Prelomna tacka drustva ?

Sta mislite ,kolika je mogucnost pojave talasa socijalne revolucije u svetu,:think:
posle talasa cunamija :per:

:dash:

kao glavna ili popratna pojava, posledice svetske ekonomske krize :rtfm:

:manikir:

Да си ти жив и здрав ,револуција је кренула ,и то одавно!
Овај пут из срца Србије:brus:жао ми што немју црвене заставице овде да машем:(
 
Dosta pratim medije,ali nigde nisam video neki ozbiljan program za izvodjenje svetske socijalne revolucije.
Svi levicari sveta su posle pada Berlinskog zida saterani u cosak i ne predstavljaju neku znacajnu snagu!
Ista je situacija i sa radnicima.U Bangladesu rade za pedesetak dolara mesecno i ne bune se.Slicna je situacija i u mnogim drugim nerazvijenim zemljama sveta.Sve ce to usloviti i da zarade radnika u razvijenim drzavama opadaju.
Menjati svet je vrlo slozeno pitanje.Mora se imati jedna kompletna vizija onoga sto se zeli stvoriti.Neke ideje i odredjena resenja sam ponudio u svojim radovima i na Filozofiji(Da li je moguci bolji svet?).Zeleo bih da vidim misljenja o ciljevima i postavkama Nove civilizacije koje sam izlozio!
 
Sta vidim na Forumu?Stalno nove teme i diskusije koje se manje ili vise vrte u krug.Uglavnom komentarisemo razlicite dogadjaje koji su vec istorija ili razmatramo one koji se desavaju ovih dana.
Sve mi to deluje kao neka rasprsena energija.
Smatram da se u dobroj meri treba posvetiti i buducnosti i uspostavljanja osnovnih principa na osnovu kojih bi se ona gradila.Kada ovo kazem mislim na nase drustvo,ali i na ceo svet,jer je danas svaka drzava zavisna od opstesvetske situacije.
Najbolje je da se ideje o Novom svetu izlazu na podforumu Filozofija i zato pozivam zainteresovane da tamo daju svoj doprinos!
 

Back
Top