živi sama je više nego ugodna nego živeti s nekim drugim.

Alex-lex-ex-x

Početnik
Poruka
17
Hey..
ae da mi pomognete..
Ne znam gdje da stavim ovu temu,pa rekoh ae mozda moze ovdje

tema je :
živjeti sam je više ugodno nego živeti s nekim drugim.
tj (living alone is more enjoyable than living with someone else. )

Ovo mi je tema iz engleskog za jedan sastav..
to je kao neki esej..
gde trebamo da obuhvatimo prednosti i mane ,tj zbog cega je dobro/lose zivjeti sAm.
ae napisite mi sta vi mislite o ovome!!
koje su dobre i lose osobine usamjenickog zivota :)
pozdrav
 
Usamljenički život je kada si usamljen, a samački život kada živiš sam. Ne brkaj. :)
Prednosti:
nered i prljavština su tvoji, pa koliko si čist toliko ti je stan čist, drugim rečima ne treba da ideš za nekim i sređuješ.
imaš potpunu slobodu da radiš šta želiš, kako želiš i kada želiš.
uvek ima tople vode. imaš uvid u sve što treba i ne treba za kuću. retko kada će ti se desiti da shvatiš da nema kafe kada je jutrom kuvaš, a već je provrila voda, na primer.
Mane:
sam si, pa nemaš sa kime da razgovaraš a da ne trošiš impulse ili pališ računar ili ideš iz kuće, zoveš kući.
tiho je.
ako te spopadne neka teskoba, nemaš uz koga da se priviješ i pregrmiš trenutak.
 
1 svoj si - sve mozes da uklopis u svoj raspored kako vremenski tako i prostorno
imas potpunu privatnost i mir,
2 svoj si - stepen cistoce, organizacije, snadbjevnosti je direktno uslovljen tvojim sposobnostima
3 svoj si - kada pozelis mozes da pozoves nekog kod sebe ili odes tamo, bez obzira na brojcanost/glasnocu/vrijeme + pritom ne pravis nikakve ustupke radi drugih ukucana
3b svoj si - mozes da mjenjas cimere, bez da se neko shokira kada naidje na nepoznatu osobu u kupatilu

sad, ako nisi cista osoba, ne umijes da kuvas, sklon si napadima usamljenosti i depresije, ne umijes da provedes dio dana sam, ne znas sto ces da radis sam od sebe niti kako da ispunis slobodno vrijeme, organizacija ti je na nuli, ne svidja ti se kakav si pa ne podnosis biti u svojoj blizini bez nekog da ti odvalci paznju sa sebe... jbga.
u tom slucaju je bolje da imas nekog ko te kontrolise
tipa da zivis sa roditeljima

partnerski zivot je odlican ako ste dobro uskladjeni
pakao ako ste lose

ugl. poenta je da sve zavisi od same osobe te da ne postoji univerzalno dobro i lose jer nekom bas to sto se smatra losim odgovara/smeta neka od "prednosti"
 

Back
Top