Hrvati, moramo se suociti sa svojom bliskom prosloscu ?

Па и размишљате тако, у име Бога сте и убијали Србе.
Степинац вам је био уз раме Павелићу.

п.с. ја се не продајем за Хришћанку, нисам хипокрита, за разлику од неких. Мало је Хришћана.

Ja osobno nisam aktivni katolik i ne idem u crkvu.

Ali Stepinac je spasio hiljade Srba od smrti i suprotstavljao se Paveliću kad god je mogao.

A da je bilo puno svećenika i fratara koji su podržavali ustaše, to je točno. A neki su i sami sudjelovali u zločinima.

Ali to je bilo drugo vrijeme i svaki zločin nosi ime i prezime svog počinitelja.

Narod nije kriv za to i takvo generaliziranje koje ti promoviraš nije u skladu sa zdravim rasuđivanjem.
 
Па и размишљате тако, у име Бога сте и убијали Србе.
Степинац вам је био уз раме Павелићу.



п.с. ја се не продајем за Хришћанку, нисам хипокрита, за разлику од неких. Мало је Хришћана.

P.S:

Onaj vaš vladika Velimirović je bio odan Ljotiću i Nediću i od Hitlera je dobio odlikovanje.
 
Ja osobno nisam aktivni katolik i ne idem u crkvu.

Ali Stepinac je spasio hiljade Srba od smrti i suprotstavljao se Paveliću kad god je mogao.

A da je bilo puno svećenika i fratara koji su podržavali ustaše, to je točno. A neki su i sami sudjelovali u zločinima.

Ali to je bilo drugo vrijeme i svaki zločin nosi ime i prezime svog počinitelja.

Narod nije kriv za to i takvo generaliziranje koje ti promoviraš nije u skladu sa zdravim rasuđivanjem.

Kако их је спасио?
Покатоличавањем.

То није било друго време, то време је било и у Првом св. рату, па у Другом, па се опет поновило 90-их.
А да не причамо о оним спорадичним ликвидацијама Срба из војних крајни док је све то било под влашћу Аустро-Угарске.
И тад сте убијали по налогу католика, којекаквих Марија Терезија, а и сваки следећи пут.
Ма крволоци сте, нема ту расправе.
Знамо ми Срби из тих крајева одлично, нема потребе да нас убеђујете.;)

Наравно, не генерализујем, има и добрих Хрвата, али су увек били у мањину у односу на оне који су изгласавали кољаче.
 
Po pitanju mentalnog zdravlja svoga potomstva, koje obmanjujemo laznim povjesnim prikazom, da ne bismo dozivjeli sudbinu potomaka srpskih partizana, neophodno je nasoj mladezi otkriti svu istinu o nasoj novijoj povijesti !

Potpuna katarza kao neminovnost suocavanja sa istinom, Hrvate moze odvojiti od zla koje je pocinjeno u njihovo ime !

Pokajmo se za zlocine ucinjene u nase ime tokom postojanja NDH !
Pokajmo se za svo zlo pocinjeno u nase ime prema Srbima Krajine !

Ne ću reći što si i onaj tvoj prijatelj na k...

stvarno si našao mjesto gdje ćeš hrvatskoj mladeži otvoriti oči i to pred svekolikim srpskim pučanstvom. i otkriti istinu o ...............

Molim te ne valjaj gluposti... ono što je poćinjeno u tvoje ime je tvoja stvar ..
mene pusti na miru.:rtfm:

oni koji su učinili zločine u NDH su odavno mrtvi
ako već govoriš o ubijenim srbima što su oni ostali srbi manje vredni ..prijatelju moj krajinski:dash:
 
ВЛАДИМИР ДИМИТРИЈЕВИЋ
ОКЛЕВЕТАНИ СВЕТАЦ
Владика Николај и србофобија




SvetiVladikaNikolajDahau.jpg



http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/OklevetaniSvetac/OklevetaniSvetac.htm
 
Ne ću reći što si i onaj tvoj prijatelj na k...

stvarno si našao mjesto gdje ćeš hrvatskoj mladeži otvoriti oči i to pred svekolikim srpskim pučanstvom. i otkriti istinu o ...............

Molim te ne valjaj gluposti... ono što je poćinjeno u tvoje ime je tvoja stvar ..
mene pusti na miru.:rtfm:

oni koji su učinili zločine u NDH su odavno mrtvi
ako već govoriš o ubijenim srbima što su oni drugi manje vredni ..prijatelju moj krajinski:dash:
Срби су се увек бранили, никад нису нападали.
Ко је почео Први св. рат?
Ко је почео Други св. рат?
Ко је почео рат 90-их, отцепљењем и избацивањем Срб из Устава као конститутивног народа?

Не мораш да ми одговориш на ова питања, и онако би одговор био поткрепљен вашом лажном ''тисућљетњом'' културом и постојањем.

Суштина је да универзум не трпи неравнотежу, ни у добру, ни у злу.
И то зло ће се вама Хрватима обити о главу прије или касније.
 
Ne ću reći što si i onaj tvoj prijatelj na k...

stvarno si našao mjesto gdje ćeš hrvatskoj mladeži otvoriti oči i to pred svekolikim srpskim pučanstvom. i otkriti istinu o ...............

Molim te ne valjaj gluposti... ono što je poćinjeno u tvoje ime je tvoja stvar ..
mene pusti na miru.:rtfm:

oni koji su učinili zločine u NDH su odavno mrtvi
ako već govoriš o ubijenim srbima što su oni ostali srbi manje vredni ..prijatelju moj krajinski:dash:

Nije to nikakav Hrvat prijatelju.

To ti je onaj Krajiški penix. :per:

"Prerušio" se u Hrvata, pa oće da radi "iznutra"!

Jedino se zaebo što je ušo na krivi otvor, pa smrdi na gomna! :hahaha::hahaha:
 
Da, naravno. Na mjesec dana! Da čovjek odmori malo. :):)

Да да само Свети Николај и Патријарх Српски Дожић (на фотографији) су од почетка били интернирани и у некој врсти кућног притвора тек су касније депортовани у концентрциони логор, постоје извештаји СС тј. СД нацистичке партијске обавештајне службе да нису могли да дубље продру у Српску Православну Цркву...

8769_vest_nikolaj_velimirovic.jpg
 
Да да само Свети Николај и Патријарх Српски Дожић (на фотографији) су од почетка били интернирани и у некој врсти кућног притвора тек су касније депортовани у концентрциони логор, постоје извештаји СС тј. СД нацистичке партијске обавештајне службе да нису могли да дубље продру у Српску Православну Цркву...

8769_vest_nikolaj_velimirovic.jpg

Kakav kućni pritvor?

Nikolaj Velimirović se slobodno kretao i između ostalog je i svom miljeniku Ljotiću održao posmrtno slovo kad je ovaj stradao u autu.
 
Ja osobno nisam aktivni katolik i ne idem u crkvu.

Ali Stepinac je spasio hiljade Srba od smrti i suprotstavljao se Paveliću kad god je mogao.

A da je bilo puno svećenika i fratara koji su podržavali ustaše, to je točno. A neki su i sami sudjelovali u zločinima.

Ali to je bilo drugo vrijeme i svaki zločin nosi ime i prezime svog počinitelja.

Narod nije kriv za to i takvo generaliziranje koje ti promoviraš nije u skladu sa zdravim rasuđivanjem.

Drago mi je, vidim da si Hrvat i ljepo je to sto si rekao !
Tacno je da su zlocine cinili pojedinci, ali u nase ime, to je i red da se na odgovarajuci nacin oglasimo !
Zanemarljiva je veza Srbije sa Srebrenicom, u odnosu na vezu nas sa Jasenovcem, to ne smijemo dozvoliti da nas Srbi preteknu u pokajanju !
 
Drago mi je, vidim da si Hrvat i ljepo je to sto si rekao !
Tacno je da su zlocine cinili pojedinci, ali u nase ime, to je i red da se na odgovarajuci nacin oglasimo !
Zanemarljiva je veza Srbije sa Srebrenicom, u odnosu na vezu nas sa Jasenovcem, to ne smijemo dozvoliti da nas Srbi preteknu u pokajanju !

Možda su činili u tvoje ime.
U moje nisu.
 
Nije to nikakav Hrvat prijatelju.

To ti je onaj Krajiški penix. :per:

"Prerušio" se u Hrvata, pa oće da radi "iznutra"!

Jedino se zaebo što je ušo na krivi otvor, pa smrdi na gomna! :hahaha::hahaha:

pročitaj moju zadnju rečenicu:worth:
moj prijatelj ..čak ga i ne zanimaju drugi srbi stradali u hrvatskoj ..ko da su manje vredni pa ih ne treba žaliti...svaka žrtva bilo gdje je stradala i od koga je za žaliti:rtfm:
 
Kakav kućni pritvor?

Nikolaj Velimirović se slobodno kretao i između ostalog je i svom miljeniku Ljotiću održao posmrtno slovo kad je ovaj stradao u autu.
То је тек пред крај самог рата у Словенији крајем априла 1945. Он је као и Патријарх Српски био изолован док је Србија била под Немачком окупацијоном силом, а разлог је по немачким извештајима тј. СД-а одбијање колаборације са окупационим властима Немачке, пред крај рата је депортован у концентрациони логор Дахау.
 

Back
Top