neverstvo u krvi

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Koliko vas savremenih ima devojku, ili ženu koju zaista voli, koju ne bi menjao ni za sta na svetu, a ipak ne propusti priliku kratkotrajnog sexualnog zadovoljstva sa nekom koja mu se nađe na putu...
Volela bih da izbegnem odgovore da niste SVI takvi, to naravno znam, kao i moralisanje da li ti i takvi zaista vole svoje partnerke...
Ovo o čemu pričam nekako sve više primećujem oko sebe kod drugara, poznanika, drugarica... Svi su u velikim ljubavima, niko ni ne razmišlja o razlazu, tvrde da imaju sve u tim vezama, a opet varaju...
Kako da se mi borimo protiv ovakvih, sve učestalijih situacija. I izgovora-to mi ništa ne znači, nisam mogao da odolim, osramotio bih se pred drugarima da sam odbio itd.
Malo sam odužila i zakomplikovala, ali jednostavno me zanima da li je postalo normalno i moralno biti neveran, ako tvrdite da time niko ne ispašta, i da vašoj partnerki pružate dovoljno ljubavi i pažnje, i sve ostalo...
 
ja to ne radim zbog principa: il voli il ne voli. ne vara se kad se voli. do kraja.

za oni koji rade verovatno su u fazonu da se ocesu o snosaj gde stigne.ili im se stvarno svidela djevojka.
bitno je da je svima lepo.
 
Tuzno je i istinito to sto pricas. Ali je tako. Nema pravila! I najvernija i najodanija osoba jednog dana , iz ko zna kojih razloga moze da prevari. Odanost i vernost partneru je, ako mene pitas, skoro UTOPIJA! :(
 
mackica ns:
Koliko vas savremenih ima devojku, ili ženu koju zaista voli, koju ne bi menjao ni za sta na svetu, a ipak ne propusti priliku kratkotrajnog sexualnog zadovoljstva sa nekom koja mu se nađe na putu...
Volela bih da izbegnem odgovore da niste SVI takvi, to naravno znam, kao i moralisanje da li ti i takvi zaista vole svoje partnerke...
Ovo o čemu pričam nekako sve više primećujem oko sebe kod drugara, poznanika, drugarica... Svi su u velikim ljubavima, niko ni ne razmišlja o razlazu, tvrde da imaju sve u tim vezama, a opet varaju...
Kako da se mi borimo protiv ovakvih, sve učestalijih situacija. I izgovora-to mi ništa ne znači, nisam mogao da odolim, osramotio bih se pred drugarima da sam odbio itd.
Malo sam odužila i zakomplikovala, ali jednostavno me zanima da li je postalo normalno i moralno biti neveran, ako tvrdite da time niko ne ispašta, i da vašoj partnerki pružate dovoljno ljubavi i pažnje, i sve ostalo...

Voleo sam jednu curu sa kojom sam raskinuo jos pre 2 god i znas sta, jos uvek je volim i volecu je do kraja zivota. Problem je bila moja vera posto sam musliman, tako da je pritisak njene porodice i ostalih ljudi uradilo svoje ali ne mogu reci da je to rasturilo nasu vezu vec da je moj neverluk ucinio to. Verovao sam da od toga nema nista vec da moram odrzati reputaciju maco men-a, zbnog cega se uzasno kajem, ali mi je sada i dalje jako tesko zbog toga i zivim sa snom da cu opet upoznati takvu curu. Zbog nje ne verujuem vise u ljubav, veze i brak ali se nadam da ce ostali procitati ovo i poslusati svoje srce...
 
Odgovorno tvrdim da vernost nije utopija! Zasto? Zato sto u zivotu nisam prevario devojku a imao sam sanse. Ponekad sam se mozda malo kajao sto nisam iskoristio neke sanse ali u sustini se super osecam zbog toga. Ne kazem da to ne bih mogao tehnicki da uradim vec da je to, izmedju ostalog, i stvar principa.
 
maliPrinc:
Odgovorno tvrdim da vernost nije utopija! Zasto? Zato sto u zivotu nisam prevario devojku a imao sam sanse. Ponekad sam se mozda malo kajao sto nisam iskoristio neke sanse ali u sustini se super osecam zbog toga. Ne kazem da to ne bih mogao tehnicki da uradim vec da je to, izmedju ostalog, i stvar principa.

Svaka cast. Voleo bih da sam i ja to uradio... Imas nesto cime se mozes ponositi. I veruj mi, ni novac. ni slava, ni moc, ti ne mogu to pruziti...
 
ma nije utopija. uskoro se vernost vraca na velika vrata. postace moda.

ono sto mene veoma zanima je to sto se devojke hvale. te sex varijanta sa sportistom, sa nekim opasnim bajom. vara decka. ne kapiram. to je bas minus. super je zezati se, samo pod kojim uslovima.nekako mi deluje ljigavo. mislim ima ono da je neka riba opasna. ali.... bas ne kapiram.
 
maliPrinc:
Odgovorno tvrdim da vernost nije utopija! Zasto? Zato sto u zivotu nisam prevario devojku a imao sam sanse. Ponekad sam se mozda malo kajao sto nisam iskoristio neke sanse ali u sustini se super osecam zbog toga. Ne kazem da to ne bih mogao tehnicki da uradim vec da je to, izmedju ostalog, i stvar principa.

A ja tvrdim da je skoro utopija! A ti si jos mlad! Ima vremena! :P
 
Dobro, recimo da je vernost utopija. I ja sve više verujem u to. I da li ste vi spremni da opraštate izlete, za koje verujete da ništa ne znače? Da li se uopšte trudite da saznate kad vas je neko prevario, ili treba da kao nojevi zagnjurimo glavu u pesak... Da li treba da zažmurimo i budemo zadovoljni što smo mi na ''prvom mestu'', sledeći princip-što ne znam, ne može da me povredi...
 
mackica ns:
Dobro, recimo da je vernost utopija. I ja sve više verujem u to. I da li ste vi spremni da opraštate izlete, za koje verujete da ništa ne znače? Da li se uopšte trudite da saznate kad vas je neko prevario, ili treba da kao nojevi zagnjurimo glavu u pesak... Da li treba da zažmurimo i budemo zadovoljni što smo mi na ''prvom mestu'', sledeći princip-što ne znam, ne može da me povredi...

Ja sam oprostila, iako su me ovde ispljuvali sto samo razmisljam o tome. Doduse ja zvanicno nisam bila prevarena, jer smo bili raskinuli, ali ja to ipak gledam kao prevaru.

Tesko da postoje izleti koji nista ne znace, sve nesto znaci. Ja verujem da postoje i lekoviti izleti, u kojima preljubnik shvati koliki je idiot, pa to ne uradi vise nikada. Medjutim, ja bih oprostila samo prvi put. Drugi je vec garancija da ce se to ponavljati. Onda - zbogom!

A o nojevima...pa, saznace se kad tad, tako da je bolje odmah. Ne mislim da treba da trpimo prevaru u toku, eventualno (pod gore navedenim uslovima) ako je prosla, ali da partner bude paralelno sa jos nekim!!!? Ni u ludilu!!! Takodje, to treba vratiti istom merom, pa makar prvi preljubnik ne saznao, cisto zbog sebe, znaci isto zbog lekovitosti. Neki ljudi koji imaju takva iskustva, rekli su mi da se time uspostavlja ravnoteza u vezi posle svega.

Ja trenutno razmatram tu mogucnost, mada ne verujem, nemam ja stomak za to, kako da se posle pogledam u ogledalo?

A da li je vernost utopija? Po meni bi se reklo da nije, ja nikoga jos nikada nisam prevarila. Jeste da razmisljam o tome, ali po svoj prilici, samo hipoteticki.
 
inspirion:
ma nije utopija. uskoro se vernost vraca na velika vrata. postace moda.

ono sto mene veoma zanima je to sto se devojke hvale. te sex varijanta sa sportistom, sa nekim opasnim bajom. vara decka. ne kapiram. to je bas minus. super je zezati se, samo pod kojim uslovima.nekako mi deluje ljigavo. mislim ima ono da je neka riba opasna. ali.... bas ne kapiram.
Verujem da su devojke postale takve po ugledu na vas. Da ne bi večito bile žrtve pokušavaju da izigravaju snažnu, modernu osobu, širokih shvatanja, ustvari samo ispadnu budale.
Podržavam avanture, zezanje i slično ali samo dok je devojka (dečko) sam-a i dok se time ne hvali baš na sve strane.
Ipak, ako ništa drugo, shvatimo vernost kao našu žrtvu na ime onoga što imamo sa onim koga volimo.
 
Evo, da vam ispričam jednu konkretnu situaciju, možda ćete me bolje razumeti, pa samim im i pojasniti... Nadam se da vas neće mrzeti da pročitate.
Sedim u kafiću sa momkom, i njegova dva druga. Jedan je malo stariji, oženjen, ima decu, drugi naših godina, ima dugogodišnju vezu i planira da se ženi.
U razgovoru, drugi momak priča kako vodi devojku na more, i kako skuplja pare da srede stan, i kako je ubeđen da je ona žena njegovog života, i kako je siguran u svoju ljubav i odluku da s njom provede ostatak života etc.
Prvi (oženjeni) priča isto kako se nikada nije pokajao što je oženio svoju ženu, što s njom ima decu, i da ih sve zajedno voli najviše na svetu...
Odjednom, tema skreće - oženjeni priča kako zamalo da ga žena provali, kad ga je ''ona mala'' zvala kući, jedva se izvukao; a drugi kaže kako on odmah svoje ''te male'' postavi na pravo mesto, da ne mogu one njega da zivkaju kad hoće, nego kad se on javi...
Ja ZGRANUTA!!! Pa, šta je sa onom ljubavi, od pre MINUT?! Kažu oni - da JA nisam normalna; Bože moj, kako je povezana njihova ljubav sa tim drugim devojkama; kakve sve to ima veze sa poštovanjem svojih izabranica, kad im pružaju sve - od emotivnog do materijalnog...
Da to ne bude kraj, odnosno, da bih se ja još više zapitala za sebe i svoje razmišljanje, posle par dana sam bila sa devojkom od tog momka, ona isto cveta od sreće i ljubavi, ista priča o moru, stanu, svadbi... Ja spomenem kako me nešto moj momak iznervirao (nešto nebitno), a ona mi odgovara : NE VREDI SE ZBOG NJIH NERVIRATI, VAŽNO DA ZNAMO DA SMO IM MI NAJVAŽNIJE, I DA ĆE SE UVEK VRATITI NAMA!!!
I, šta vi kažete na sve ovo? Ja sam tako zbunjena... Mislim da tako nešto neću nikada moći da razumem i prihvatim, a da ću biti prilično nesrećna ako to ne uspem... I još vas molim da ne skrenete temu na to kosu te ''druge'' devojke, i da su one krive, o takvim može u nekoj drugoj temi...
 
Ovo je moj najveci problem koji neznam kako da resim,a niko mi nemoze pomoci-svi samo odmahuju rukom!Sve zene ili devojke sa kojima sam ja ih volim, postujem i zelim,a i one mene isto!
Sve stignem da postignem,tako da nijedna nije uskracena!
Stvar je u coveku,a ne u neverstvu!
Meni uglavnom sve brzo dosadi!
Ali prave OSTAJU!!
 
mackica ns:
Evo, da vam ispričam jednu konkretnu situaciju, možda ćete me bolje razumeti, pa samim im i pojasniti... Nadam se da vas neće mrzeti da pročitate.
Sedim u kafiću sa momkom, i njegova dva druga. Jedan je malo stariji, oženjen, ima decu, drugi naših godina, ima dugogodišnju vezu i planira da se ženi.
U razgovoru, drugi momak priča kako vodi devojku na more, i kako skuplja pare da srede stan, i kako je ubeđen da je ona žena njegovog života, i kako je siguran u svoju ljubav i odluku da s njom provede ostatak života etc.
Prvi (oženjeni) priča isto kako se nikada nije pokajao što je oženio svoju ženu, što s njom ima decu, i da ih sve zajedno voli najviše na svetu...
Odjednom, tema skreće - oženjeni priča kako zamalo da ga žena provali, kad ga je ''ona mala'' zvala kući, jedva se izvukao; a drugi kaže kako on odmah svoje ''te male'' postavi na pravo mesto, da ne mogu one njega da zivkaju kad hoće, nego kad se on javi...
Ja ZGRANUTA!!! Pa, šta je sa onom ljubavi, od pre MINUT?! Kažu oni - da JA nisam normalna; Bože moj, kako je povezana njihova ljubav sa tim drugim devojkama; kakve sve to ima veze sa poštovanjem svojih izabranica, kad im pružaju sve - od emotivnog do materijalnog...
Da to ne bude kraj, odnosno, da bih se ja još više zapitala za sebe i svoje razmišljanje, posle par dana sam bila sa devojkom od tog momka, ona isto cveta od sreće i ljubavi, ista priča o moru, stanu, svadbi... Ja spomenem kako me nešto moj momak iznervirao (nešto nebitno), a ona mi odgovara : NE VREDI SE ZBOG NJIH NERVIRATI, VAŽNO DA ZNAMO DA SMO IM MI NAJVAŽNIJE, I DA ĆE SE UVEK VRATITI NAMA!!!
I, šta vi kažete na sve ovo? Ja sam tako zbunjena... Mislim da tako nešto neću nikada moći da razumem i prihvatim, a da ću biti prilično nesrećna ako to ne uspem... I još vas molim da ne skrenete temu na to kosu te ''druge'' devojke, i da su one krive, o takvim može u nekoj drugoj temi...
Mačkice, kako da ne skrenem temu na njih, kada su one tu glavni problem... Jednostavno, prihvatile su takvo stanje stvari, da su zaista zaljubljene, pobogu, bile bi ljubomorne, njima odgovara da se sve dešava "kako mama kaže" i da nema trzavica. A o ljubavi, bliskosti i, najzad, vernosti u svakom njenom obliku nema ni govora. NAŠLA KRPA ZAKRPU
 

Back
Top