DA LI JE LUDO RODITI SA 40 ?

yucca

Početnik
Poruka
5
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?
 
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?

Ja sam tako rodjena :) ima dosta slucajeva, zavisi samo dali vi zelite
 
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?
ako nemas zdravstvenih problema i, jos vaznije, ako to stvarno zelis
go for it :ok:
 
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?

Nije ludo...samo napred.:super:
 
Mene mama rodila sa 38 a sestru sa 41:D
A zasto bi bilo ludo???:dontunderstand: Ako imas (t.j. imate-ti i tvoj suprug)zelju, zdravstveno si OK, samo napred. A to sto imas dete od 15 godina mislim da nema veze, cak bi mogla vise da se posvetis bebici nego da imas dete od 4-5-6 godina....
Meni je LUDO kad rode dete sa 12 godina:dash::dash:
Tako da samo, napred:manikir::dzentlmen::mazi:
 
http://forum.krstarica.com/threads/347326

Bila je vec slicna tema pa mozes da procitas odgovore

Zasto bi bilo ludo roditi sa 40?Mislim da nikad nije kasno.Moj rodjeni brat i snaja cekaju bebu,u aprilu treba da se rodi, a cerka ce im u maju napuniti 18 godina.Nije da nisu hteli i ranije ali je imala nekih zdravstvenih problema pa se nije dalo.Kad se beba rodi mislim da ce imati veliku pomoc od starije cerke.
Samo napred:ok:
 
Pa nije samo roditi dete i želeti ga dovoljno.
Dete košta a sama kažeš da je sve od danas do sutra. Znači da će starije dete biti uskraćeno za nešto....on je veliki, želeće da izlazi, da se obuče, školuje.....koliko god mi želeli da to nije tako, koliko god ovo zvučalo surovo, tako jeste. Oprema za bebu takodje košta i ne verujem da je imaš od prethodnog deteta.......znači nešto pozajmiti a nešto kupiti. Tu je i prihvatanje bebe od strane sina. Mislim da i njega treba konsultovati.....dovoljno je veliki da shvati i kaže šta misli.
Tu je i činjenica da ćete suprug i ti biti kao ping-pong loptice duži niz godina....bacaće vas sa problema odraslog deteta na problem malog deteta.....
Takodje su tu i činjenice da ćete podmladiti brak, osvežiti ga......i naravno, da je lepo imati još jedno dete.
Odmah da kažem da ovo nije moje lično iskustvo.....ali je moje mišljenje.
Iskustvo je klijentkinje sa kojom sam svaki dan, tako da .....
 
Mogla bih svasta da vam pisem o tome, ali mislim da sam sve forumase vec udavila mojom trudnocom u 38 godina i sinom od 15, doduse, trudnoca je bila neplanirana i vrlo nezgodno se krece, teskom mukom je odrzavam i razni problemi iskacu jedan za drugim, ali, nekako se sve resava vremenom.
I , sada u 19 nedelji, nisam zazalila a ne verujem da ce se to uopste i desiti, izboricu se ja sa svim tim.
Ako vas interesuju neka moja iskustva, slobodno pitajte.
 
...nikad nije kasno za drugo ili bilo koje dete po redu, samo da se rodi zdravo,
sve ostalo se kako tako sredi...i ni jedno starije dete nema pravo da odlučuje
hoće li se roditi njegov novi brat ili sestra, to pravo imaju samo roditelji...dete
kao dete, naročito u pubertetu, može da bude hirovito, razmaženo, i da ne ume
da proceni šta je tu dobro ili loše i zbog čega...zna da bude sebično, preko
svake mere...a onda će u nekim godinama zažaliti što je samo....
...moj savet rodi, ako si zdrava i spremna na to, ako istinski želiš još jednu
bebu....sretno....;););)
 
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?

Pobogu zeno oko cega se ti opterecujes :eek::confused: ... ako zivis u Srbiji nije normalno za vecinu verovatno ...u stvari koga uopste ko sam donosi odluke i zivi svoj zivot smatraju normalnim
Ako i ti i suprug zelite da imate jos dece i smatrate da mu materijalno nista nece nedostajati -samo napred :zurka:
 
To sve zavisi od vas.
Moja drugarica je rodila drugo dete sa 42. godine. Ranije nije mogla, imala je zdravstvenih problema.
I skroz se podmladila :D. Dakle, nije nemoguće..ali imati dete je skopčano sa velikim odgovornostima, i sa 40 godina nemamo tu energiju kao sa 20 i 30 godina, tako da treba sve izvagati i doneti odluku. Hoću reći, sve je to individualno, ne slušajte druge, slušajte sebe.
 

Back
Top