Tenerife

Hvala ti. Ipak, iz Zrenjanina je nekako sasvim izvesno da postoje i dobre opcije iz Temišvara Wizz-om pa do Barselone, Rima, Milana ili već nekog drugog aerodroma za presedanje.
Inače, juče sam pričao sa prijateljem koji je već tamo - bili su na plaži. A ovde minus :(
 
Evo ja cu postaviti nekoliko slika sa Tenerifa. Isli smo avgusta 2009, porodicno. Prelepo je.

Podnozje vulkana el Teide. Ne mogu da prezalim sto nismo isli do vrha zicarom.
2mgsb9v.jpg


Ikod de Vinos
cuveno zmajevo drvo
j13w93.jpg


Playa de las Americas
xnxh7o.jpg

9bbsj8.jpg

2rzfbqq.jpg


Santa Cruz de Tenerife
10rtq8j.jpg
 
ivab 10...igram se :)
Našao sam vezu Temišvar - Milano (Wizz-om) pa Milano - Tenerife jug (Ryanair) i povratna košta oko 80 - 100eur ako sam ja to dobro skontao. Idemo dalje...
 
Bas me zanima sta si to skontao ? I da su 0e karte opet mi to nekako malo , jer kad dodas karticu, prtljag , ceking i ostalo , stvarno smesno . Jesi li isterao do kraja rezervaciju ?
 
Evo jednog od hotela u Puerto de la Cruz. Nadam se da sam dobro prikacio slike.
 

Prilozi

  • hotel 02.jpg
    hotel 02.jpg
    27 KB · Pregleda: 17
  • hotel 03.jpg
    hotel 03.jpg
    41,5 KB · Pregleda: 16
  • hotel 05.jpg
    hotel 05.jpg
    46 KB · Pregleda: 16
pozdrav dragissa:)

mi smo isterali do kraja sa kartama. Znaci pise karta je 40 eur u jednom pravcu po osobi (SUPER!!! DA LI JE MOGUCE??!!!) preko Barcelone ( znaci nas dvoje - 4 karte) ali onda ide sledece: + prtljag+ kartica+ checkiranje+ taksice= 400 eur
Pa dobro, nije kao sto pise, ali to je 4500 km!

To je Spanair. Nije low-cost pa imamo i svoje sediste u avionu.

Vueling je mogao biti i jeftiniji ali nema iz BG - mislim da iz Temisvara ima.
Posebno obratite paznju koji su polazni i odlazni aerodromi, jer recimo Barcelona zvanicno ima tri aerodroma ( 13 km, 85 km i 110 km udaljeni od centra) i moze se desiti da ce ti za transfer sa jednog na drugi trebati vise nego za avio kartu...
I na Tenerifima ima dva, severni i juzni, Vueling recimo leti na severni samo. A Spanair ide samo do jednog aerodroma od ta tri u Barceloni, dok Ryanair ne polece sa tog nego sa onog koji je od centra 85 km...zavrzlama opsta...

Prijatelji iz Nisa idu na Tenerife EasyJat-om iz Sofije preko Iberije, recimo...

Mi smo nekako procenili da ce nas manje glava boleti ako idemo sa iskljucivo jednom kompanijom, a ne da kombinujemo, a da nam je aerodrom, naravno sto blizi destinaciji.
I tako, ispalo 400 eur
vezite se...polecemo...:super:
 
Ma super MAMINI! Ja ne znam još tačan datum polaska (kraj maja ili početak juna) dok ne pozavršavam ovde nešto jer planiram tamo i da ostanem ako mi se svidi za život.
Za vas kao turiste ima svega da se vidi i biće vam malo 7 dana. Baš puno sam na Skp sa prijateljima i obavezno preporučuju da posetite loro park. Ponešto od toga ima i na YT. Cene su slične našim (ako ne i jeftinije). naravno, ako želite da se bahatite vrlo lako će te moći i to :D Pripazite samo na stvari u hotelu. Inače, na plaži vam stvari mogu komotno i prenoćiti. Kremice i ulja obavezno.
Kako god, rešili ste i sad samo osmeh...jedan je život :D
"dobar vetar i puna jedra"...uživajte!
 
Ma super MAMINI! Ja ne znam još tačan datum polaska (kraj maja ili početak juna) dok ne pozavršavam ovde nešto jer planiram tamo i da ostanem ako mi se svidi za život.
Za vas kao turiste ima svega da se vidi i biće vam malo 7 dana. Baš puno sam na Skp sa prijateljima i obavezno preporučuju da posetite loro park. Ponešto od toga ima i na YT. Cene su slične našim (ako ne i jeftinije). naravno, ako želite da se bahatite vrlo lako će te moći i to :D Pripazite samo na stvari u hotelu. Inače, na plaži vam stvari mogu komotno i prenoćiti. Kremice i ulja obavezno.
Kako god, rešili ste i sad samo osmeh...jedan je život :D
"dobar vetar i puna jedra"...uživajte!

hvala, hvala :)
Evo bas pre 5 min moj dragi i ja pricamo kako bi moglo da se izvede pa da odemo odavde i zivimo na, recimo bas Tenerifima! Imamo dipl. fakulteta, ne bas sjajne poslove, a nemamo neke veze koje ce nam omoguciti bolje , dve divne devojcice i zakucani smo ovde bez izgleda na pomak. Ako to odlucis drzimo ti fige i cekamo instrukcije - kako ti je uspelo!
Jako smo srecni zbog ovog puta:D Bar da se posteno odmorimo!
Hvala na preporukama (mada ne znamo sta je to YT!!!) kao i na savetima, ako cujes jos nesto, nemoj da te mrzi da ih pustis na forumu, na kraju krajeva to sto ti prijatelji prenesu sa lica mesta putem Skype-a ne moze da se meri sa onim sto procitamo na nekom od turistickih sajtova.

Mozda se i vidimo, ako odlucis da putujes u junu:)

PS: Da li putujes sam ili sa porodicom (na drugoj temi si napisao da letovanja nema bez dece, pa pretpostavljam da ih imas)?
 
Ej ovog leta idem na Tenerife krajem jula sa drustvom. Karte smo kupili jos u aprilu i sve sa smestajem cena je oko 380 eur. Presedamo u Madridu tj ostajemo tu 2 dana...

Nego mene interesuju izleti, vulkan, park i ostale aktivnosti tipa brodic, ronjenje, gde to da nadjem I naravno kolike su cene? Da li je neko iznajmio kola, kolika je cena?

Dalje, cene lezaljki, hrana po restoranima..

Ako imate ove info pls podelite
 
jao, tamo je prepreprelepo!
ja sam bila pre 2 godine....

u koje mesto idete?

obavezno vulkan.
ja sam bila u jungle parku-fantastično je!
za loro nisam imala vremena, kao ni za jednu botaničku baštu, sad sam zaboravila ime...

ne sećam se ni jedne konkretne cifre, sem da su bile krajnje normalne (čak i za nekog ko živi u mnogo jeftinijem gradu nego što je bg).

samo, nije mi jasno tih 380 e? tu su ti i prevoz i smeštaj???
 
Ej ovog leta idem na Tenerife krajem jula sa drustvom. Karte smo kupili jos u aprilu i sve sa smestajem cena je oko 380 eur. Presedamo u Madridu tj ostajemo tu 2 dana...

Nego mene interesuju izleti, vulkan, park i ostale aktivnosti tipa brodic, ronjenje, gde to da nadjem I naravno kolike su cene? Da li je neko iznajmio kola, kolika je cena?

Dalje, cene lezaljki, hrana po restoranima..

Ako imate ove info pls podelite

Ne brini za izlete. U svakom hotelu i na svim setalistima imas prospekte i ponude za izlete. Npr. vulkan imas u tri varijante. Jedna varijanta je Teide, Icod, Garachico, Masca a cena je 24 eura. Druga varijanta je Teide-Puerto de la Cruz oko 25 eura, plus 35 eura za Loro park ulaznica. I treca varijanta je Teide-Las Canadas 15 eura ali se na licu mesta doplacuje zicara kojom stizes do samog grotla vulkana (oko 20 eura cini mi se).
Prve dve varijante su do podnozja vulkana, samo sa trecom varijantom mozes do vrha.
 
Milla Idem na juzni deo- Playa las Americas. Sve je to ispalo veoma povoljno jer smo kupili karte u aprilu BG-Madrid Spanair povratna 120eur, smestaj 150 u apartmanu za nas 4oro, i Madrid Tenerife povratna 110 Iberia. Ovo su standardni letovi, tako da sve sa prtljagom je ta cena. Fora je samo cekati dobru ponudu i sto pre kupiti karte, cene u maju su bilee mnogo vise.
Jedva cekam da krenem. Meni samo da je ok plaza, dosta nocnog provoda i dosta za razgledanje.

Mirjana.gr Super, hvala na informacijama. Jel ima jos neki must see koji ne smem da propustim? U kom si ti delu bila?
 
Ja sam bila u Playa de las Americas. Mesto je ogromno, lepo a za nocni zivot ludilo. Ima se sta videti na ostrvu, klima je extra.
Plaze su od sitnog crnog peska, vulkanskog porekla.
Dobru si cenu nasla za Iberiu, ja sam placala 150 eura povratnu iz Madrida. Iberia leti sa terminala 4 aerodroma, ne znam za Spanair. Aerodrom u Madridu je ludnica.
 
super si prošao sa cifrom!
jasno mi je da je avion lutrija, ali i smeštaj vam je džabe! kako ste to organizovali, ako nije tajna :) da nije cmc zvezdica :) ?
koji tenerifćanski aerodrom koristiš?
za playa de las americas ti je bliži južni.
i ja sam tamo bila.
krajem jula već imaš dosta sniženja. u Playa de las americas nemaš neki šoping, ali odeš u los cristianos i ne brineš :)
 
Milla... cene za smestaj su takve, preko neta, kao sto rekoh apartman za 4-5 osoba u hotelu. Slecemo na severni aerodrom, takva je bila veza iz Madrida najbolja ali nije daleko 15 km...

Jao za shopping si me obradovala extra!
 

Back
Top