M E T R O

DOKONI UM

Iskusan
Poruka
6.929
Već duže vreme se provlači priča da je napravljena studija o izgradnji METRO-a u Novom Sadu.

Treba li Novom Sadu METRO ?

Da li je to METRO lanac hipermarketa?
Podzemna železnica ?
Prodavnica obuće METRO ?
 
Po novijim informacijama, ukoliko radikali dobiju lokalne izbore, to će biti PODZEMNA ŽELEZNICA, sa kružnim tokom : Centar - Vilovo - Stokholm - Odesa - Klisa - Centar, a gradiće se DOBROVOLJNIM radom građanstva !!!
 
krvolok:
Po novijim informacijama, ukoliko radikali dobiju lokalne izbore, to će biti PODZEMNA ŽELEZNICA, sa kružnim tokom : Centar - Vilovo - Stokholm - Odesa - Klisa - Centar, a gradiće se DOBROVOLJNIM radom građanstva !!!
Da,da,da
Kalovak,Kalovac,Oguvin,Vivovitica!
 
NS je jos uvek mali za metro. Ali ono ako nameste nesto za ova okolna naselja da idu u NS onda bi mozda i imalo smisla, ali sam NS kao grad bez okolisa nema smisla.
 
Najzanimljivije je to sto vec postoje tuneli izgradjeni pre prvog svetskog koji odgovaraju ruti kojom bi isao metro,samo treba da se renoviraju.To,izgleda ne odgovara nijednoj gradskoj vladi jer na taj nacin ne mogu da uzmu dovoljno novca da obnove vozni park...Tuga!
 
A ukoliko pobedi Bora...bopjim se da će se slikati sa svakim novim postavljenim pragom ispod šine budućeg METROA.

Nego zamisli ludilo u nazivi+u stanica metroa Slana Bara...ili stanica metroa Adice... :lol: :lol:
 
Naravno na svakoj stanici pa ako imas srece kao ja da poslednji dan upadas 10 puta u metro u toku jednog poslepodneva i u 5 tramvaja jer su me bolele noge stvarno ti se smuci zivot
 
ali novom sadu u ovom trenutku nije potreban metro... savremena tramvajska mreza i modernizacija postojece autobuske sasvim bi podmirile potrebu za javnim prevozom... sa druge strane, novosadsko tlo bas i nije najpogodnije za bilo kakvo asovljenje dublje od metra :wink:
sto se tice "manjih" evropskih gradova koji imaju sistem metroa, koliko je meni poznato, tu grupu cine djenova (800.000 st.), lion (700.000), bilbao (350.000), lil (400.000)... s tim da svi ovi gradovi predstavljaju centre velikih aglomeracija od preko milion stanovnika...da ne govorimo o ekonomskoj moci ili lokalnim specificnostima (npr bilbao - "crevo" od tri reda zgrada sa svake strane reke koje se proteze desetinama kilometara... u tom slucaju, metro je sasvim opravdan)...
nego, zasto sam se ja uopste upljuvao sa ovim sada? :lol:
 
underwater:
ali novom sadu u ovom trenutku nije potreban metro... savremena tramvajska mreza i modernizacija postojece autobuske sasvim bi podmirile potrebu za javnim prevozom... sa druge strane, novosadsko tlo bas i nije najpogodnije za bilo kakvo asovljenje dublje od metra :wink:
sto se tice "manjih" evropskih gradova koji imaju sistem metroa, koliko je meni poznato, tu grupu cine djenova (800.000 st.), lion (700.000), bilbao (350.000), lil (400.000)... s tim da svi ovi gradovi predstavljaju centre velikih aglomeracija od preko milion stanovnika...da ne govorimo o ekonomskoj moci ili lokalnim specificnostima (npr bilbao - "crevo" od tri reda zgrada sa svake strane reke koje se proteze desetinama kilometara... u tom slucaju, metro je sasvim opravdan)...
nego, zasto sam se ja uopste upljuvao sa ovim sada? :lol:
Pa verovatno spremaš ispit iz Urbanizacije pa si maaaaalo prsao. Ali nemoj da se brineš. Očigledno vladaš materijom :D :D :D :D :D :wink:
 
underwater:
ali novom sadu u ovom trenutku nije potreban metro... savremena tramvajska mreza i modernizacija postojece autobuske sasvim bi podmirile potrebu za javnim prevozom... sa druge strane, novosadsko tlo bas i nije najpogodnije za bilo kakvo asovljenje dublje od metra :wink:
sto se tice "manjih" evropskih gradova koji imaju sistem metroa, koliko je meni poznato, tu grupu cine djenova (800.000 st.), lion (700.000), bilbao (350.000), lil (400.000)... s tim da svi ovi gradovi predstavljaju centre velikih aglomeracija od preko milion stanovnika...da ne govorimo o ekonomskoj moci ili lokalnim specificnostima (npr bilbao - "crevo" od tri reda zgrada sa svake strane reke koje se proteze desetinama kilometara... u tom slucaju, metro je sasvim opravdan)...
nego, zasto sam se ja uopste upljuvao sa ovim sada? :lol:

Ovo su već ozbiljna razmatranja teme :!:
Svaka čast... :idea:
jesi li se kandidovao :?:
Dajem ti moj glas :!:
:wink:
 
Ma radi se o Metro Cash & Carry, nemoj se lozite :)
tek se krajem godine otvara u Beogradu, a da li ce biti u Novom Sadu... to cemo tek videti. Da li nam je potreban? JESTE! Konkurencija, konkurencija... zivela konkurencija!
 
DOKONI UM:
A ukoliko pobedi Bora...bopjim se da će se slikati sa svakim novim postavljenim pragom ispod šine budućeg METROA.

Nego zamisli ludilo u nazivi+u stanica metroa Slana Bara...ili stanica metroa Adice... :lol: :lol:

E, meni je Bora dosao na vrata u petak da mi da letak :) sve bi bilo ok da nije vodio sa sobom jos jednog veceg... pretpostavljam telohranitelja... Sta ce coveku tako casnom neko da ga cuva? Mozda je paranoican ili u ovom gradu zivi jako puno ludaka koji vole da napadaju posten svet?
 
etotako:
DOKONI UM:
A ukoliko pobedi Bora...bopjim se da će se slikati sa svakim novim postavljenim pragom ispod šine budućeg METROA.

Nego zamisli ludilo u nazivi+u stanica metroa Slana Bara...ili stanica metroa Adice... :lol: :lol:

E, meni je Bora dosao na vrata u petak da mi da letak :) sve bi bilo ok da nije vodio sa sobom jos jednog veceg... pretpostavljam telohranitelja... Sta ce coveku tako casnom neko da ga cuva? Mozda je paranoican ili u ovom gradu zivi jako puno ludaka koji vole da napadaju posten svet?


El si sigurna da je to, što si dobila u petak, bio LETAK ?!?
 

Back
Top