Заједно у добру и у злу...?

Да ли бисте остали у вези да ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид?

  • да

  • не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(
 
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(

Ne znam sta bih odgovorila.Iz ove perspektive rekla bih sigurno da,ali hvala Bogu ne mogu ni da zamislim kroz sta prolaze parovi kojima se tako nesto desi.Verovatno bi bilo najvaznije da on nauci da zivi sa svojim hendikepom.
Imam prijatelja koji je u kolicima,divan mladic,zabavlja se sa devojkama,zivi normalnim zivotom.Prihvatio je sebe i ono sto mu se dogodilo.Licno mu se divim jer je sto puta pozitivniji u nekim momentima od vecine nas,uslovno receno,normalnih.
 
Aaah, pa bila bih smrad najveci da ga ostavim jer je izgubio nogu, ruku, ostao u kolicima...

Moze da se desi da takva promena slomi samog muskarca i on vise nije isti covek.
Postane nepodnosljiv, malodusan, depresivan, ogorcen, sto ce vremenom i meni da zagorca zivot kraj njega ako ga to stanje ne napusti, ako se ne pomiri sa novom situacijom. U takvoj situaciji nisam sigurna kako bi se sve zavrsilo.
Ali ako bi on sacuvao vedrinu i snagu duha, ako bismo zajedno uspeli da on ostane isti nezan muskarac pun ljubavi prema meni, ostajem uz njega.
 
Našao je devojku iako je invalid?
(da me masa ne bi napala, ovo pitam čisto radi onih koji kažu da se ne može imati devojka ako nemaš para, jer smo zaboga sve interešdžije... :roll:)

On je divan,inteligentan,duhovit mladic:)Obozavam da sam u njegovom drustvu.Zivi zivot punim plucima ...Gori su mentalni invalidi od bilo kog fizickog hendikepa.
 
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(

Jedno je reci a drugo uraditi..
 
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(

da...ostala bih...
 
bih
iskreno ne mogu da tvrdim dokle...tj ne mogu sa sigurnoscu da kazem: ostala bih do kraja...nije to ni malo lako...treba imati debele zivce, biti jaka licnost i mnogo toga da bi se brinuo o nekoj osobi....znam da ne bih odmah spakovala kofere i cao zdravo...itekako bi se trudila...dokle ne znam...mozda do kraja... mozda ko zna dokle....
 
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(
ako odlucim da ga ostavim, ostavicu ga, kao i bilo koga drugog
nije povlasten samo zato sto je invalid :roll:
 
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(

Jako teško pitanje...iz ove perspektive ne smem ništa da odgovorim...život donosi svakakva iznenađenja...nikad ne znaš šta te može dočekati sutra ili nekog bliskog...ne znam.. smelo bi bilo da kažem da bih ostala a kukavički da bih otišla...o tome ću razmišljati ne daj Bože ako dođe do tog trenutka a moliću Boga da me ne stavlja na takva iskušenja.
 
Nisam neki tip za vanredne situacije. Svaka pa i najmaja neravnina na putu me uzdrma tako da bih tu cinjenicu sigurno jako tesko podnela ali mislim da ne bih otisla, naravno pod uslovom da on zbog nervoze ili slabosti ne pocne da zagorcava zivot meni i deci.
U nekom obrnutom slucaju sigurno bih izrazila zelju da me ostave samu ako bih ostala sposobna da brinem o sebi ili ako ne onda bih pozelela smestaj u nekoj ustanovi.
Nikako ne mogu da podnesem misao da sam smetnja nekome.
Npr. Pre nego se posle 50 njenih poziva odlucim posetiti prijateljicu, ja cu je jos dva puta nazvati da pitam da li je sigurno slobodna i bez obaveza. Sve se plasim poremeticu joj planove i zasmetati. Nemam pojma kakvi su to kompleksi. :(
 
Poslednja izmena:
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(
to su vrlo teske stvari i teska pitanja na koja se ne moze dati lak odgovor tipa "naravno da bih zauvek ostala sa svojim partnerom, bez obzira sta da mu se desi"
to su stvari koje menjaju ljude do tacke kad ih vise ne prepoznajes
to su situacije u kojima ne mozes biti siguran sta bi, sve dok se zaista ne nadjes u njima
 
to su vrlo teske stvari i teska pitanja na koja se ne moze dati lak odgovor tipa "naravno da bih zauvek ostala sa svojim partnerom, bez obzira sta da mu se desi"
to su stvari koje menjaju ljude do tacke kad ih vise ne prepoznajes
to su situacije u kojima ne mozes biti siguran sta bi, sve dok se zaista ne nadjes u njima

Slažem se.Veoma je teško s pouzdanošću odgovoriti na takvo pitanje,i cijenim sve vas koje mislite isto i kažete(mo) jeste,ostala bih.Kako bih ga voljela manje ako ima nogu manje?On je(i invalidan)ogledalo moje ljubavi.
 
Slažem se.Veoma je teško s pouzdanošću odgovoriti na takvo pitanje,i cijenim sve vas koje mislite isto i kažete(mo) jeste,ostala bih.Kako bih ga voljela manje ako ima nogu manje?On je(i invalidan)ogledalo moje ljubavi.
naravno da nekoga koga volis ne bi volela manje bez noge, ruke, ili mogucnosti da se krece
samo zelim da naglasim da takve situacije toliko menjaju ljude, da oni cesto prestanu biti ono sto smo voleli i postanu neko koga ne poznajemo, ili neko koga nikada ne bi zavoleli
i, naravno da je to donekle razumljivo, tesko je ostati isti, suocen sa takvom nesrecom i hendikepom
ali, takva situacija zahteva dve izuzetno psihicki i emotivno jake osobe, da bi stvari medju njima ostale nepromenjene
zato kazem da je nemoguce govoriti unapred
 
Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид? :(

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла... :(

Bih ako ga volim, naročito onda bih bila uz njega, jer tada sam mu najpotrebnija.
 
naravno da nekoga koga volis ne bi volela manje bez noge, ruke, ili mogucnosti da se krece
samo zelim da naglasim da takve situacije toliko menjaju ljude, da oni cesto prestanu biti ono sto smo voleli i postanu neko koga ne poznajemo, ili neko koga nikada ne bi zavoleli
i, naravno da je to donekle razumljivo, tesko je ostati isti, suocen sa takvom nesrecom i hendikepom
ali, takva situacija zahteva dve izuzetno psihicki i emotivno jake osobe, da bi stvari medju njima ostale nepromenjene
zato kazem da je nemoguce govoriti unapred
Da,veoma je teško hipotetički govoriti o tome.Kad bi se takva priča dogodila,dvoje nas je.U startu smo(teoretski)sigurni u našu nepromijenjenost,ali ima i ona druga strana koja je već promijenjena (stepenom invaliditeta).Tako dobijemo dvoje(par) promijenjenih.
 
Ja vas ne razumem, jer znam da ne bih mogao da ostanem u takvoj vezi. To što će neko drugi (ta osoba) da se promeni ne razmatram kao izgovor, ne postoji ta promena mene kojom bi svoja očekivanja od te veze uklopio sa nastalom situacijom. Neku drugu priču bih pričao da postoji trajnija zajednica sa tom osobom i da smo u istoj ostvarili ono zbog čega sam ja stupio u nju, ili možda da ta osoba zavisi od mene, ali na prvu loptu bih izašao iz te veze.
 
Ja vas ne razumem, jer znam da ne bih mogao da ostanem u takvoj vezi. To što će neko drugi (ta osoba) da se promeni ne razmatram kao izgovor, ne postoji ta promena mene kojom bi svoja očekivanja od te veze uklopio sa nastalom situacijom. Neku drugu priču bih pričao da postoji trajnija zajednica sa tom osobom i da smo u istoj ostvarili ono zbog čega sam ja stupio u nju, ili možda da ta osoba zavisi od mene, ali na prvu loptu bih izašao iz te veze.
ok, svaka cast za iskrenost, retko ko bi ovo priznao
ali, ovde se i govori o trajnim, ozbiljnim vezama
tesko da bi bilo ko od nas ostao u vezi sa osobom koja je postala invalid, a pre toga smo bili zajedno dva meseca
 

Back
Top