DA LI JE LUDO RODITI SA 40 ?

i treba da odustane od trudnoce jer.... bole je kosti :D

Па, било би мало касно одустајати у трудноћи у 7 месецу...:roll:

Али, чедо бабино :mrgreen:, кад дођеш у моје године видећеш да године нису зајебанција...:(
Ја сам на физикалну терапију морала да кренем са 36...а без лекова против болова не мрдам нигде..:(....и када би требало да сада носим 15-20 кила више него што имам - мој организам би то сигурно мнооого теже поднео него пре 10-15 година.:(

НИЈЕ ИСТО имати 25 и имати 40, колико год да сте здрави!!! :rtfm:
 
Ја сам на физикалну терапију морала да кренем са 36...а без лекова против болова не мрдам нигде..:(....и када би требало да сада носим 15-20 кила више него што имам - мој организам би то сигурно мнооого теже поднео него пре 10-15 година.:(

НИЈЕ ИСТО имати 25 и имати 40, колико год да сте здрави!!! :rtfm:
niko ni ne ocekuje da bude isto, glupost, to cak nije ni tema
 
То је управо један од аргумената за то да трудноћу, ако је могуће, треба планирати у време када је жена у најбољем репродуктивном периоду и не чекати позне године...

obicno potegnu Leonarda daVincija- kao primer protiv abortusa ili planiranja...
 
То је управо један од аргумената за то да трудноћу, ако је могуће треба планирати у време када је жена у најбољем репродуктивном периоду и не чекати позне године...
...
elem, ima li nekog konkretnijeg razloga protiv zdrave majke u 40im, osim onog - djecu ce biti stid ?

btw,
40te nisu "pozne godine"
ne mrdati nigdje bez tableta protiv bolova od 35. je samo tvoj los lifestyle/geni, a ne prosjek
najbolje godine za reprodukciju su od 16 - 25
 
Једна моја познаница направила је 10 година разлике међу децом...и кад се у 36. години и другој трудноћи пожалила доктору да јој је ова трудноћа савим другачија јер је у овој трудноћи боле кости, доктор се насмејао и рекао:''Не боле Вас кости због трудноће, него што Вам је и иначе време да вас боле кости!'' :lol:

Наведно је доста разлога и ЗА и ПРОТИВ, само треба читати шта пише. ;) Свако ко размишља о томе треба да извага и једне и друге разлоге, па да сам одлучи. А одлука је индивидуална ствар и свако одлучује онако како сматра да је најбоље.

:eek:
sa 36 vreme za kostobolju? :eek:
 
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?

Pa što da ne, ako si zdrava i ako želiš. Moja komšinica je prvo dete rodila sa 40.g. Jedna koleginica imala decu od 15 i 17.g. kada je rodila bebu, jedna poznanica je sa 42.g. rodila drugo dete, pre nije mogla da zadrži trudnoću.
Trudnoća u tim godinama može imati mnogo prednosti. Nisi više previše mlada i neiskusna, nećeš paničiti kod svake temperaturice i kad god beba zaplače, imaš veliko dete, znači lakše ćeš prolaziti kroz period pelena i nicanja zubića, mislim teško je kad su deca mala, pa jedno za drugim rodiš, pa iz pelena ne izlaziš nekoliko godina.
Gledam svoju bratanicu. Prvu bebu rodila sa 33.g. a sada i drugu sa 36.g. pa tu je negde kao i ti, mislim nije to velika razlika u godinama. Vrlo je smirena i ima puno razumevanja za klince i njihove zavrzlamice što ja baš i nisam imala kad sam rodila jednog sa 20 a drugog sa 25.g.
Mislim reći, napred curo ako imaš volju, beba je svakako samo dar od Boga ako ti se posreći :cmok:
 
:shock: E svasta :lol: Izgleda da se ni strucnjaci ne slazu oko optimalnog doba.
Mislim da je bitna ne samo fizicka zrelost (cak i ako uzmemo u obzir da je devojka od 16 godina fizicki spremna za to), nego i psihicka. Podjednako bitna.
da, tako i treba
vjerujem da se u ovom "optimumu" gledalo iskljucivo iz ugla mesa, nikakvi drugi faktori, pa zato 16

a opet, imamo romske zajednica npr. gdje zene radjaju upravo kao i zivotinje, od najranijeg do najkasnijeg moguceg i nemaju nikakvih problema sa tijelom zbog toga
 
...



40te nisu "pozne godine"

Четрдесете су позне године ЗА РАЂАЊЕ, не за живот.;)
Знаци климакса често почињу већ почетком четрдесетих, могућност зачећа се са годинама драстично смањује, повећавају се ризици и за мајку и за дете... Четрдесете су управо године у којима наступа менопауза - године када је природа предвидела да жена заврши своју репродуктивну улогу...;)
 
Када се постави питање на форуму, треба очекивати различите одговоре.
Љиља је на почетку дала јако коректе одговоре и за ,,да'' и за ,,,не''.

Друго дете се рађа да би прво дете имало неког ,,свог''. Неког са ким ће да се игра, неког са ким ће да се дружи, неког са ким ће бити близак...
Рађати дете које ће желети само родитељи, а не сви чланови породице, веома је себично.

И да, боле кости после четрдесете, може мама да изгледа као авион, она не може да ради оно што може мама са 25 и 30...
 
Четрдесете су позне године ЗА РАЂАЊЕ, не за живот.;)
Знаци климакса често почињу већ почетком четрдесетих, могућност зачећа се са годинама драстично смањује, повећавају се ризици и за мајку и за дете... Четрдесете су управо године у којима наступа менопауза - године када је природа предвидела да жена заврши своју репродуктивну улогу...;)

Mož' da bidne, al' ne mora da znači. Napred sam navela neke primere žena koje su rađale u četrdesetim, ali samo one primere za koje znam da su se žene u trudnoći osećale odlično. Znam naravno i drugačije primere, ali i primere veoma mladih žena od 25-26 godina koje su teškom mukom uspevale da iznesu trudnoću do kraja iz raznoraznih razloga. Neću da davim primerima. Mislim draga Helen da je sve individualno, a granice rađanja prvog deteta su se drastično pomerile prema "gore", jedna moja poznanica babica kaže da se poslednjih desetak godina baš začudi kada joj dođe prvorotka sa 22-23 godine, sve su obično starije.
 
Da granice se pomeraju, jer utice psiholoski faktor. Mi pricamo o fizickom.

Nije isto 25 i 40, ni teoretski ni prakticno. Matematika je jasna.

Sa jedne strane imamo radjanje sve kasnije, a fizicko sazrevanje sve ranije. Mnogo kontradiktornosti.

Bilo kako bilo. mislim da se ne moze poreci da nas starost sve ceka, koliko god mi zeleli da ostanemo vecno mladi.

40te nisu pozne godine za zivot, nisu ni mlade. Ali su definitivno pozne za radjanje.
Moze zena da rodi sa 40 bez vecih problema, ali da li ce biti dovoljno" mlada" da pomogne tom detetu i izdrzava ga dok ne formira svoj zivot i licnost? 40+ min 25 = 65

Mislim da je tu glavni problem.
 
Kao sto mogu primjetititi,ovdje je dosta njih skrenulo sa teme..Zena lijepo upitala za savjet(radjanja djeteta u kasnim tridesetim)a vi o umiranju u tim godinama i kojekakvim bolestima. Uzas jedan!!!! I kao majka priroda uredila svoje. A kad je to majka priroda uredila svoje, ZASTO mi prije nije dozvolila da se ostvarim kao majka?????Svi mi imamo pravo na svoje misljenje i zasigurno je da je u redu ostvariti se kao majka u dvadesetima ali nisu svi u toj mogucnosti.Neko kasnije upozna partnera, neko iz materijalnih uslova a nekome se cisto nije dalo kao meni npr. zbog lijecenja steriliteta.I,da napomem, da nikad nisam bila nesto bolesna a moje drugarice koje su prije stekle djecu, samo obilaze doktore!!!!
 
Четрдесете су позне године ЗА РАЂАЊЕ, не за живот.;)
Знаци климакса често почињу већ почетком четрдесетих, могућност зачећа се са годинама драстично смањује, повећавају се ризици и за мајку и за дете... Четрдесете су управо године у којима наступа менопауза - године када је природа предвидела да жена заврши своју репродуктивну улогу...;)
rizici se povecavaju, sansa se smanjuje, vec od 25.
ne od 40.
da "priroda nije odredila i 40. za radjanje" ne bi ni bilo moguce zatrudniti tada

ne brkaj provinciju i "prirodu", jeste da oboje pocinje na p, ali ipak nije isto
 
Kao sto mogu primjetititi,ovdje je dosta njih skrenulo sa teme..Zena lijepo upitala za savjet(radjanja djeteta u kasnim tridesetim)a vi o umiranju u tim godinama i kojekakvim bolestima. Uzas jedan!!!! I kao majka priroda uredila svoje. A kad je to majka priroda uredila svoje, ZASTO mi prije nije dozvolila da se ostvarim kao majka?????Svi mi imamo pravo na svoje misljenje i zasigurno je da je u redu ostvariti se kao majka u dvadesetima ali nisu svi u toj mogucnosti.Neko kasnije upozna partnera, neko iz materijalnih uslova a nekome se cisto nije dalo kao meni npr. zbog lijecenja steriliteta.I,da napomem, da nikad nisam bila nesto bolesna a moje drugarice koje su prije stekle djecu, samo obilaze doktore!!!!

Svi smo napomenuli da ne pricamo o radjanju prvog deteta kasno zbog lecenja i nemogucnosti, negi iz drugih razloga i drugog deteta sa velikom razlikom medju decom
 
Da granice se pomeraju, jer utice psiholoski faktor. Mi pricamo o fizickom.

Nije isto 25 i 40, ni teoretski ni prakticno. Matematika je jasna.

Sa jedne strane imamo radjanje sve kasnije, a fizicko sazrevanje sve ranije. Mnogo kontradiktornosti.

Bilo kako bilo. mislim da se ne moze poreci da nas starost sve ceka, koliko god mi zeleli da ostanemo vecno mladi.

40te nisu pozne godine za zivot, nisu ni mlade. Ali su definitivno pozne za radjanje.
Moze zena da rodi sa 40 bez vecih problema, ali da li ce biti dovoljno" mlada" da pomogne tom detetu i izdrzava ga dok ne formira svoj zivot i licnost? 40+ min 25 = 65

Mislim da je tu glavni problem.

:worth::worth::worth:
 

Back
Top