Rat za Nadcovjeka

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Realnost je sledeca: ratova vise nema, a "ljubav", tj. seks je pobijedio. Sad je valjda i budali jasno da se, ako ikad, onda bas u ovoj situaciji radjanje mora oteti kontroli. Ima onih koji prizeljkuju jedan komunizam, jer komunisti uvijek "uspijevaju" da smanje broj stanovnika (skracujuci ga za onaj njegov bolji dio - glavu), ali istorija i filozofija dokazuju da je ta tiranija uvijek kratkog daha i da je narod odobrava samo ako ima mnogo bogatih. Sto znaci, da vec sada ima previse bogatih, mi bi smo vec bili u komunizmu.

Dakle, nasa buducnost je konstantan porast stanovnistva do prenaseljenosti, a kako ce ici dalje poslije toga, o tome se moze vec lako nagadjati. Ljudi ce radije stezati kais, nego ici u rat da bi zivjeli bolje. A kad budu stezali kais, za uzor "primjernog zivota" ce im prvo posluziti Kinezi i njihov stil zivota, koji su onako "skromni", pa onda Afrikanci, koji zive sa mozda jos manje prihoda, pa onda vjerovatno stada bivola koja mirno pasu travu, pa onda stada ovaca (jer mora se stegnuti kais), pa onda pcelinjaci, pa mravinjaci,... zar neko misli da ima tome kraja?

A rat? Pa u takvoj situaciji je i rat protiv mrava rat za nadcovjeka, jer ce "mrav" vjecno nositi ime covjeka...

Ali mozda ce biti i onih sa vecim apetitom koji ce nasrnuti vec na "pcelinjake", a mozda i na stada ovaca koja mirno pasu...

S tim da ce ovi mravozderi sigurno zamjeriti ovim vukovima na egoizmu i aroganciji, te ce svi slozno zapeti, stegnuti kais i postati covjekolike bakterije?
 
Neke ti stvari prilicno pausalno zakljucujes...

Socijalizam omogucava mnogo vecu gustinu stanovnistva na jednoj teritoriji nego kapitalizam...
A tema ti je o cemu?

O potrebi za novim ratom....

Kreni ti majstore, ima ljudi , hoce neki , stvarno hoce....
 
O, majko moja, ovaj bi da ratuje... I jos kaze da danas nema ratova!!
Celo ovo drustvo pociva na lazi i gluposti, a rat je najveca glupost. Ovakvi kao Plutarh mogu da postanu veoma opasni pojedinci (tipa Hitler i Napoleon). Sreca nasa pa je ovaj jadan da ne moze biti jadniji pa prosipa svoje frustracije po forumu.
 
O, majko moja, ovaj bi da ratuje... I jos kaze da danas nema ratova!!
Celo ovo drustvo pociva na lazi i gluposti, a rat je najveca glupost. Ovakvi kao Plutarh mogu da postanu veoma opasni pojedinci (tipa Hitler i Napoleon). Sreca nasa pa je ovaj jadan da ne moze biti jadniji pa prosipa svoje frustracije po forumu.

а што заборављате клинтоне, ахтисарије, кушнере, обаме...? или вам још нико није рекао да су масовне убице?
 
Ljudi idu u rat za tudje, a ne svoje interese. Nisi to znao?
Znas li mozda ista o prevari zvanoj novac zbog koje zivimo ovako kako zivimo?
Ako hoces da mrzis nekog, mrzi one koji su ti pravi neprijatelji...
 
Ali imaj na umu da je neko onu pusku pravio za tvoje interese. Mislim, ako ti je bas toliko vazno ko je smislio neki rat.
Jedino su komunisti u stanju da idu u samoubilacki rat koji nije placen bas nimalo i gdje te ubija ili tvoj ili sam sebe.
 
Ali imaj na umu da je neko onu pusku pravio za tvoje interese. Mislim, ako ti je bas toliko vazno ko je smislio neki rat.
Jedino su komunisti u stanju da idu u samoubilacki rat koji nije placen bas nimalo i gdje te ubija ili tvoj ili sam sebe.

Ima jedna stvar koju cenim kod tebe, a to je tvoj bes. On govori da vidis da stvari ne stoje kako bi trebalo. Medjutim, sasvim si na pogresnom tragu jer ima nesto sto ti nije poznato, naime, da svetom vlada sacica ljudi kojima odgovara da se svi ostali bore jedni protiv drugih za njihove interese. Da lepe jedni drugima etikete, da se dele po verama, nacijama, socijalnom statusu, boji, polu, godistu, navijanju za klub, i tako dalje.
Ekonomski sistem je najobicnija prevara - namerno izazivanje oskudice da bi se dobio profit i novac koji ima vrednost koju neko proizvoljno odredi. 99% covecanstva su danas obicni robovi. Robovlasnistvo je oduvek bilo, jeste i bice ako nesto ne promenimo.
Ovo sto ti radis je upravo ono sto odgovara tvojim gospodarima.
 
postoji nesto sto se zove populaciona politika
nesto sto se zove ekoloski optimum..koji je u prirodi sveprisutan osim u slucajevima agresivnih organizama koje mi ljudi nazivamo..virusima..eto mi ljudi smo ko virus za prirodu..selimo se sa jednog stanista na drugo mnozimo se..unistimo staniste i selimo se dalje..bas kao sto se ponasa virus..
priroda tezi ravnotezi..npr..lavovi kontrolisu broj gazela..ako se lavovi previse namnoze pojesce previse gazela nakon cega ce poceti da umiru od gladi a divljace nege biljne vrste kojima se gazele hrane..i tako u krug..covek je prekinuo taj krug..poceo je da gazduje..i pokazao se kao katastrofalan gazda..znas covek uvek oce jos moci jos kapitala jos jos..nebitno po koju cenu..trose se resursi planete nemilice na krajnje iracionalne stvari
 
Ne, ovo je filozofija, tu svako ima pravo na svoju percepciju sveta i ona je apsolutno tacna...
To sto je relativno lako stici nekome do te percepcije, a nekome tesko, zato postoji kastaneda i pejotl....

Decko kanalise svoj bes nekako, pa ga treba pustiti da to do kraja uradi....
Najbezbolnije je da se svi slozimo i da neko ceka da bilo ko drugi pocne....Tako je nestao i onaj izum o PVO sa motkom....
Da pojasnim....
Dosao covek da patentira motku od 1000m kojom bi ljudi rusili avione u napadu.
Mislim da je camova bila u pitanju ali nebitno , u svakom slucaju sluzbeniku se nije upisivala ta prijava, sto je smak sveta po neprofesionalnosti....ali nije znao kako da odbije inovatora, sto je tako ljudski i covecno od njega...

Pa ga je upitao , a sta ako avion leti na visini vecoj od 1000m....?
Inovator se zamisli i rece, o tome nisam razmisljao....i izadje iz biroa za patente (jedno vreme iznad doma inzenjera)....
Do danas nije resio problem....
 
Navar, covek sam po sebi nije los gazda, to pokazuju i plemena i australijanci.
Ali covek koji je u zapadnoj masinerij i samo novac i trziste , e to jeste totalni alavac....
Cak i kad ga je manje nego ovih drugih, njemu je potrebno vise...
Postoji BPO ali sad zapadnjaci uvode i druga merila za kvalitet zivota, jer shvataju da su u socijalizmu SFRJ iako po prosecnom BPO kvalitetno mnogo iznad ziveli svi stanovnici zemlje....

A i imaju problem sa blokadom inovacionih procesa, jer za razliku od 60tih i 70tih, kapital je preuzeo svako polje novog i inovativnog, pa se sada sve usporava dok se posteno ne naplati...
Posteno je zloupotrebljeno na ovom mestu...

Nego ko zna sta hoce plutarh....mozda hoce bas ubijanje, a mozda hoce samo drugacije reagovanje, a mozda je samo gledao neki film o matematickoj estimaciji i statistici...ima medju onim futuristickim , a ne futuroloskim filmovima takvih...

Ja kad bih uzeo slobodu , ja bih rekao da ce se uvesti zakon o kontroli proizvodnje energije i emisiji energije na zemlji....medjutim da bih to sada rekao , svi bi me za gusu zato sto to znaci mozda perpetum mobile, ili nesto tako po njima, a ne znaci...
 
A sto se Plutarhovog besa tice, on pokazuje koliko je svestan koliko ovo nije za njega i da je rodjen da bude nesto bolje i vise od ovoga sto je sada. E sad, sto je upao u drugu zamku, to je druga prica.
 
ja ne mogu sebe da izdvojim izvan ljudskog roda jer sam takodje covek kao i taj vladar koji lose gazduje..ja sam takodje odgovoran za stanje..samo sto moja odgovornost nije istog reda velicine kao gazdina..

znaci ne mogu da posmatram stvar..eto za stanje je kriv SAMO i ISKLJUCIVO los gazda..krivo je covecanstvo u celosti..jer je covecanstvo odgovorno za postojanje takvih gazdi..svojim uverenjima i nacinom zivota je i omogucilo uspon takvih ljudi

gazda se nije uspeo na svoj polozaj zato sto je bio pametan vec zato sto je masa glupa

bolje biti bogat nego ne biti..sve ostalo je nebitno..
evidentna manjkavost zapadnog NACINA RAZMISLJANJA koji potice od grckorimske filozofske skole sa uticajem germanskih izvitoperenih misli

u principu povika na vuka dok lisice meso jedu
 
Istina, ali nisu nista gori od Milosevica, Mladica i Karadzica.

истина добије чудан звук из твог угла. милошевић срушио 11.9., караџић ратовао у ираку а младић тамани талибане у авганистану...

навијај за окрутнијег па критикуј стари завет и њихов приказ историје. поздравља те винету са кочизом и бисерком.
 
Ops, ispravka - bio je nas bankar u Americi.
S Vikipedije:
Завршио је Правни факултет у Београду са највишим оценама (1964, просек оцена 8,90)[3] и био победник редовног годишњег такмичења у говорништву. Своју каријеру је започео у „Техногасу“, где је радио Стамболић. Почетком осамдесетих бива послат у Њујорк као представник „Беобанке“.
 

Back
Top