Sajam zaposljavanja

A zašto ti je teško da odeš i vidiš sama? Gomila nas koji pišemo po netu nismo i ne možemo biti izvor na koji treba da se oslanjaš u potpunosti. Otiđi da vidiš kako to izgleda, saslušaj EPP, ostavi par CV-a, pokupi bonbone sa štandova da se ne bi posle razmišljala kako si sve to mogla da obaviš i da iz kuće ne izađeš. Ako si pročitala barem tri odgovora na teme slične ovoj već si pripremljena i ne mož da se razočaraš. Ono, razbiješ taj blam, a i ako ti ponude neki posao koji ti se čini bezveznim, ne moraš da ga prihvatiš.
 
A zašto ti je teško da odeš i vidiš sama? Gomila nas koji pišemo po netu nismo i ne možemo biti izvor na koji treba da se oslanjaš u potpunosti. Otiđi da vidiš kako to izgleda, saslušaj EPP, ostavi par CV-a, pokupi bonbone sa štandova da se ne bi posle razmišljala kako si sve to mogla da obaviš i da iz kuće ne izađeš. Ako si pročitala barem tri odgovora na teme slične ovoj već si pripremljena i ne mož da se razočaraš. Ono, razbiješ taj blam, a i ako ti ponude neki posao koji ti se čini bezveznim, ne moraš da ga prihvatiš.

Slazem se sa tobom u pravu si potpuno , nego ja danas nisam mogla da odem pa zato pitam.
A planiram vec da idem sutra posto sajam traje i sutra, samo me je interesovalo da li je neko mozda danas bio i kako je bilo.
 
Ne videh u dnevniku koliko je, zahvaljujuci ovom sajmu, radnih mesta popunjeno.

Ima li neko podatak koliko nam je dobrog doneo sajam zaposljavanja?
U birou za zaposljavanje nemaju informacije....
imate li vi?
 
U svakom slučaju nemožeš ništa izgubiti ako odeš. Iz iskustva znam da neke firme i nemaju nameru da zaposle odmah radnike ali se kroz par meseci dosete da imaju neke biografije i onda te pozovu kad ne očekuješ. Probaj makra prošetaš malo!
 
Kada se nezaposleni pojavi na štandu i tu direktno prijavi za posao, to neki poslodavci shvataju kao znak da je ozbiljno zainteresovan, tako da ima koristi.
Znam to iz iskustva prijatelja poslodavca koji je učestvovao na sajmu zapošljavanja. Žalio se da se veoma malo ljudi pojavilo za jedno od radnih mesta koje je on oglasio.
Tako da, kome zaista treba posao svakako neka ode.
 

Back
Top