuje:dash:nekoga ko je član porodice, onda taj brat mora da zna da je sledeće izbacivanje njegova sestra, majka, otac....
 

Back
Top