problem

Sad mi jedna forumerka u vezi onog mog pitanja da li i žene idu high,reče žene su fine ,one to ne rade...Pa dokle više tog muškog terora...Biju žene,piju,kockaju se,drogiraju...Ko to zlo izmisli:think::eek::mrgreen:

Užasni ste!
Samo muke s vama :mrgreen:


Što se same teme tiče...
Mislim da je bilo koji oblik zavisnosti a koji menja psihu čoveka, vrlo težak za ljude koji se nalaze u njegovoj okolini.
Rekla sam već da sam imala iskustava sa alkoholičarem i načinom na koji on/i utiču na svoje bližnje...
I to je, iskreno, pakao...
A još je i prilično socijalno prihvatljiv slučaj zavisnosti.
U našoj zemlji se i narkomanija i alkoholizam smatraju bolestima zavisnosti.
I tako tom problemu treba i pristupati, a osobi koja ga ima kao bolesnoj osobi.
Ona ima iskrivljenu svest.
Sve što čini, čini da bi dospeo/la (da se kolega goxy više ne uzrujava :mrgreen:) u posed jedine stvari do koje joj je u životu stalo..

Znam samo kako je meni bilo dok sam bila pušač.
Kad krenem na fax, idem pešaka, ne kupim užinu, ne popijem kafu, samo da bih kupila cigarete.
I po najvećim kijametima i nevremenima sam izlazila napolje, kad mi ponestane...

Ne smem ni da zamislim kako je kad je u pitanju nešto drugo..
I zato mislim da bih probala..
Da porbamo da nađemo problem koji je doveo do toga uopšte..
Da probamo da ga rešimo ako je rešiv.
Znači da se reši - uzrok, ako je ikako moguće..
I ako postoji volja za izlečenjem - pružiti maksimalnu podršku..

A ako ne - hbg...
Verovatno bih posle nekog vremena otišla, bez obzira na svu nekadašnju ljubav i sponu...
 
ali pazi taj smajli na kraju recenice govori mila mnogo o tebi :)

smajli ko smajli pokazuje zgrozenost..i nije mi jasno zasto na osnovu teme vi povezujete autora odmah u tu pricu.ja nemam problema sa takvim stvarima,hvala bogu.gledala sam emisiju na diskaverijui dosla na ideju da otvorim temu..a to sto ste vi nenormalni i isfrustrirani sami sobom pa boravite po ceo dan na forumu resavajuci probleme drugih,umesto svojih,to govori o vama.toliko od mene.cao
 
"Biraj,to u torbi ili ja"
"Znaš da bez tog ne mogu"
Otvorila sam mu vrata.Otišao je.
Iako je prošlo mnogo godina,i sad osjećam bol.Ali i ponos.Nikad se nije "skinuo",sad je kažu u nekim dalekim zemljama...
 
Sta bi ste uradili kada bi saznali da vam je decko\muz narkoman? :bljak:

Teško bih to podnela. Pokušala bih da razgovaram, da ga uputim na lečenje
od zavisnosti, a ako ne bi prihvatio, nego i dalje uništavao sebe teško da bih
to mogla da posmatram i tapšem ga po ramenu, da gledam onoga kojeg
olim kako se samouništava, zato bih najverovatnije otišla na kraju, time i
njemu pokazujući dokle je došlo njegovo ophođenje prema sebi i svetu.
 
Ne bi mogao to da mi sakrije ma koliko se trudio, tako da ne bih ni imala nekoga ko je konzument droge....jedino ko neće da vidi da neko ima problem, to ne vidi.:neutral:

pa ako je pri upoznavanju vec neko ko to konzumira onda se ni ne uplices s njim
al ako u sred veze braka sta li pocne da se uplice u to, to je zaebano ....al ja rekoh
nemam razumevanja kad su droge alokohol i sl u pitanju...kod mene to ne prolazi
 
jesam :aha:

uostalom ne uplete se neko u sve to tek tako...nije to kao super brak deset godina pa odjednom on se fiksa...verovatno bi puklo i pre toga

pa da...ne mozesh da ne primjetish...jednostavno ne mozesh...

a shto ih ja osicam na sto metara znam reci da li je konzument ili ne :mrgreen:

a po difoltu su mi privlacni da to nije normalno :mrgreen:

opet,zavisi na cemu je....

iglu ne bih tolerisala nikako...ostalo...podrum...:)

a prvo bih mu nashla shtek droge i sve sama pojela na kashkicu,ispred njega zavezanog...nek' pati ...
 
pa ako je pri upoznavanju vec neko ko to konzumira onda se ni ne uplices s njim
al ako u sred veze braka sta li pocne da se uplice u to, to je zaebano ....al ja rekoh
nemam razumevanja kad su droge alokohol i sl u pitanju...kod mene to ne prolazi

Pa sad sve su to pretpostavke, šta bi bilo kad bi bilo, mada do sad sam imala posla sa vrlo stabilnim osobama koje ne podležu takvim iskušenjima... msm nikad se ne zna ali ne bi mogao da sakrije, to sam htela da kažem.
Ali da se desi, razgovarala bih i predložila lečenje, mada to je ćorav posao droga je kurwa.

STOP DROGAMA!
 
Sta bi ste uradili kada bi saznali da vam je decko\muz narkoman? :bljak:

ako mi nesto znaci ta osoba, potrudio bih se da joj pomognem u tome. Ali, ako mi ne znaci puno, necu se ni truditi puno, jer me je lagala...

ali, uzmimo primer da se volimo. Pa, ne znam...terao bih je na casove. Provodio s njom vise vremena, makar se i preselio kod nje. Dokle god bih imao snage, trudio bih se da je odvucem od toga....

kazu ljubav je mocna stvar. Ako jeste, uspeo bih na kraju da je odvucem od toga.
 
Uplasila bih se za njegovo zdravlje i zivot.
Plakala bih, to bi me mnogo pogodilo, narocito ako je to krio od mene, cutanjem o tome bi ozbiljno rizikovao da zauvek izgubi moje poverenje.
Ne bih ga ostavila, bila bih uz njega i molila ga da preduzme sve korake potrebne da prestane i pregleda se.

Da mi je to cak i neki decko kojeg ne volim, ja ga kao covek, a ne samo kao devojka, ne bih mogla ostaviti na cedilu.
 
smajli ko smajli pokazuje zgrozenost..i nije mi jasno zasto na osnovu teme vi povezujete autora odmah u tu pricu.ja nemam problema sa takvim stvarima,hvala bogu.gledala sam emisiju na diskaverijui dosla na ideju da otvorim temu..a to sto ste vi nenormalni i isfrustrirani sami sobom pa boravite po ceo dan na forumu resavajuci probleme drugih,umesto svojih,to govori o vama.toliko od mene.cao

blah kamo lepe srece da boravim na forumu ceo dan...uhhh kako bih srecna bila da mogu to opet i da nemam sta drugo da radim :lol:
a rekoh li ja vec da sam isfrustrirana gluposcu i zlobom...znaci sobom mogu da budem samo ako postanem takva ;)
i de majke ti neka se javi neko kome sam ja na ljisu resila problem :lol: glupost
 
Sta bi ste uradili kada bi saznali da vam je decko\muz narkoman? :bljak:
dala bih mu odredjeni vremenski rok da se "sredi", pomogla mu u tome na svaki nacin, a nakon tog roka (ukoliko se nista ne promeni) ga iz svog zivota izbacila zauvek
ne podnosim tu vrstu slabosti ni kod sebe, pa ni kod drugih
svoje poroke covek mora da nauci da kontrolise, da bi znao i da uziva u njima, da bi oni sluzili njemu, a ne on njima
 
čekaj, kako je moguće NE PRIMETITI da je muž/dečko narkoman? :dontunderstand:

Jedina situacija koja mi je pala na pamet je da neko radi u zdravstvu i u trenucima krize, tamo gde je dostupno i lako, počne da se drogira.
I u početku, zna tačno da dozira pa se, posle nekog vremena, navuče i tada je prošlo možda pola godine...
Sve ostalo PRIMETITI je za uzrast 12 - jer se takve stvari očigledne, a narkomani ih ni ne kriju...
 
Sta bi ste uradili kada bi saznali da vam je decko\muz narkoman? :bljak:

Da je to decko u pitanju, vjerovatno bih ga ostavila, pogotovo zato sto je to krio od mene. Iako ne znam kako to ne bih prepoznala, ali nikad se ne zna...evo primjer-moja sestra se zabavljala sa momkom 3 godine i nije znala da je narkoman. Dakle, moguce je...

Ako je to muz u pitanju,koji je bio narkoman i prije braka (a krio), vjerovatno bih ga ostavila jer bi me to jako uvredilo.

A da je to muz u pitanju koji je postao narkoman U TOKU braka, pokusala bih da mu pomognem i da se izljeci.
Ako on ne zeli da se izljeci ili ako nakon nekog vremena nisam uspjela da mu pomognem, ostavila bih ga.

Dosta i zavisi od toga kakav stav neko ma o drogi. Za mene je to nesto najcrnje sto postoji, jezim se na bilo kakvu vrstu droge. A za neke je mozda i normalno da koristi.
 

Back
Top