Kako naći posao u Beogradu??

YuY

Početnik
Poruka
24
Zdravo!!

Ja se planiram doseliti u BG, ali mi, naravno, treba posao. Imam 2 pitanja:

1. Koliko je dovoljno za pristojan život; stanarina, hrana i režije?
(Računam na stanarinu do 150 eura.)

2. Šta raditi da bi se ti troškovi mogli pokriti? Šta se traži?

Ako imate neki savjet ili iskustvo, samo dajte. :D

Pozz!
 
tu stanarinu računaj ako planiraš cimera ili iznajmljuješ sobu ili ako baš imaš sreće u nekom off shore naselju... tzv. režije 6-7 hiljada minimum... a posao kako se inače traži... prvo što reče uzmi u obzir psihofizičkoobrazovne kvalifikacije pa grabi, nsz, oglasi, lokali...
 
Za 150e mozes da iznajmis neku garsonjeru i to "bogu iza nogu" i jos plus za rezije minimum 5-6 hiljadarki. Najbolja varijanta ti je da nadjes cimera za tu garsonjeru ili da trazis sobu blize centru, moze se naci za te pare. E sad sto se tice posla, brate mili zavisi od mnogo faktora. Mozes da radis poslove obezbedjenja, da radis u nekom kiosku ili prodavnici, ako znas neki zanat onda mozes lepo da prodjes Sto se tice cena, hrana ti je kao i u ostatku Srbije s tim sto ovde imas vise Maxi-ja gde ti je sve jeftinije. Takodje ovde ti je jeftinija garderoba i tehnika.. Toliko
 
Sto se tice cena, hrana ti je kao i u ostatku Srbije s tim sto ovde imas vise Maxi-ja gde ti je sve jeftinije. Takodje ovde ti je jeftinija garderoba i tehnika.. Toliko

Ali ako pozelis da popijes pice ili kafu u kaficu duplo je skuplje nego u unutrasnjosti.Takodje ako se povremeno hranis van kuce ili u restoranu skuplje je. Taxijem ako pozelis da se vozis nekad,odrace te.
 
Ali ako pozelis da popijes pice ili kafu u kaficu duplo je skuplje nego u unutrasnjosti.Takodje ako se povremeno hranis van kuce ili u restoranu skuplje je. Taxijem ako pozelis da se vozis nekad,odrace te.

Da to je tacno. Na taxi i ne pomisljaj. Sto se tice kafica, ima i jeftinijih a lepih, to mi studentarija znamo :per: A sto se tice ishrane van stana, cene u pekarama su mozda za nijansu vece nego u unutrasnjosti.
 
Mozes i da izmuvas da kupis cip karticu od nekog sudenta i da imas za 100 dinara dva pristojna obroka dnevno, nadji jeftiniju sobu, svercuj se u prevozu naravno. Za sve to ti treba neki posao od oko 25 soma. Sve u svemu ovde jeste bolje nego u unutrasnjosti ali je daleko od bajnog, i ovde je beda.
 
Како наћи посао у Београду - па лепо, само нађеш неког зему да те запосли преко везе, да седиш и чачкаш нос за 400 евра, и да онда запослите једног Београђанина за 16.500 дин да ради све послове као ваш роб.
 
Милсу је у праву, на жалост, сви иду ка Београду. Мада није човек крив што тражи запослење у Београду, јер му је ту највећа могућност да се запосли. За ово стање су криве све власти од 90-их до данас. Све се врти око Новог Сада и Београда. Село је уништено, привреда мртва, човек разочаран и тражи хлеба где га има.
 
Само ми ти још фалиш у Београду, кад ни Београђани не могу да добију посао.

Како наћи посао у Београду - па лепо, само нађеш неког зему да те запосли преко везе, да седиш и чачкаш нос за 400 евра, и да онда запослите једног Београђанина за 16.500 дин да ради све послове као ваш роб.[/QUOTE]

apsolutno se slazem milsu i nememam sta da dodam :)
 
Zdravo!!

Ja se planiram doseliti u BG, ali mi, naravno, treba posao. Imam 2 pitanja:

1. Koliko je dovoljno za pristojan život; stanarina, hrana i režije?
(Računam na stanarinu do 150 eura.)

2. Šta raditi da bi se ti troškovi mogli pokriti? Šta se traži?

Ako imate neki savjet ili iskustvo, samo dajte. :D

Pozz!

Ako si grbav, glup imas veliki nos i usput neobrazovan, neces imati problema naci posao. Jer gazde u Srbiji su bivsi sljakeri koji ne zele nekog boljeg od njih, ne daj boze lepseg ili pametnijeg.

Sve je to stoka sitnog zuba.
Znaci ako izgledas ko Kvazimodo grbavac sa dugackim rukama (kad hodas da mozes u isto vreme cesati pete), tako da oni mogu leciti svoje komplekse na tebi, imas velike sanse dobiti posao i to za najmanje 500 eura.
 

Back
Top