Спречена промоција књиге у Прокупљу

Poruka
528
http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Prokuplje-sprecena-promocija-knjige-o-Ratku-Mladicu.sr.html
Prokuplje: sprečena promocija knjige o Ratku Mladiću
Promocija knjige Ljiljane Bulatović „Raport komandantu“, koja je prvobitno bila zakazana u sali Narodnog muzeja „Toplice“ u Prokuplju, nije održana.

Razlog tome je policijska zabrana skupa, jer navodno nije prijavljen po zakonu.

Tako je Prokuplje, uz Crvenku i Kulu, za sada treći grad u Srbiji u kome je zabranjeno da se govori o knjizi posvećenoj najtraženijem Haškom beguncu Ratku Mladiću.
t_R-ZECEVIC-I-POLICIJA-1_.jpg

Nekoliko desetina uniformisanih policajaca i isto toliko u civilu, sprečilo je organizatore, goste i građane da doću do zgrade u kojoj je trebalo da se održi književno veče, a ulazna kapija ovog zdanja bila je zaključana. I dok organizatori, stranka Pokret socijalista, najavljuju svakodnevne šetnje u znak protesta, autor knjige, Ljiljana Bulatović, kaže da je sramota za Srbiju i njen narod da u svojoj zemlji ne može da govori istinu, koja nekom ne odgovara.

- Knjiga jeste posvećena generalu Ratku Mladiću, njegovom ratnom putu ali i putu vojske Republike Srpske i srpskog naroda u odbrani svoje slobode za vreme rata. U knjizi se citiraju najčasnija imena Međunarodnog prava i vojnih nauka, brojni domaći i strani generali, advokati i ovo je knjiga istine. Kome odgovara da se ne zna istina, nije teško pretpostaviti, ali je teško pomiriti se s tim – rekla je Ljiljana Bulatović.

Ona ističe da je knjigu „Raport generalu“, promovisala bez problema u Republici Srpskoj, Srpskom Sarajevu, Bratuncu, Srebrenici i širom Rusije, gde je dobila mnoga priznanja.

– Boli me ovo što se dešava u mojoj Srbiji i jedino mi ostaje da se nadam da neće trajati. Istina je čudo i ona je kao voda, pre ili kasnije ispliva na površinu – naglašava Ljiljana Bulatović.

Ratko Zečević, predsednik Okružnog odbora Pkreta socijalista i organizator književne večeri, kaže da je do sada organizovao na stotine književnih večeri i da nikada nije tražio odobrenje načelnika policije za tako nešto.

– Tokom dana policajci su došli kod mene kući i rekli mi da je skup zabranjen. Na moje reči da to nije skup, već promocija knjige i da tražim da mi se izda pismeno rešenje zašto je zabranjen, oni su rekli da samo sprovode naređenja. Knjiga nije zabranjena, autor nije zabranjen, mi smo uložili nekoliko dana rada u ovu tribinu i to je najveća bruka u Toplici. Zabranjuje se knjiga koja je dobila sva priznanja časnih rodoljuba i bratske Rusije. Nakon svih sramota, ovo je još jedna u nizu aktuelne vlasti i poslednji trzaj – ističe Zečević, najavljujući da će u dogovoru sa drugim opozicionim strankama i ljudima patriotama narednih dana organizovati protestne šetnje gradom kako bi ukazali na skandal koji se dogodio.

Veselin Dželetović, ispred Udruženja pisaca „Poeta“ koje je i objavilo knjigu, kaže da je naredni potez ove vlasti spaljivanje knjiga na trgovima.

– Zašto nedozvoljavaju da se čuje istina o časnoj borbi srpskog naroda, to mi nikada neće biti jasno. Na kraju će svi koji vole Srbiju biti Ratko Mladić. Ovo ovde stvarno nisam očekivao i ne služi na čast nikome – tvrdi Dželetović.

U prokupačkoj policiji kažu da je skup ispred zgrade muzeja zabranjen jer nije bio prijavljen po zakonu, a da oni sa promocijom knjige ništa nemaju kao i sa tim što je kapija ulaznih vrata muzeja bila zaključana. Zvanično pojašnjenje od načelnika prokupačke policije Siniše Blagojevića nismo uspeli da dobijemo, jer je on navodno bio na sastanku i nedostupan za novinare. Ni Julka Kuzmanović Cvetković koja menja direktora koji je u bolnici nije želela da objasni zašto je promocija knjige najpre odobrena a zatim i zabranjena. Navodno je organizator imao usmeni dogovor sa direktorom i da su vrata bila zaključana zbog nepostojanja pisanog dokumenta o odobrenju.

- U godinama najžešćeg komunizma nisu zabranjivane promocije i knjige, a sada u vreme „demokratske“ Srbije se to radi. Narod ne sme da misli i ovo je presedan da se ovako nešto dešava i sramota za državu – rekla je Miroslava Jocić, koja je kao i nekoliko desetina građana želela da prisustvuje književnoj večeri.
Сценарио исти, већ виђен два пута у Црвенки и једном у Кули.
Ко је режисер?
;)
 
Морао сам преузети коментат са истог линка.
Човек је.....све рекао.
Svaka cast - svakim danom u svakom pogledu se vracamo u proslost. U civilizovanim i demokratskim drustvima svi su nevini dok se ne dokaze suprotno. Obrnuti slucaj je totalitarnim i autokratskim zajednicama (uostalom setite se harangi od samo pre tridesetak godina u "onom" "mracnom" periodu). Sada vlastodrsci cak nemju ni hrabrosti ni pelje da stvari nazovu pravim imenom, nego nam podmecu floskule o zabrani javnih skupova (SIC). Sta je sedece? Zabrana skupova poezije na kojima se skupilo nekolicina ljudi? Odlazak na stadion ili sporsku halu (zaboga nije bilo prijavljeno)? Knjiga je legalno stampana u Srbiji, ako nije u redu treba je zabraniti, a ne njene promocije. Dobrodosli u novu, totalitarnu, Srbiju. Za sam kraj, da li ce se ovim povodom (ili povodima) oglasiti svi oni borci za demokratiju i civuilizovani svet koji su i te kako glasni kada su neki drugi u pitanju. Ocekujem da brojne NVO dignu svoj glas protiv jednoumlja i ogranicavanja prava na iznosenje misljenja. Svi znamo gde to vodi.
 
Srbija nema nista sa ratom u Bosni ni sa Mladicem.

Neka promovise svoju knjigu u Republici Srpskoj, tamo gde ga smatraju za heroja.

Србија има везе са ратом кад су Мађари у Србобрану побили 90% становништва....па неки и о томе ћуте.
Србија је слободна држава у којој не би смеле да се дешавају
сличне ствари, попут забране књига.
 
Србија има везе са ратом кад су Мађари у Србобрану побили 90% становништва....па неки и о томе ћуте.
Србија је слободна држава у којој не би смеле да се дешавају
сличне ствари, попут забране књига.

Da se drzimo onoga sto je bilo pre desetak godina i cega smo savremenici...

Da ostavimo ono sto se desavalo par vekova ranije ok?

To je tema za istoriju, a ne politiku.
 
Србија има везе са ратом кад су Мађари у Србобрану побили 90% становништва....па неки и о томе ћуте.
Србија је слободна држава у којој не би смеле да се дешавају
сличне ствари, попут забране књига.

Није то само књига у тој књизи је ИСТИНА ,и уско је повезана са новом резолуцијом која се спрема као шамар српском народу!
Управо због резолуције о Сребреници ова књига се банује!
 
Сматрају га и у Србији херојем

Ne znam ko moze smatrati za heroja coveka koji 3,5 godine tuce topovima po gradu koji ne moze da se zastiti?

Ili koji strelja hiljade zarobljenika, protivno ratnim zakonima?

Ili koji se decenijama krije i ne preuzima odgovornost za ucinjeno?

KOME TAKAV COVEK MOZE BITI HEROJ???
 
ta knjiga će na kraju postati nečiji manifest,
toliko je proganjaju.

Љиљана је храба и истрајна жена ,велики човек треба јој доделити орден за храброст.

Колико су тек њу малтретирали и иживљавали се на јадној жени због књиге,узнемиравали њеног мужа који умире .Ово је злочин што се ради у Србији!

И још нешто Ратко није бегунац,него српски херој!
 
Ne znam ko moze smatrati za heroja coveka koji 3,5 godine tuce topovima po gradu koji ne moze da se zastiti?

Ili koji strelja hiljade zarobljenika, protivno ratnim zakonima?

Ili koji se decenijama krije i ne preuzima odgovornost za ucinjeno?

KOME TAKAV COVEK MOZE BITI HEROJ???

Само они срби који су били у том граду знају да им је то помогло и те како!
Он није ударо по граду него полжајима ,друже веома нисте обавештени о збивањима и рату у БиХ.
 
Ne znam ko moze smatrati za heroja coveka koji 3,5 godine tuce topovima po gradu koji ne moze da se zastiti?

Ili koji strelja hiljade zarobljenika, protivno ratnim zakonima?

Ili koji se decenijama krije i ne preuzima odgovornost za ucinjeno?

KOME TAKAV COVEK MOZE BITI HEROJ???

МЕНИ!!!!

иди чувај платане...
 
Ne znam ko moze smatrati za heroja coveka koji 3,5 godine tuce topovima po gradu koji ne moze da se zastiti?

Ili koji strelja hiljade zarobljenika, protivno ratnim zakonima?

Ili koji se decenijama krije i ne preuzima odgovornost za ucinjeno?

KOME TAKAV COVEK MOZE BITI HEROJ???

Херојем га сматрају они који су га гледали како у првим
редовима са својим војницима брани српска села и нејач од усташа.
 
Мени је херој генерал Младић...
Некоме генерал Перцел......
:per:
Мађарски генерал Перцел је крајем марта и почетком априла заузео Сомбор, Сентиван, Сириг, Сенту, Врбас, Бечеј, и најзад Србобран 3. априла. Ово село је порушено и спаљено, а становништво побијено или избегло. Страдало је око 5000 војника и цивила. Српска војска, после одласка добровољаца, остала је слаба и деморалисана. Мађари су били у пуном замаху, а многе српске чете су се растуриле. Крајем маја и почетком јуна пао је читав Банат. Срби су се одупирали једино у Шајкашкој. Нови Сад је тешко бомбардован са Петроварадина 12. јуна и скоро сасвим уништен. Многи градови и насеља су јако страдали у овом рату, што је произвело велики број избеглица.
 
Херојем га сматрају они који су га гледали како у првим
редовима са својим војницима брани српска села и нејач од усташа.

A gde vam je sada vas heroj?

Koliko zivota je uzeo, a kako sad strepi za svoj....?

Takve heroje Srbi treba da slave? :think:

To treba da nam je ideal?

Ili treba da nam je ideal Sidjelic, kome ruka nije zadrhtala kada je opalio u burad sa barutom i razneo i sebe i Turke...

Ili kapetan Gavrilovic koji je rekao svojim borcima. "Braco, mi smo danas brisani sa spiska zivih...!"

TO SU SRPSKI HEROJI I IDEALI, a ne ovi koji pobiju hiljade nenaoruzanih, pa pobegnu u mislije rupe! :ljutko:
 
A gde vam je sada vas heroj?

Koliko zivota je uzeo, a kako sad strepi za svoj....?

Takve heroje Srbi treba da slave? :think:

To treba da nam je ideal?

Ili treba da nam je ideal Sidjelic, kome ruka nije zadrhtala kada je opalio u burad sa barutom i razneo i sebe i Turke...

Ili kapetan Gavrilovic koji je rekao svojim borcima. "Braco, mi smo danas brisani sa spiska zivih...!"

TO SU SRPSKI HEROJI I IDEALI, a ne ovi koji pobiju hiljade nenaoruzanih, pa pobegnu u mislije rupe! :ljutko:

Хероји се не предају!

Ево га!


 

Back
Top