Dulić: Rušićemo sve "divlje"

Јованча из Јагодину

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
334
Beograd -- Načelnici opštinskih uprava, čije inspekcije ne sprečavaju novu divlju gradnju, naći se na udaru Zakona o planiranju i izgradnji, najavio Oliver Dulić.

Ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje Oliver Dulić (arhiva)

Ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje rekao je da će narednih dana protiv nadležnih u pojedinim lokalnim samoupravama, uključujući i neke beogradske, biti podnete i prve krivične prijave. On je kazao da vlasnicima, koji su "divlja" zdanja sazidali do 11. septembra 2009, prete sankcije, ukoliko do 11. marta, ne podnesu zahtev za legalizaciju.

Dulić kaže da je nekoliko stotina hiljada objekata izgrađeno bespravno i da 95 odsto njih može da dobije papire.

"Sve što u ovoj akciji ne bude legalizovano smatraće se nelegalnim i ta zdanja su kandidati za rušenje. Uz to, do uklanjanja objekata vlasnici će morati da plaćaju duplo veći porez na imovinu. Takva zdanja ne mogu da se prodaju, naslede, ukljiže, stave pod hipoteku", naveo je on.

Dulić je naveo da je gradonačelnike upozorio da su lično, pre svega politički, odgovorni da postupak legalizacije bude uspešan, istakavši da je većina lokalnih samouprava ponudila korektne cene legalizacije.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=05&nav_category=206&nav_id=415691

ode Kaludjerica:eek::eek::eek::eek::eek:
 
resila zuta da uzme narodu zadnji dinar iz dzepa pa to ti je.

al njihov problem je sto 90% naroda nema te pare.

Jedva cekam da pocnu da ruse narodu krov nad glavom i da od sirotinje prave beskucnike

Mislim da ce neko pre ili kasnije izvuci automatsku pusku iz steka , ubaciti metak u cev i izrokati sluge DS rezima koji narodu rusi kuce i od njih i njihove dece pravi beskucnike bez igde icega.

Ja licno da sam recimo radnik opstine, pa da mi neki DS-ovski lopov naredi da idem i rusim ljudima kuce jer nemaju da plate Tadicu harac za legalizaciju, bih momentalno dao otkaz i trazio drugi posao . Pre bih prosio na ulici nego to da radim , i tako sebi i svojoj deci navlacim prokletstvo i kletvu ljudi koje sam ostavio bez krova nad glavom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
legalizacija treba da je pravde, da kosta od 100 do 300 evra po objektu - jer su troskovi vlasti za legalizaciju tog objekta , jedino papirologija tj ucrtavanje tog objekta u urbanisticki plan i izdavanje dokumenta da je objekat legalizovan - i to je sve.

sve ostalo - komunalije, vodu, struju su vlasnici tih objekata odavno platili i preplatili , jer su sami u 99% slucajeva finansirali izgradnju kompletne infrastrukture do svojih objekata sto je inace bila duznost opstina i lokalnih vlasti.

I sad rezimu nije dovoljno to sto su ti ljudi finansirali kompletnu infrastrutkturu u tim naseljima vodovodnu, kanalizacionu, stubove za struju , trafostanice i sto je rezim ono sto je narod finansirao preuzeo u svoje vlasnistvo , vec hoce da oglobe narod do te mere da ljudi nemaju ni za hleb ali da moraju tadicu da plate harac.

narod kojem preti rusenje kuce od strane rezima jer nema novac da plati zuti harac, treba da se dize na ustanak i na dozvoli da njih i njihovu decu rezimska mafija ostavi bez krova nad glavom i igde icega.
 
legalizacija treba da je pravde, da kosta od 100 do 300 evra po objektu - jer su troskovi vlasti za legalizaciju tog objekta , jedino papirologija tj ucrtavanje tog objekta u urbanisticki plan i izdavanje dokumenta da je objekat legalizovan - i to je sve.

sve ostalo - komunalije, vodu, struju su vlasnici tih objekata odavno platili i preplatili , jer su sami u 99% slucajeva finansirali izgradnju kompletne infrastrukture do svojih objekata sto je inace bila duznost opstina i lokalnih vlasti.

I sad rezimu nije dovoljno to sto su ti ljudi finansirali kompletnu infrastrutkturu u tim naseljima vodovodnu, kanalizacionu, stubove za struju , trafostanice i sto je rezim ono sto je narod finansirao preuzeo u svoje vlasnistvo , vec hoce da oglobe narod do te mere da ljudi nemaju ni za hleb ali da moraju tadicu da plate harac.

narod kojem preti rusenje kuce od strane rezima jer nema novac da plati zuti harac, treba da se dize na ustanak i na dozvoli da njih i njihovu decu rezimska mafija ostavi bez krova nad glavom i igde icega.

Tako je!
 
Danasnji rezim u Beogradu nema nikakvo moralno ni zakonsko pravo da bilo kome sta rusi jer jos uvek KORISTI UKRADENO nakon 2. sv. rata koje je ostalo nakon komunista.

Tek kada VRATI SVU UKRADENU IMOVINU KOJU DRZI U SVOM VLASNISTVU, moci ce drugima da prica o Zakonima koji se moraju postovati.

Pravna drzava NE POSTOJI.

Kako LOPOV nekome moze pricati o zakonima?
 
Ma drzava godinama ...da ne kazem decenijama ne vodi racuna o urbanizmu. Ko je hteo posteno da izvadi sve papire i dobije dozvole to bi ga kostalo skuplje nego kuca koju bi da gradi ...dok potplati mnogobrojan olosh po opstini.
I normalno onda ljudi da bi resili stambeno pitanje gradili su bez papira.

I sada ljudi placaju to sto drzava nije radila posao. To samo u Srbiji ima.

Niko ne treba da im plati nista pa da vidimo sta ce.
Mada oni kao ima da usvoje da ko nije legalizovao a ne moze da se ruse da ce da mu uduplaju racune.
Pazi da im to neko ne plati.

Jednostavno treba narod da prestane da placa sve racune od struje,poreza,vode,grejanja,tv pretplate.....sve.
 
evo vidim na komentarima b92 narod najavljuje ustanak , zbog ovih najnovijih pretnji tadiceve "socijalno odgovorne vlade"

evo jedan od komentara

Moja poluzavrsena kuca koju sam nasledila od pokojnog oca(zapoceta 93.)od 180kvm u 5 zoni,kvadrat je 60 evra,ja sam nezaposlena 7godina,borim se za zivot i da platim racune.

Ministar izjavljuje povoljne cene!Hajde na izvolte da legalizujete.odakle meni 8000evra?
i sta ce biti s mnom i kucom,ja nemam te pare,to je za mene nepojmljiva suma.
Mislim,sta reci...tuga.
(jelica, 5. mart 2010 04:10)

u srbiji kazu ima 1 milion nelegalizovanih objekata. ako je prosecna porodica cetvoroclana to znaci da pola srbije zivi u takvim objektima i da Tadiceva "socijalno odgovorna vlada" zeli od Srbije da napravi Hirosimu iz 1944 i da preti da polovinu gradjana Srbije ucini beskucnicima i istera na ulicu zato sto nemaju da plate od 5 do 25.000 evra za "legalizaciju"
 
Beograd -- Načelnici opštinskih uprava, čije inspekcije ne sprečavaju novu divlju gradnju, naći se na udaru Zakona o planiranju i izgradnji, najavio Oliver Dulić.

Ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje Oliver Dulić (arhiva)

Ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje rekao je da će narednih dana protiv nadležnih u pojedinim lokalnim samoupravama, uključujući i neke beogradske, biti podnete i prve krivične prijave. On je kazao da vlasnicima, koji su "divlja" zdanja sazidali do 11. septembra 2009, prete sankcije, ukoliko do 11. marta, ne podnesu zahtev za legalizaciju.

Dulić kaže da je nekoliko stotina hiljada objekata izgrađeno bespravno i da 95 odsto njih može da dobije papire.

"Sve što u ovoj akciji ne bude legalizovano smatraće se nelegalnim i ta zdanja su kandidati za rušenje. Uz to, do uklanjanja objekata vlasnici će morati da plaćaju duplo veći porez na imovinu. Takva zdanja ne mogu da se prodaju, naslede, ukljiže, stave pod hipoteku", naveo je on.

Dulić je naveo da je gradonačelnike upozorio da su lično, pre svega politički, odgovorni da postupak legalizacije bude uspešan, istakavši da je većina lokalnih samouprava ponudila korektne cene legalizacije.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=05&nav_category=206&nav_id=415691

ode Kaludjerica:eek::eek::eek::eek::eek:
Nek Ministar prvo sredi vilicu,on je gradio nesto i necije kuci on ce da rusi.
Pedrecina jedna,nek prestane da se vadi sa pricom drugi su platili,pa da ima para i ovi drugi bi platili.
Stoka jedna,dokle ce da pljackaju narod!
 
Dulic i Tadic su utripovali da gradjani Srbije leze na milionima, koje vesto kriju, pa nece da plate najnoviji harac rezimu ....

Drugo u Srbiji su se promenile mnoge vlasti, al nijedna vlast, cak ni ona komunisticka nije ovako otvoreno pretila narodu Srbije rusenjem kuca u kojima zive zato sto su siromasni i nemaju da plate ovaj najnoviji harac.

Pa ni Turci ovo nisu radili - sto ovi rade...
 
Dulic i Tadic su utripovali da gradjani Srbije leze na milionima, koje vesto kriju, pa nece da plate najnoviji harac rezimu ....

Drugo u Srbiji su se promenile mnoge vlasti, al nijedna vlast, cak ni ona komunisticka nije ovako otvoreno pretila narodu Srbije rusenjem kuca u kojima zive zato sto su siromasni i nemaju da plate ovaj najnoviji harac.

Pa ni Turci ovo nisu radili - sto ovi rade...
Kakvi Turci oni su bili obdaniste za ove zelenase, oteli bi ljudima i iz usta.
 

Back
Top