Hanioti

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.146
Na raznim temama poput Halkidiki..Pefkohori i Polihrono pominjemo ovo po mnogima najlepse mesto na prvom prstu poznatijem kao Kasandra..koje se nalazi na 100tinak km od Soluna..na po 4 km izmedju Pefkohori i Polihrona..sva pitanja..preporuke i utiske mozete ovde podeliti s nama:klap::hvala::bye:
 
Poslednja izmena:
sjajna tema, taman da se pripremim za leto! :)
koje su prednosti ovog mesta u odnosu na recimo Pefkohori?
kakva je plaza, nocni zivot? da li je stvarno najlepse mesto na Halkidikiju kako mnogi tvrde?
 
Ja mogu da potvrdim da je definitivno najbolje mesto za letovanje sa malom decom.
Mesto ima nekoliko ograđenih igrališta sa toboganima, klackalicama, vrteškama i klupama za mame i tate.
Meni je mnogo lepši od Polihrono-a i Pefkohorija, ali ukusi su različiti. Ja volim što ima dosta zelenila, sam centar je predivan sa velikom fontanom i kafićima i restoranima koji su svuda u krug. Do centra se stiže iz nekoliko uličica koje su opet načičkane radnjicama, kafićima i restoranima. Nije klasično mesto u vidu jedne ulice koja se proteže između plaže i glavnog puta pa deluje mnogo ušuškanije.
Za noćni život ne bih znala. :lol:
 
Noćni život je jedina rak-rana Haniotija.
Ima samo jedan kafić pored obale koji nudi kakav-takav noćni život, ali samo za baš mlađe (maksimum srednja škola), što je i logično s obzirom da je ovo porodično mesto. Za neki ozbiljniji provod - pravac Pefkohori, inače vam smaranje ne gine.

Što se ostalih stavki u vezi Haniotija tiče, mnogo je bolje sređeno nego bilo koje drugo Grčko mesto, a dobrih i prostranih kuća i dvorišta ima na sve strane - sušta suprotnost gustom pakovanju na koje smo navikli kod Grka.
 
Noćni život je jedina rak-rana Haniotija.
Ima samo jedan kafić pored obale koji nudi kakav-takav noćni život, ali samo za baš mlađe (maksimum srednja škola), što je i logično s obzirom da je ovo porodično mesto. Za neki ozbiljniji provod - pravac Pefkohori, inače vam smaranje ne gine.

Što se ostalih stavki u vezi Haniotija tiče, mnogo je bolje sređeno nego bilo koje drugo Grčko mesto, a dobrih i prostranih kuća i dvorišta ima na sve strane - sušta suprotnost gustom pakovanju na koje smo navikli kod Grka.

Kako bre pa dolcevita pisala da je u Haniotiju ludilo. :think::D
 
Noćni život je jedina rak-rana Haniotija.
Ima samo jedan kafić pored obale koji nudi kakav-takav noćni život, ali samo za baš mlađe (maksimum srednja škola), što je i logično s obzirom da je ovo porodično mesto. Za neki ozbiljniji provod - pravac Pefkohori, inače vam smaranje ne gine.

Što se ostalih stavki u vezi Haniotija tiče, mnogo je bolje sređeno nego bilo koje drugo Grčko mesto, a dobrih i prostranih kuća i dvorišta ima na sve strane - sušta suprotnost gustom pakovanju na koje smo navikli kod Grka.

Ima sad barova u samom centru i kad se krene prema pefkohoriju uz plazu..ne znam dal radi club na ulazu..opet to je samo 4 km nije problem prosetati..a ne secam se da tamo ima neki nocni klub osim obicnih kafica koji u svakom slucaju za moj ukus nisu i uvek su prazni..pravi provod jedino diskoteka mamunja ako radi uopste
 
Zna li neko nesto o vili Gramatiki(u ponudi argusa)?
Kakav je i koliko udaljena od plaze? Verujem da nije nesto posebno ali je dosta jeftina i izgleda pristojno.
I koju vilu u Haniotu biste preporucili kao povoljniju a pristojnog kvaliteta i ne previse udaljena od plaze?
 
Hanioti je daleko bolji od Poefkohorija i okolnih sela.
Ima lep centar, neka mala fontanica tu ima...
Nocni zivot jeste slabiji, barem za ljubitelje diskoteka...

Mi smo bili u hotel Angelo. Fanastican mali hotelcic, 2/3 zvezde, ne znam ni sam vise...za 1.000 eura je nas 4 bilo 10 dana, ol inkluz
 
Ja sam uplatila za 28.vilu Natcios,jer je jedina imala slobodnu trokrevetnu sobu..prvo sam htela Pefkohori al tamo nista nije bilo slobodno za ovaj datum..sto se tice ove vile cula sam da je blizu mora (oko 150m) i glavnog trga..da je namestaj stariji,sto se na slikama i vidi,ali da je cisto i da se na 5 dana menja posteljina..ima standardno kuhinju,kupatilo,tv,klimu,terasu..obzirom da mi smestaj nije toliko bitan jer cu samo prespavati skroz mi je ok..
 
Ajde, napisi nesto kad se vratis, molim te. Ja planiram kraj avgusta-septembar, pa i neke slike ne bi bile lose ako ih napravis, da okacis, jer skoro apsolutno nista nema o tim vilama, sto mi je cudno. U Argusu je uvek guzva, a kad trazis nesto preko neta, o njihovim vilama se uvek najmanje pise.
 
Ja sam uplatila za 28.vilu Natcios,jer je jedina imala slobodnu trokrevetnu sobu..prvo sam htela Pefkohori al tamo nista nije bilo slobodno za ovaj datum..sto se tice ove vile cula sam da je blizu mora (oko 150m) i glavnog trga..da je namestaj stariji,sto se na slikama i vidi,ali da je cisto i da se na 5 dana menja posteljina..ima standardno kuhinju,kupatilo,tv,klimu,terasu..obzirom da mi smestaj nije toliko bitan jer cu samo prespavati skroz mi je ok..

Sve što si čula, tačno je.
Sadašnja supruga i ja, bili smo u vili Natsios 2009. godine. Namešaj su '90-te, ali si za 2 minuta na plaži i na trgu.
Nama se Hanioti dopao, u poređenju sa npr. Pefkohorijem....
Većina stvari koje su ljudi i ranije pisali na temi o Haniotiju, je takođe tačna.
Svideće ti se. ;)
Srećan put i lepo se provedi.
 
Hanioti je ubedljivo najlepse meso na poluostrvu kasandra...mali,ususkan lepo sredjen ima radnjicice za svakoga..i veoma lepu plazu...tada kada sam ja sa mojima tamo bila tako je izgledao,jos mi ikolima bili pa smo spartali i uzduz i popreko...sto se namestaja tice uglavnom je to svuda slicno ne znam bas u hotelima sa vise zvezdica...ma koga briga za namestaj vazno je da je cisto kupatila ok, i niko te ne davi i gnjavi...a na kraju u inostranstvu si...
 
...pogledah napred postavljenu kartu pa se setih gde smo jos letovali,pa eto malo o tome mozda ce nekom dobro doci...par godina smo bili u N.Skioni,to je onda bilo malo ribarsko selo sa isto tako malom plazom besprekorno cistom u uredjenom...e sad moja deca bila mal meni imm bas trebao odmor dakle malo mesto nema buke dreke, par kafica,nekoliko radnji crkvica ,pekara i to je to...bili smesteni privatno gazdarica ljubazna svako jutro kaze kalimera uz osmeh i vise ne davi i ne gnjavi...jos nam je par puta donela kolace i voce...otisli smo prezadovoljni odmorom jer smo se zaista odmorili asam odmor nas nije mnogo kostao,dakle pare koje smo za to na,menili tu smo potrosili nista na rate i sl,tako da se uvek rado setim tog odmora...sledece godine smo letovali u Siviriju isto privatno,to je kao letovaliste grka tu vole da dodju...mesto jos manje od prethodnog ali smo bili smesteni na prvom spratu potpuno prazne kuce koja je jos imala i lepo dvoriste...gazdaricu nismo ni videli sve do zadnjeg dana sto je za mene bilo jos jedan plus za takabv odmor,i opet obisli sva mesta i sa spoljne i unutrasnje strane prsta,svaki dan smo bili na drugoj plazi...Sani bych je mnogo lep ima dugu pescanu plazu koja podseca na ulcinj i bezbroj sadrzaja da ti ne bude dosadno...suma sumarum lepo u Gricea Hanioti je biser prvog prsta...:bye:
 
Kako bismo sto bolje izabrali mesto na kojem cemo letovati, isli smo na razne forume, izm.ostalog i ovaj, da bismo na kraju izabrali hanioti.......................Ah, kako zapoceti a ne biti previse extreman, ok, procitali smo da su plaze pescane, idealne za decu (pretpostavljajuci da ce samim tim biti idealne za bilo koga), medjutim plaze (tj plaza) su od sitnih kamencica i kamenja (idealne da se noga rasece), svakodnevni vetar, usled kog su nastajali i veliki talasi , u "plicaku" stene i ogromno kamenje, iznenadne uvale, o jezevima i da ne pricamo...sve je to 'idealno za decu'...prosto je neverovatno da su pohvale dolazile od strane roditelja...dobro, samo mesto je simpaticno, nista specijalno, ima nekolicina kafica, gomila prodavnica, u sustini je mirno...oni koji traze BILO KAKAV PROVOD treba ovo mesto da zaobidju u sirokom luku...jednom recju SMORCINA!!!!...Jedina 'prednost' je sto se ne putuje kao na neka ostrva i sl.ali, daleko je ovo od pohvala na koje smo mi naisli na slicnim forumima kada smo odlucivali gde cemo ...Ako imate 60+ godina, moguce je da ce vam biti ok, svi ostali, pa i porodice sa decom, potrazite druga mesta, ima mnogo boljih opcija, ne gledajte sta vam je najblize na ustrb zadovoljstva :) ps.Nema na cemu :D
 
Smešno je pričati o plaži u Haniotiju jer je plaža OGROMNA, tj. proteže se celom dužinom mesta što je sigurno par kilometara, tako da se može naći DEO PLAŽE za svakoga.
Ima i sitnog peska, ali ja lično ne volim pesak, odrasla sam letujući na hrvatskom primorju i za mene je more samo ako je je čisto i prozirno, a to nije moguće ako je pesak u vodi. A u Haniotiju ima peskovitih plaža, ali sreća u vodi su kamenčići i mi idemo uglavnom na takve jer su moji klinci mali i uživaju u igranju u pesku.
Tako da i dalje tvrdim da su PLAŽE u Haniotiju savršene, tim pre što smo ove godine ponovo bili, prvi put smo bili 2009.godine i planiramo da idemo i sledeće godine.
Najbolja plaža je MOLOS, fantastično sređena, dobijaju se 4 ležaljeke i 2 suncobrana za samo jedno piće za ceo dan, uopšte ne prave problem da se ostave peškiri o ode sa plaže pa posle par sati da se vratite, čak štaviše, svi tako rade i obično je u periodu od 12-15h plaža pusta. Već sam pisala na drugim temama o ovoj plaži, ima sitne kamenčiće i krupan pesak na plaži, a u vodi su kamenčići kao što je uobičajeno u Grčkoj na kontinentalnom delu. Odvojen je deo za porodice sa decom i deo bez dece što možda zvuči bez veze, ali je zapravo praktično jer ne morate da brinete da li će vaše dete nekome da se popne na glavu jer i vama može isto da se desi pa vam je savest mirna.

Zato ponavljam, ovo je mesto savršeno pre svega za porodice sa malom decom iako znam dosta mladih ljudi koji vole ovo mesto.
A i volela bih da čujem koje su to mnogo bolje opcije pošto sam prošla Grčko primorje uzduž i popreko, kontinentalni deo i mnoga ostrva i mogu na ovu temu da pričam iz prve ruke.

U to ime, evo dve različite plaže u Haniotiju, Molos je prva, a druga je neka gradska:Pogledajte prilog 314561Pogledajte prilog 314560
 
i prilaz molosu je predivan,ceo potez tom stazom do pefkohorija divota,ne znam sto ljudi tuda ne prodju onim stazicama do plaze nisu privatne a cela plaza bude njihova
 
Smešno je pričati o plaži u Haniotiju jer je plaža OGROMNA, tj. proteže se celom dužinom mesta što je sigurno par kilometara, tako da se može naći DEO PLAŽE za svakoga.
Ima i sitnog peska, ali ja lično ne volim pesak, odrasla sam letujući na hrvatskom primorju i za mene je more samo ako je je čisto i prozirno, a to nije moguće ako je pesak u vodi. A u Haniotiju ima peskovitih plaža, ali sreća u vodi su kamenčići i mi idemo uglavnom na takve jer su moji klinci mali i uživaju u igranju u pesku.
Tako da i dalje tvrdim da su PLAŽE u Haniotiju savršene, tim pre što smo ove godine ponovo bili, prvi put smo bili 2009.godine i planiramo da idemo i sledeće godine.
Najbolja plaža je MOLOS, fantastično sređena, dobijaju se 4 ležaljeke i 2 suncobrana za samo jedno piće za ceo dan, uopšte ne prave problem da se ostave peškiri o ode sa plaže pa posle par sati da se vratite, čak štaviše, svi tako rade i obično je u periodu od 12-15h plaža pusta. Već sam pisala na drugim temama o ovoj plaži, ima sitne kamenčiće i krupan pesak na plaži, a u vodi su kamenčići kao što je uobičajeno u Grčkoj na kontinentalnom delu. Odvojen je deo za porodice sa decom i deo bez dece što možda zvuči bez veze, ali je zapravo praktično jer ne morate da brinete da li će vaše dete nekome da se popne na glavu jer i vama može isto da se desi pa vam je savest mirna.

Zato ponavljam, ovo je mesto savršeno pre svega za porodice sa malom decom iako znam dosta mladih ljudi koji vole ovo mesto.
A i volela bih da čujem koje su to mnogo bolje opcije pošto sam prošla Grčko primorje uzduž i popreko, kontinentalni deo i mnoga ostrva i mogu na ovu temu da pričam iz prve ruke.

U to ime, evo dve različite plaže u Haniotiju, Molos je prva, a druga je neka gradska:Pogledajte prilog 314561Pogledajte prilog 314560


auu...pa ovo je smejurija sta ti pises, verovatno u tvom i mom recniku rec 'savrsenstvo' nema isto znacenje, jer ako je tebi ono savrseno ja stvarno nemam nikakav dalji komentar...cuj plaza dugacka, pa? ko da je to neka prednost kad je u celom svom delu ista, al najjace mi je ovo 'sitni kamencici i krupan pesak'..krupan pesak?? sta je to??...pesak je pesak, bez kamencica, sve ostalo je sljunak ili ne znam ni ja sta vec...al za pesak se zna na sta se misli kad se kaze...kad se udje u takozvani plicak, u vecem delu plaze je stencuga pa nakon stencuge uvala...uostalom sta ja uopste i komentarisem ovde, zelim ti da se 'savrseno' provedes u 'savrsenom' haniotiju a svima ostalima ako imaju i malo mozga (da naglasim, obracam se uglavnom mladjima) neka zaobidju ovo mesto i potraze bolje opcije...pozz
 
Kao svake godine i ovo letovanje smo uplatili 21.11.2018. godine. Zadržali smo se na sajtu Hellenatravel i odlučili da idemo 20 dana u njihovom aranžmanu u Hanioti vila Simeon za period od 30.07. do 19.09. Na sajtu je sve prikazano fenomenalno, od uslova putovanja do korišćenja smeštaja.
Međutim celokupan utisak je katastrofalan. Pri prvom ulasku u apartman, poneti za svaki slučaj zaštitnu masku zbog ogromne vlage i raznih mirisa. U studijima je nameštaj (prosečan) dva kreveta u jednoj sobi i bračni krevet u drugoj, stara rasklimana vrata za orman koja su u stanju raspadanja postavljena na rupu u zidu i to predstavlja orman. U kupatilu ne postoji zavesa za tuširanje, neizbežna poplava posle tuširanja, a VC šolja se žuti, da li ima potrebe da pišem o mravima i bubašvabama u svim prostorijama. Imali smo utisak da apartman (kako ga predstavlja agencija) nije mesecima video osoblje za održavanje. Vrhunac su, vrata na kupatilu koja ne mogu da se zatvore, zamena posteljine je nakon intervencije tek osmi dan, TV gledaj samo sliku ako se ton postavi na minimum (1) počinje da bruji da taj ton i komšije čuju, a o kanalima da (kojih je bilo 21) ne komentarišem. Ajoj, kuhinja (nema dovoljno mesta za pisanje). Šporet je imao rernu na koju nismo imali zamerku, ali od 4 ringle sve rade ali su sve sa bregovima kako lonac ne bi stajao kako treba. Napisao sam lonac jer smo njega imali ali nismo mogli da kuvamo stalno sarmu, tako duboku šerpu je skoro nemoguće koristiti za druge svrhe. Ruku na srce, imali smo i malu plitku šerpicu, ali uniku nismo poveli. Ona nije služila nizašta osim malo supe da se skuva. Što se tiče pribora za jelo, svaka čast. Sve je bilo u velikim količinama, ali zarđalo. Dva noža za hleb, naravno zarđala i jeda nož uz pribor za jelo.
Bilo je i lepih stvari: terasa odlična (broj muva i komaraca ne bi da nabrajam), zaštitne mreže na sobama naravno nije ni bilo, internet odličan, bojler u VC-u postoji i radi punom parom, klima se nije plačala i morala je da radi non stom kada smo u objektu (osim u vreme spavanja) kako bi miris vlage bio neutralisan.
Da ne zaboravim, agencija koja nas je prevozila Fudeks (angažovana od strane Hellenatravel) poseduje novije autobuse – do 10 godina starosti, ali oznake da postoji Waj faj ne važe. I pri povratku kažu da nema internet, a savremeni autobusi sa priključcima za UBS na sedištima i 220V za punjenje uređaja. Povratnu kartu smo plaćali 70 evra jer je agencija Hellenatravel iz Niša a idemo iz Beograda odakle je agencija Fudeks. Sve agencije prevoz iz Beograda naplaćuju 60 evra. Doduše da ne grešim dušu, svratili smo u Niš u noćnim uslovima, u oba pravca, pa smo i tu nešto kao videli deo grada. Na granici pri odlasku smo sedeli u autobusu bezmalo 5 sati (bez izlaska) i još oko 2 sata nakon toga u putu, da bi posle toga svratili u neki restoran na kraći odmor. O brzoj vožnji i preticanju u tunelu, to nek milicija koja nas je zaustavila da izveštaj.
O predstavniku agencije u Haniotiju, ne bi da komentarišem, samo hvala na pomoći, ali nemoj više da mi pomažeš. Na odredištu za povratak smo čekali sa stvarima samo 6 sati, pošto nismo imali gde da ih ostavimo. Koliko nam je poznato i taj dan se naplaćuje, ali valjda za odmor a ne za sedenje i čekanje autobusa.
Na kraju, nekako smo stigli nazad u Beograd u 03,00 časova.
Sve u svemu, savet je (ako niste avanturista), što dalje od agencije Hellenatravel iz Niša sa licencom OTP 367/2010, koja ima predstavnika u Beogradu, angažuje prevoznika iz Beograda (Fudeks) koji se naplaćuje 70 evra sa nikakvim pogodnostima za prevoz putnika.
 

Prilozi

  • IMG_20190830_161549.jpg
    IMG_20190830_161549.jpg
    77,7 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20190830_161821.jpg
    IMG_20190830_161821.jpg
    93,1 KB · Pregleda: 27
Ja volim da skitam. Nije mi toliko vazno gde sam smestena, samo da je sve pristojno i cisto. Tako ovog leta na jedan dan odoh i do Haniotija. Da vidim konacno i to. Sam Hanioti nije po mom ukusu. Isuvise fancy za mene. Plaza je odlicna, daleko od savrsene. Jedine dve savrsene plaze za mene su Karidi (Vurvuru) i Portokali (Sarti). Hanioti... pesak sitan, cisto, voda topla. I ono sto je meni jako vazno, kad udjem u vodu sve je tako prijatno i glatko. Nema kamencica, kamenja, trave. Iskupah se tog dana posteno. Rucak je bio odlican takodje, ne mogu da se setim imena restorana. Imali smo divan pogled na parkic i more. Konobar Srbin... hehe. Nisam nasla nijedan razlog da opet odem tamo.
 

Back
Top