Balkanac???

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Pored rečenica ,,Moj novi album će se naći u prodaji tad i tad'' i ,,Za tekstove mojih pesama se pobrinula Marina Tucaković'', naše vokalne umetnice :roll: najčešće izjavljuju ,,Pa ja volim kad je muškarac Balkanac'' a da pritom, 100% nemaju pojma da navedu bar dve osobine takvog muškarca. Dakle, žene, ajde navedite koje su to osobine tipičnog Balkanca, ali pazite da tu osobinu ne može imati onaj drugi tip muškarca (koji se naravno u Srbiji, obavezno proglasi za homoseksualca), koji se naziva ,,savremeni muškarac''. :D
 
Zašto identifikujete mišljenje tih vaših umetnica sa svim ženama u Srbiji? Ko vam je kazao da ste vi neko ko ume da rasuđuje i presuđuje? Vaše pitanje govori sledeće: prostačina ste zato što pratite tu vrstu umetnosti a sa druge strane je pokušavate diskvalifikovati i glupavi ste zato što ne vidite glupost u svom pitanju.

Anđo ukoliko vam se ne sviđa tema, svoju ogorčenost lošim životnim okolnostima izvolite ispoljiti na drugom mestu. HVALA.
 
Pretpostavljam da one misle na svoje drage obozavatelje tj. normalne muskarce.
Dotichne zele da nas ubijede da postoje samo dvije grupe:
- oni koji otkidaju na njihovu albume tj. projekte ,razdrljene koshulje sa rukama uvis i flashom u tripu, sunchanim naocharima pod neonskim sijalicama. Dok pevachka diva skakuce po stolovima ispod shatora sa znojnicom umesto suknjice, oni su galantni i nesebichni u trpanju novchanica u medjusisni prostor , nabudzenog formata da vishe moze da stane,te ona ne mora da prazni magacin chesto, jer bi prekidima pokvarila osecaj za filing. Svoje shiroko, opshte obrazovanje oni duguju do daske odvrtanjem tekstova koji nastaju tako shto neko uzme medicinski rjechnik pa ubode prstom onako sluchajno od a do sh, npr. apoteka, aspirin, pa insomnije, a posto se ode redom po slovima mozda jednom bude povracanje, prezivanje itd,shumece tablete sve sofosticirano na latinskom...da zvuchi pametno... na nivou bilo da se slusha u folikuloteci, autu pokretnom ili parkiranom u dvorishtu , sobi, shljivi, njivi...svejedno, bitno je da je do daske...itd itd

- ostatak su pretpostavljam ostali mushkarci...jedna mizerna manjina u tragovima
 
kada pevaljka kaze da voli da je muskarac balkanac to se odbicno odnosi na podgojenog platisu sumnjive proslosti i buducnosti,potencijalno "menadzera njenog projekta", anonimog u svetu obicnog smrtnika,al sa brojnim nulama na racunu. nekad se biju cisto da opravdaju epitet balkanca, ali to se vazi jedino ako ostane zabelezeno u jedom od brojnih casopisa srca ili tv stanicama koje se bave tom tematikom.
 
Pored rečenica ,,Moj novi album će se naći u prodaji tad i tad'' i ,,Za tekstove mojih pesama se pobrinula Marina Tucaković'', naše vokalne umetnice :roll: najčešće izjavljuju ,,Pa ja volim kad je muškarac Balkanac'' a da pritom, 100% nemaju pojma da navedu bar dve osobine takvog muškarca. Dakle, žene, ajde navedite koje su to osobine tipičnog Balkanca, ali pazite da tu osobinu ne može imati onaj drugi tip muškarca (koji se naravno u Srbiji, obavezno proglasi za homoseksualca), koji se naziva ,,savremeni muškarac''. :D

To izjavljuju iskljucivo da se dodvore polusvetu koji ce ih potencijalno slusati..a balkanac zna se sta je..donosi novac u kucu...pravi decu..vara zenu i ponekad mu se otkaci rucica
 
Pretpostavljam da one misle na svoje drage obozavatelje tj. normalne muskarce.
Dotichne zele da nas ubijede da postoje samo dvije grupe:
- oni koji otkidaju na njihovu albume tj. projekte ,razdrljene koshulje sa rukama uvis i flashom u tripu, sunchanim naocharima pod neonskim sijalicama. Dok pevachka diva skakuce po stolovima ispod shatora sa znojnicom umesto suknjice, oni su galantni i nesebichni u trpanju novchanica u medjusisni prostor , nabudzenog formata da vishe moze da stane,te ona ne mora da prazni magacin chesto, jer bi prekidima pokvarila osecaj za filing. Svoje shiroko, opshte obrazovanje oni duguju do daske odvrtanjem tekstova koji nastaju tako shto neko uzme medicinski rjechnik pa ubode prstom onako sluchajno od a do sh, npr. apoteka, aspirin, pa insomnije, a posto se ode redom po slovima mozda jednom bude povracanje, prezivanje itd,shumece tablete sve sofosticirano na latinskom...da zvuchi pametno... na nivou bilo da se slusha u folikuloteci, autu pokretnom ili parkiranom u dvorishtu , sobi, shljivi, njivi...svejedno, bitno je da je do daske...itd itd

- ostatak su pretpostavljam ostali mushkarci...jedna mizerna manjina u tragovima

kada pevaljka kaze da voli da je muskarac balkanac to se odbicno odnosi na podgojenog platisu sumnjive proslosti i buducnosti,potencijalno "menadzera njenog projekta", anonimog u svetu obicnog smrtnika,al sa brojnim nulama na racunu. nekad se biju cisto da opravdaju epitet balkanca, ali to se vazi jedino ako ostane zabelezeno u jedom od brojnih casopisa srca ili tv stanicama koje se bave tom tematikom.

:hahaha: Moguće je da to podrazumevaju! Ali ja sam znajući da ovde na forumu ima i mnogo pametnijih žena od pevaljki postavio pitanje, šta je po vama Balkanac i koje su mu osobine? Naravno, za sve vas koje pravite takvu podelu. Pevačice sam samo naveo kao primer, ne morate obraćati pažnju na to.
 
:hahaha: Moguće je da to podrazumevaju! Ali ja sam znajući da ovde na forumu ima i mnogo pametnijih žena od pevaljki postavio pitanje, šta je po vama Balkanac i koje su mu osobine? Naravno, za sve vas koje pravite takvu podelu. Pevačice sam samo naveo kao primer, ne morate obraćati pažnju na to.

A pa ne moz to tako..uvek se vezujemo za dat primer ne radi nam masta a i lakse nam da ispljujemo doobroo jedared..izgleda bombasticnije
 
Mislim da na forumu nema pevaljki da bi mogle da odgovore na to što tvrde.... :roll:

i sa tim u vezi, ako se uskoro neka ne pojavi,
v2.gif
 
Pored rečenica ,,Moj novi album će se naći u prodaji tad i tad'' i ,,Za tekstove mojih pesama se pobrinula Marina Tucaković'', naše vokalne umetnice :roll: najčešće izjavljuju ,,Pa ja volim kad je muškarac Balkanac'' a da pritom, 100% nemaju pojma da navedu bar dve osobine takvog muškarca. Dakle, žene, ajde navedite koje su to osobine tipičnog Balkanca, ali pazite da tu osobinu ne može imati onaj drugi tip muškarca (koji se naravno u Srbiji, obavezno proglasi za homoseksualca), koji se naziva ,,savremeni muškarac''. :D

A ti si taj drugi tip???
 
Jaaaaoooo breeeee ljudi aman!!! Nije suština u tome šta neka pevačica misli nego u tome šta vi mislite o tim tipovima i koje im osobine pridajete i da li uopšte delite muškarce na ove tipove!
 
Poslednja izmena:
Mislim da na forumu nema pevaljki da bi mogle da odgovore na to što tvrde.... :roll:

Kako nema bre? :eek: A MP? :lol: jos je i nacitana..prava belosvetska dama...:mrgreen:

@tema

Rec Balkanac se cesto neopravdano koristi u negativnom smislu...definisu ga kao "primitivca"...nekoga ko ne ume da se ponasa, glup je, impulsivan, neozbiljan itd...
A dobro znamo da je Balkanac stanovnik Balkana...i onda ispada da su svi muskarci sa Blakana primitivni....:roll: ponizavajuce je koristiti tu rec u negativnom kontekstu al ajd...

Muskarce ne delim na nikakve tipove...ne smatram da je lose biti Balkanac..i tako...:aha:
 
:hahaha: Moguće je da to podrazumevaju! Ali ja sam znajući da ovde na forumu ima i mnogo pametnijih žena od pevaljki postavio pitanje, šta je po vama Balkanac i koje su mu osobine? Naravno, za sve vas koje pravite takvu podelu. Pevačice sam samo naveo kao primer, ne morate obraćati pažnju na to.
pa razlika je velika da li posmatras iz ugla prosecne srpske pevaljke ili ne. posto je super kul reci kao ista da obozavas dominantne,balkanske muskarce jer si ti u dubini duse samo jedno nezno bice koje vapi za muzevnom zastitom.

meni je balkanac (pogrdni) sinonim za dlakavog,prljavog strokavog tipa koji po ceo dan gleda utakmice i cese dlakavu stomacinu u sintetickim bermudama, plasticnim papucama i musavoj beloj potkosulji pritom ne znajuci da radi bilo sta drugo u zivotu,a naravno nemajuci ni interesovanja za bilo sta drugim u zivotu. neka nesrecnica koju je zezno pa ozenio mu pere gace, jer ne zna da ukljuci masinu, a slicno vazi i za rucak. da zna da skuva bar spagete, verovatno bi umro od premora. nesto ko moderna verzija turcina iz stankovicevih knjiga.

inace ne pravim razliku na balkance i homoseksualce :neutral: al kad vec pitas,meni je to asocijacija.
 
Pored rečenica ,,Moj novi album će se naći u prodaji tad i tad'' i ,,Za tekstove mojih pesama se pobrinula Marina Tucaković'', naše vokalne umetnice :roll: najčešće izjavljuju ,,Pa ja volim kad je muškarac Balkanac'' a da pritom, 100% nemaju pojma da navedu bar dve osobine takvog muškarca. Dakle, žene, ajde navedite koje su to osobine tipičnog Balkanca, ali pazite da tu osobinu ne može imati onaj drugi tip muškarca (koji se naravno u Srbiji, obavezno proglasi za homoseksualca), koji se naziva ,,savremeni muškarac''. :D

sta ti je to..."vokalna umetnica"? :eek:
 
Pored rečenica ,,Moj novi album će se naći u prodaji tad i tad'' i ,,Za tekstove mojih pesama se pobrinula Marina Tucaković'', naše vokalne umetnice :roll: najčešće izjavljuju ,,Pa ja volim kad je muškarac Balkanac'' a da pritom, 100% nemaju pojma da navedu bar dve osobine takvog muškarca. Dakle, žene, ajde navedite koje su to osobine tipičnog Balkanca, ali pazite da tu osobinu ne može imati onaj drugi tip muškarca (koji se naravno u Srbiji, obavezno proglasi za homoseksualca), koji se naziva ,,savremeni muškarac''. :D

Ne delim muškarce na Balkance i gejeve :lol:
Ili su mi interesantni, ili nisu.

Ne znam koje su osobine tipičnog Balkanca iako sam skoro ceo život provela u zemlji Srbiji, ne znam šta to krasi sve naše muškarce i izdvaja ih od ostatka sveta :D
 
E muka mi je majke mi od tog izraza...
Kao sto jedna devojka rece ovde, Balkanac je stanovnik Balkana...da to smo mi, a vi nase zene koje zive ovde sa nama su Balkanke i ne znam zasto neki vole da sami sebe ponizavaju. Ako su nas Nemci i jos neki sa zapada samtrali nizom rasom, to nije razlog da mi sami to ponavljamo...Varvari sa Balkana? Hm...E pa ti Varvari nisu nikad isli da neciju zemlju napadaju, pale, ruse...a ovi kulturni sa zapada, posebno Nemacka je dolazila ovamo, palila, ubijala nas, ubijala nam decu, fina gospoda sa zapada su silovali nase zene Balkanke! A nam su nametnuli kompleks nize vrednosti...steta sto su neki od nas to i prihvatili...
Za muskarca koji je kreten - kaze se da je kreten...a ne Balkanac. na taj nacin postujete one koji nisu kreteni a i same sebe postujete...jer dok god smo mi svi Balkanci, dotle ste vi sve Balkanke u ocima onih "civilizovanih" zapadnjaka.
Sto se tice pomenutih kretena, njih ima svuda, po celom svetu...mislite da su francuzi, ameri, britanci bolji...ako neko ne skida oci sa televizora i utakmica to su britanci...ako je iko dlakav i impulsivan - to su Spanci, Italijani..., ako je iko hladan - to su Nemci, ...Naravno...svuda ima izuzetaka...
Pogledajte seriju SVI VOLE REJMONDA...Meni se cicni da nema neke razlike u odnosu na nas...
Veliki POZDRAV!
 
Sad je nekako ispalo da se kod nas muskarci dele na Homo Balcanicuse i meterosexualce...Ja to tako razumem a pritom ne zagovaram tu podelu ni u snu...
Homo balcanicus-a posmatramo kao koncept muškosti koji je nastao u literaturi(a tamo i opstaje!) koja ga je isticala kao dominantan model muškosti na Balkanu. Dakle, pravi muskarac je onaj koji je junak,glava porodice,cvrsta ruka kojom lupa o sto,odsustvo emocija i pre svega heterosexualna opredeljenost.Nije nego..
Poseban tip muskaraca raste i egzistira na Balkanu i ostro se suprotstavlja onom drugom evropski orijentisanom muskarcu koji je urban civilizovan i feminiziran..
Kome uopste takva podela prija?
I treba?
Mene stvarno iritira sto se oni sami(muskarci mislim)dele na balkance i ove druge pa se jedni podruguju drugima...Te ovi idu u skupe restorane,a ovi u kafane,ovi u kozmeticke salone u kojima se cak i suncaju...a ovi se ni ruke ne mazu jer je to bljak i zenski..
Ma...:besna:
 
Pa da, stanovnik Balkana. Retko koristim tu rec, ali uvek za mene ima pozitivnu konotaciju. To je neko sa istog geografskog podrucja sa kojim mogu da se slazem ili ne slazam, ali se uvek savrseno dobro razumem.
 
Ne mogu da imam nista ni sa kim ko nije Srbin.

Znaci..svaka vrsta nekog uopstavanja tipa "Balkanac" za mene je gruba i u krajnjoj instanci glupa. Balkanac podrazumeva i siptar , a ja ne pronalazim nista zajednicko njihovim i nasim "Homo Balkanikusima" .
 
Sad je nekako ispalo da se kod nas muskarci dele na Homo Balcanicuse i meterosexualce...Ja to tako razumem a pritom ne zagovaram tu podelu ni u snu...
Homo balcanicus-a posmatramo kao koncept muškosti koji je nastao u literaturi(a tamo i opstaje!) koja ga je isticala kao dominantan model muškosti na Balkanu. Dakle, pravi muskarac je onaj koji je junak,glava porodice,cvrsta ruka kojom lupa o sto,odsustvo emocija i pre svega heterosexualna opredeljenost.Nije nego..
Poseban tip muskaraca raste i egzistira na Balkanu i ostro se suprotstavlja onom drugom evropski orijentisanom muskarcu koji je urban civilizovan i feminiziran..
Kome uopste takva podela prija?
I treba?
Mene stvarno iritira sto se oni sami(muskarci mislim)dele na balkance i ove druge pa se jedni podruguju drugima...Te ovi idu u skupe restorane,a ovi u kafane,ovi u kozmeticke salone u kojima se cak i suncaju...a ovi se ni ruke ne mazu jer je to bljak i zenski..
Ma...:besna:
Ma nije to bas tako...ima i toga, ali to je njihov problem...ima nas i normalnih...Eto ja nemam ni jednog ortaka koji spada u jednu ili drugu grupu...
 

Back
Top