Toledo, Spanija

Spanija ili Italija?

  • Spanija

  • Italija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

IndianaBones

Aktivan član
Poruka
1.031
Ja se dvoumim, 2012 ocu da idem u ovaj Toledo (malo juznije od Madrida) i da vidim celu Spaniju. Takodje imam slicne zelje i za Italiju. Ako neko moze da mi pomogne da se oducim, jer stvarno obozavam ove dve zemlje.
 
TOLEDO

Zeleznicka stanica ( a vozovi ko avioni )

IMG_3944.JPG
 
Katedrala iz delova jer je nemoguce uhvatiti u jednom snimku

IMG_3968.JPG



IMG_4008-1.JPG


IMG_4011.JPG


i naravno ja ne bi bila JA , kad ne bi gurnula nos tamo gde se nesme , sporedni ulaz
OPUS DEI -- centrala , izgleda zatvoreno al , ja usla :lol:

IMG_4005.JPG
 
Poslednja izmena:
Restoran pod ''MUST'' , ako ovde ne rucate kao da niste ni bili u Toledu

Sve ali BAS SVE , im je fantasticno . Divljac , riba , morski specijaliteti , tzv mesano meso ....
I nije uopste preskupo !

IMG_4003.JPG
 
Na ovu sam izuzetno ponosna , jeste da je jako losa , ali :zper:

Kako je zabranjeno slikanje i kao vrlo osumnjicena osoba , bila sam okruzena sa 6 bezbednjaka , gomilom kamera i isprepletana infracrvenim zracima koji pritom i ometaju
kvalitet slike . Sa kamerama i foto -aparatima okacenim na sebi ( kao svaki smesni turista :zcepanje:) , zavaravala sam im tragove i uspela da :klap:napravim 3 snimka .
Ne preporucujem igrariju , jer u tom trenu sam samo na jednom aparatu imala bar 1200 slika , i da su mi oteli doslo bi do prave borbe :histericna::azdaja:

''Sahrana grofa Orgaza'' , u crkvi Svetog Tome , verovatno najbolje cuvana slika

IMG_4017.JPG
 
Sreca prati hrabre :ok: U to vreme radili su restauraciju tog dela zgrade , a kako je bila vrucina , nije bilo ni na vidiku radnika a ni cuvara ulaza , tako da sam samo laganica usetala,
i tek unutra shvatila gde sam . Usledio je rafal snimaka :super: u par minuta i brzom brzinom sam se povukla , jer je vec krenula najezda cuvara iz svih hodnika katedrale .
Kao sto rekoh , za klasicnog turistu ,ni ovo ne preporucujem .:bye:
 
ja preporucujem spaniju, mada za toledo je dovoljan i jedan dan i iskreno grad je nista posebno, poznat zbog istorijskih razloga i to je to...ako si zeljna da na svakom koraku vidis crkvu i vojno lice slobodno se uputi tamo :mrgreen: ja ne volim ni jedne i druge. od svega sto sam videla u spaniji toledo mi je bio najvece razocarenje. ako si u blizini madrida, mnogo je bolje posetiti segoviu i aranjuez.

e da,jedino ti kolaci od marcipana su zakon,mada imas da ih kupis po celoj spaniji :)
 
Toledo je veoma lep gradic i svakako zahteva makar 2-3 dana da bi se temeljno istrazio.
Ne volim previse El Grekove slike, ali je " Sahrana grofa Orgaza " fantasticna, imas utisak kao da se ceo dogadjaj zaista odvija pred tvojim ocima.
Inace, u Toledu imaju odlican kackavalj i pastetu od divljaci.
Segovia svakako ostaje za neko sledece izvlacenje, zbog prelepog akvadukta koji su izgradili Rimljani.
 

Back
Top