DA LI JE LUDO RODITI SA 40 ?

Ја сам браним став да НИЈЕ УВЕК право време за рађање.
Ок, можда си се неспретно изразио....;)
Ma taman posla da priznas da sam u pravu.:) Verovatno ni otac deteta nikad nije u pravu i samo se ti pitas o deci ili da li radjati ili ne.Sta on ima da se pita kad ti radjas za sebe, a ne za komsiju zvanog otac.
Lepo sam se izrazio ako razumes sta znaci principski.
 
Ma taman posla da priznas da sam u pravu.:) Verovatno ni otac deteta nikad nije u pravu i samo se ti pitas o deci ili da li radjati ili ne.Sta on ima da se pita kad ti radjas za sebe, a ne za komsiju zvanog otac.
Lepo sam se izrazio ako razumes sta znaci principski.

:eek:

Шта да си у праву? Да јесте увек право време за рађање? :confused:

Не знам шта значи ''принципски''. :rumenko: Потражила сам и у речнику, али нема те речи. :(
Можеш ли објаснити?
 
vidi vidi
ovo jos traje
i dalje se tu i tamo pojavi neko sa licnim iskustvom radjanja u 40oj ili odrastanja u porodici sa potomstvom u raznim zivotnim dobima
ostane iskuliran
a principijelna rasprava i dalje tece bez problema...

Bas vala. :lol:

A najvise volim, kada neko prica svoje iskustvo da bi dao savet, i dobije komentar tipa: Pa to nije bas tako, imam ja komsinicu koja je rodila posle 40.....:eek::confused:
 
Добро. Значи ипак није УВЕК. ;)

.....

:)

Osim pitanja "kada" je vreme, pita li se uopste neko "da li" treba radjati, ...i "zasto"

To sto neko ima matericu, ne znaci bezuslovno da Mora da rodi
To sto neko ima Shampiona, ne znaci da mora da ga stavi bas svuda
itd, itd......
Gde to pise da bas svako mora da se overi kao porodilja?????
Na kraju, ili bi to pre bio pocetak, na ovom svetu ima vec previse mladunaca koji su odbaceni, ostavljeni, zapostavljeni, neki su vec smesteni, a mnogo vise je vec bez staratelja........
 
:)

Osim pitanja "kada" je vreme, pita li se uopste neko "da li" treba radjati, ...i "zasto"

To sto neko ima matericu, ne znaci bezuslovno da Mora da rodi
To sto neko ima Shampiona, ne znaci da mora da ga stavi bas svuda
itd, itd......
Gde to pise da bas svako mora da se overi kao porodilja?????
Na kraju, ili bi to pre bio pocetak, na ovom svetu ima vec previse mladunaca koji su odbaceni, ostavljeni, zapostavljeni, neki su vec smesteni, a mnogo vise je vec bez staratelja........
Pa Bog je stvorio zenu da radja:rtfm:
Izuzetak su one koje to ne mogu:(
A lisiti sebe materinstva zbog nekih sebicnih razloga nije opravdanje :dontunderstand:
A nikako nije opravdanje ni roditi i posle odbaciti "mladunce":eek:
I koji ti je to naziv mladunce:roll:Pa deca nisu zivotinje:evil:
Deca nikad nisu visak ni pasivni ukras u kuci koji cete svima pokazivati:mrgreen:
Oni su nasi andjeli sa kojima cemo se ponositi .U njima i sa njima uzivati:zag:
Mnogo su propustili oni koji su se lisisli dece zarad nekih gluposti.
 
Pa Bog je stvorio zenu da radja:rtfm:
Izuzetak su one koje to ne mogu:(
A lisiti sebe materinstva zbog nekih sebicnih razloga nije opravdanje :dontunderstand:
A nikako nije opravdanje ni roditi i posle odbaciti "mladunce":eek:
I koji ti je to naziv mladunce:roll:Pa deca nisu zivotinje:evil:
Deca nikad nisu visak ni pasivni ukras u kuci koji cete svima pokazivati:mrgreen:
Oni su nasi andjeli sa kojima cemo se ponositi .U njima i sa njima uzivati:zag:
Mnogo su propustili oni koji su se lisisli dece zarad nekih gluposti.

Vrlo grubo generalizovanje.
Ja sam žena i Bog me nije stvorio da bih rađala. Stvorio me da postojim, eto tako, sa svojim savršenostima i nesavršenostima i svojim izborom da budem ili ne budem majka. Materica me ne određuje niti je moje postojanje na planeti zemlji određeno činjenicom da u mojoj utrobi može da nastane novi život. Svoditi jedno ljudsko biće na reproduktivni organ je uvredljivo. Nazivati sebičnima one koji za razliku od tebe NE ŽELE decu iz njima znanih razloga je glupost. Ko tebi daje pravo da premeravaš tuđe odluke i guraš u pregrade "dobro" i "loše". Nikada mi neće biti jasni ljudi koji imaju svoj život, koji su napravili sopstvene izbore, rodili decu, poženili se, poudavali za koga su hteli i sad vire u tuđe živote kao revizori ne bi li procenili da li i ti drugi rade isto što i oni. Zašto ako druge ovce nose zvonce moram i ja? Ne moram. Ja ću ko Aska da igram balet. A možda odem i u cirkus da žongliram po žici.....
A "mladunče" nije uvredljiv izraz....Pošto po toj logici ako jare nazoveš kozinim "detetom" koza bi trebalo smrtno da se uvredi....
 
Tema je zaista konkretna i ne vidim razloga da ne otvorite drugu temu za ovakve rasprave.Iako se generalno ne slazem sa tobom ludopile, imas pravo sve sto si rekla i ne slazem se da bilo ko osudjuje bilo ciji izbor.Takodje mislim da smo duzni da uradimo dve stvari, produzetak vrste i doprinos civilizaciji na neki od nacina, a;i sve to se ne uklapa u temu koja glasi" Da li sam luda sto zelim dete sa nekim, ako imam 40 godina" Tu ja tvrdim da nije ludo nego pozeljno.
 
Deca nikad nisu visak

Си сигурна? :think:

Гледајући децу из домова и децу из социјално угрожених породица у којима су их родитељи наштанцовали по десеторо јер ''деца нису вишак'', а немају чиме да их хране ни шта да им обују...па иду голи и боси по снегу са слинама до браде...стално мислим докле ће се на децу гледати као на нешто што ''није вишак - па нек се нађе'' и кад ће почети да се на њих гледа као на људска бића која имају потребе које треба испуњавати, као на нешто чему треба заиста и озбиљно посветити бар пола живота и као на нешто што нас обавезује на велику и дуготрајну одговорност!!!:rtfm:
 
Uou ala me opleste ko da sam gubava:eek:
To je moje mislenje i takva sam.
Da mi je Bog dozvolio imala bih vise dece ali nije:(cak mi je jedno uzeo:eek:
Toliko volim decu da mi je zao sto neki nisu ni probali da zavire u tu oblast materinstva.
Svako ima pravo na izbor u svom zivotu:worth:
Ali mi je malo uvredljivo porediti decu sa jaricima i td..
 
Uou ala me opleste ko da sam gubava:eek:
To je moje mislenje i takva sam.
Da mi je Bog dozvolio imala bih vise dece ali nije:(cak mi je jedno uzeo:eek:
Toliko volim decu da mi je zao sto neki nisu ni probali da zavire u tu oblast materinstva.
Svako ima pravo na izbor u svom zivotu:worth:
Ali mi je malo uvredljivo porediti decu sa jaricima i td..

Žao mi je što si izgubila dete..To je užasna tragedija, verujem....
Ali ne možeš svoje mišljenje i svoj stav nametati kao jedini ispravan.
Neko ne želi da bude majka. I tačka. Nema kako, zašto, zbog čega..prosto, ne želi...Može ali eto, smatra da neće biti dobar roditelj ili hoće ceo svoj život da posveti nečemu petom. Meni je poštenije da ako imaš neku svoju osovinsku tačku u životu, nešto što te pokreće, vrti, razlaže ili drži na okupu....nešto što okupira ceo tvoj život....bilo da je umetnost, nauka, karijera....i ne možeš da budeš posvećena detetu u celosti, a detetu se ne možeš posvetiti polovično, onda bolje i da ga ne rađaš.
Ili koliko ima žena koje postanu majke samo da zadovolje formu, da kažu da su eto obavile i taj zadatak u životu, završile su školu, udale se, rodile dete i to je to. Dete se ne rađa jer tako treba. Rađa se jer ga želiš. Ili da se ispravim, majka se postaje onda kada si spreman, celovit, potpun....e sad neko je takav sa 20, neko sa 40, a neko nikada......
Kada bi svi muškarci i žene postajali roditelji onda kada to zaista žele, na svetu bi možda bilo manje nesrećne i nevoljene dece.....
 
Taman sam pomislila da si ti neko ko ne zeli decu:(
Kad ono tamo procitam tvoj odgovor na temu zivot bez dece.
Pa cemu onda tolika zelja da me oplevis zbog nekog samo mog stava koji sam iznela ovde.Sta ti ja tako strasno rekoh kad vidim da i ti zelis decu pa makar i usvojenu.
Ok to je tvoj stav.Ali zasto:dontunderstand:
 
Pa Bog je stvorio zenu da radja:rtfm:
Izuzetak su one koje to ne mogu:(
A lisiti sebe materinstva zbog nekih sebicnih razloga nije opravdanje :dontunderstand:
A nikako nije opravdanje ni roditi i posle odbaciti "mladunce":eek:
I koji ti je to naziv mladunce:roll:Pa deca nisu zivotinje:evil:
Deca nikad nisu visak ni pasivni ukras u kuci koji cete svima pokazivati:mrgreen:
Oni su nasi andjeli sa kojima cemo se ponositi .U njima i sa njima uzivati:zag:
Mnogo su propustili oni koji su se lisisli dece zarad nekih gluposti.


i ko je ovde majka
 
Taman sam pomislila da si ti neko ko ne zeli decu:(
Kad ono tamo procitam tvoj odgovor na temu zivot bez dece.
Pa cemu onda tolika zelja da me oplevis zbog nekog samo mog stava koji sam iznela ovde.Sta ti ja tako strasno rekoh kad vidim da i ti zelis decu pa makar i usvojenu.
Ok to je tvoj stav.Ali zasto:dontunderstand:

Hm, a po čemu si zaključila da ne želim decu? Zato što smatram da niko nema pravo da mi sopstveni izbor nametne kao jedini ispravan? Ja takođe smatram i da svako ima pravo da bude sexualnog opredeljenja kog želi a nisam gej....A smatram i da sve silovatelje treba kastrirati na živo, a nisam bila žrtva silovanja (na sreću)......
Nije nečije mišljenje i stav po difoltu model po kom on već kreira svoj život.....
 
Hm, a po čemu si zaključila da ne želim decu? Zato što smatram da niko nema pravo da mi sopstveni izbor nametne kao jedini ispravan? Ja takođe smatram i da svako ima pravo da bude sexualnog opredeljenja kog želi a nisam gej....A smatram i da sve silovatelje treba kastrirati na živo, a nisam bila žrtva silovanja (na sreću)......
Nije nečije mišljenje i stav po difoltu model po kom on već kreira svoj život.....

:amen:
 

Back
Top