Rome Total War Multiplejer kampanja(traze se igraci)

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.369
Rome Total War multiplejer kampanja

Za igranje multiplejer kampanje je potrebno imati instaliran Rome Total War,verziju 1.5

Takodje potreban je SKRIPT koji omogucava igranje multiplejer kampanje link-

http://www.filefront.com/15722563/data.rar

(uz ovaj skript ubaceni su neki fajlovi uz pomoc kojih sam od 4 Rimske Fakcije ostavio samo jednu koja se zove Rome)

Ovaj folder EXTRACT-ovati(uz pomoc WIN RAR programa) u folder gde vam je instaliran RTW,npr. C:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War,kada vam bude trazilo da prekopirate neke fajlove uzmite YES :rtfm:


Posto za RTW multiplejer kampanja nije planirana od strane kreatora igre,koristi se ovaj skript.

Nacin aktiviranja SKRIPTA,kada LOAD-ujete igru pritisnite F-1,zatim kliknite na ? (slika 1) ,zatim ce se prikazati "ADVISOR",onda kliknite na "SHOW ME HOW" (slika 2),zatim odigrate svoj red i kad zavrsite kliknite "END TURN" i pojavice vam se prikaz da je igra snimljena (slika 3).Zatim pritisnite "ESC" pa izaberite "SAVE GAME" ,novi SEJV nazovite imenom Fakcije koja sledi posle vase Fakcije(npr MACEDON) i kliknite "SAVE" (slika 4).Tada izadjete iz igre i SEJV UPLOAD-ujete ovde na krstaricu i obavestite sledeceg igraca da je njegov red.

Posto diplomatija ne moze da funkcionise na principu kao sto funkcionise u M2TW multiplejer kampanji,ubacen je jos jedan SKRIPT koji se zove "FORCE DIPLOMACY" , ovaj skript ce biti koriscen kada se vrse diplomatski dogovori izmedju fakcija koje kontrolisu igraci(skript se ne sme koristiti za pregovore izmedju igraca i AI fakcija).
Skript funkcionise na sledeci nacin(prethodno se dogovorite preko privatnih poruka sa igracem kom ce te dati neku ponudu i vidite da li prihvata,ako prihvati aktivirate skript).Sa diplomatom otvorite "DIPLOMACY SCREEN"(sa fakcijom kontrolisanom od strane drugog igraca) date vasu diplomatsku ponudu(da bi skript funkcionisao mora postojati i zahtev za nesto i ponuda,pogledati na slici Diplomatija 1) kliknete na ? ,izaci ce "ADVISOR" kliknite na "SHOW ME HOW" i onda kliknite na "OFFER" (sve prikazano na slici Diplomatija 1.Tada ce AI(fakcija od nekog od igraca) da prihvati vasu ponudu.

Ukoliko nekom nesto nije jasno neka pita objasnicu :)

Takodje u RTW multiplejer kampanji ne postoji nacin da se zabrani otvaranje KONZOLE,tako da je najstroze zabranjeno da neko ukucava bilo kakve sifre preko iste.
Ukoliko neko bude koristio CHEAT automacki ce biti izbacen iz kampanje

Takodje ne postoji nacin da se SEJV zakljuca(kao sto je to slucaj u M2TW) i zato molim igrace da ne DOWNLOAD-uju sejv od nekog drugog igraca

To su ukratko pravila,postujte ih ili nemojte ni da ucestvujete ako planirate da krsite neko od navedenih ;)

Izaberite jednu od fakcija:

romans..........Anceloti
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls..........M1LOSH
germans
britons
greek_cities
macedon..........Vasilefs
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
..........Shabster


Moj predlog je da izaberemo neke od Mediteranskih fakcija(Rim,Gali,Grci,Makedonci,Kartaginjani,Numdija,Spanci,Ponti)

Na taj nacin cemo izbeci situaciju da jedan igrac izabere na primer Skitiju,Drugi Egipat,treci Britance,4 Kartaginu,tada ce nam trebati mnogo vremena da igraci dodju u sukob jedni sa drugima(a to bi trebalo da je cilj ovakve kampanje)

Takodje na ovaj nacin bi najbolje simulirali Punske ratove,Makedonske ratove,Rimsko osvajanje Galije itd...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    46,8 KB · Pregleda: 39
  • 2.jpg
    2.jpg
    49,5 KB · Pregleda: 33
  • 3.jpg
    3.jpg
    12,3 KB · Pregleda: 31
  • 4.jpg
    4.jpg
    23,8 KB · Pregleda: 33
  • Diplomatija 1.jpg
    Diplomatija 1.jpg
    57,2 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
@Vasilefs nisam mislio sto se tice EB za multiplayer, nego jer mu ovo menjanje fajlova nece smetati za moju licnu upotrebu, u single player modu.

Promenio sam samo nekoliko text fajlova da bih uklonio tri Rimske fakcije i ostavio jednu,to ti nece smetati za EB jer on ima svoj MOD FOLDER,a mogu da okacim i original fajlove(kakvi su bili pre izmena )
 
Onda meni Gale Germani bi mozda bili udaljeni od dehsavanja na mediteranu .... A i mislim da imaju manje jedinica nego Gali ....
Nego ubacio prilozene fajlove i dobio ovo ....

93308625.png


Barbarian Invasion i Europa Barbarum i dalje rade ....

Da li ti je verzija igre 1.5,i da li si EXTRACT-ovao tamo gde treba?

Sad sam DOWNLOAD-ovao i prekopirao moje fajlove i sve radi.
 
Poslednja izmena:
OK, malo je komplikovano ali kontam. Ako uspem da namestim Uzeo bih britance. Jel bas mora biti verzija 1.5?

Mora :),znaci igramo na principu da kad igrac odigra svoj red UPLOAD-uje sejv ovde na krstaricu i tako u krug,pogledaj na temi o Medieval II multiplejer kampanji kako igramo pa ce ti biti jasnije.

Takodje ako planiras da ucestvujes bilo bi dobro da izaberes neku od fakcija oko mediterana(Hispanija,Numdia,Kartagina ili mozda Ponte),na taj nacin ce kampanja biti interesantnija ;)
 
Mora :),znaci igramo na principu da kad igrac odigra svoj red UPLOAD-uje sejv ovde na krstaricu i tako u krug,pogledaj na temi o Medieval II multiplejer kampanji kako igramo pa ce ti biti jasnije.

Takodje ako planiras da ucestvujes bilo bi dobro da izaberes neku od fakcija oko mediterana(Hispanija,Numdia,Kartagina ili mozda Ponte),na taj nacin ce kampanja biti interesantnija ;)

Evo sam sam instalirao, imam verziju 1.5 kopirao sam, sve radi. Onda me stavi za Egipat.
 
Evo sam sam instalirao, imam verziju 1.5 kopirao sam, sve radi. Onda me stavi za Egipat.

Mislio sam da uzmes neku od fakcija navedenih u prethodnom postu,ali ajde da ne komplikujem ubacicu te na spisak kao Egipat,jesi li probao da aktiviras SKRIPT i da li si se snasao?

romans..........Anceloti
egypt..........ColdPrayer
seleucid
carthage
parthia
gauls..........M1LOSH
germans
britons
greek_cities
macedon..........Vasilefs
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
..........Shabster
 
Unziopvo, uradio ono sto treba, kad sam pritisnuo end turn pojavilo se da je uspesno sacuvano, ekran u cosku isto ko na tvojim screenshotovima. Jel treba jos nesto?

To je to :ok: ,takodje predpostavljam da ti je jasno da kad te drugi igrac napadne u kampanji tvoju armiju kontrolise AI,a ako te AI napadne onda je bitka "AUTORESOLVED",ti upravljas svojom armijom kad je tvoja fakcija na redu,razumes li o cemu pricam?
 

Back
Top