Nemam volje za ucenjem :(
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Nemam volje za ucenjem :(

Obećava
    Učlanjen
    12.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Nemam volje za ucenjem :(

e ovako, prvih 7. razreda osnovne zavrsio sam odlicnim uspehom iz zezanja, takodje sam malo ucio...ali...sada u 8. mi je skroz ponestala volja za ucenjem i to se oseti na ocenama, jednostavno i kad sednem da ucim, misli mi brzo odlutaju, ucim pola sata a ma nema sanse vise da mogu da izdrzim, mozda je problem i sto ucim sa razumevanjem pa onako mislim ma znam ja to...dal je bolje malo da probam da ,,bubam,,...dajte neki savet

Primećen član ColdPrayer (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: Nemam volje za ucenjem :(

Kad se ja setim osnovne, starno se ne secam dal sam ikad ucio.
    Savet: Ako ti se ne uci, nemoj dzabe trositi vreme kad ne ide u glavu, prosetaj jedno 2 sata, idi na teren...,pa posle ce valjda biti lakse uciti. Ako to ne uspe, odredi sebi termin za ucenje (npr. od 3 do 5 MORAM nauciti to i to..)

Legenda M-heart-J (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

ovako je meni krenulo tek sad u srednjoj školi... ama nemam pojma šta mi je... u osnovnoj sam učila (naravno sa razumevanjem), uopšte mi nije bilo teško..., a sad.... bože sačuvaj!
    If you just believe there's no way we can fall ! - We Are The World - by MJ and Friends

Buduća legenda Carol (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    130

šta znam.. to je period kad ne možeš ništa, proći će...pokušaj za to vreme da nekako sebe nagovoriš da treba to da naučiš.
    prejako je svetlo, samo da se oči naviknu.

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Cak Noris Pogledaj poruku
    e ovako, prvih 7. razreda osnovne zavrsio sam odlicnim uspehom iz zezanja, takodje sam malo ucio...ali...sada u 8. mi je skroz ponestala volja za ucenjem i to se oseti na ocenama, jednostavno i kad sednem da ucim, misli mi brzo odlutaju, ucim pola sata a ma nema sanse vise da mogu da izdrzim, mozda je problem i sto ucim sa razumevanjem pa onako mislim ma znam ja to...dal je bolje malo da probam da ,,bubam,,...dajte neki savet
    To je mene na sreću uhvatilo u sedmom pa sam se u osmom malo izvukao. To se dešava veoma inteligentnoj deci koja jednostavno nikad ne nauče kako se uči, jer sve upijaju kao sunđer (i imaju veliko predznanje pa onda svaki put kada čuju novu lekciju, u stvari dodaju samo mali procenat podataka). Onda kad-tad dostignu nivo gradiva gde ta metoda "malo prelistam i sve zapamtim" više ne vredi, dolazi do ove situacije i onda se svi ljute na tebe što namerno ne želiš da učiš a dokazano je da znaš kako - a ti u stvari uopšte ne umeš da učiš.

Jedino rešenje je učenje na potpuno novi način, crtanje mapa uma i slično. Danas postoje knjige o mapama uma (i kursevi, ali prvo probaj sa knjigom jer nju možeš da čitaš kad hoćeš) dok sam ja to morao sam da smislim i otkrijem toplu vodu. Moj princip je bio da lekciju zamislim kao neku vrežu sa nekim voćem koje periodično raste na njoj, gde svaka voćka predstavlja pričicu o nekom delu gradiva (npr. jedan veći pasus koji objašnjava neku pojavu), i onda prvo treba naučiti redosled voćkica na vreži a posle i tekst koji svaka voćka predstavlja. Posle nekog vremena krećeš instinktivno tako da radiš svaku lekciju i ceo proces se značajno ubrzava.

Obećava nOvEmBeR rAiN (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

To se mnogima danas dogadja, tako da nemoj da brines.
    Bubanje nikome ne preporucujem. To sto si napamet naucio ces vec posle nedelju dana zaboraviti, pa zasto si onda uopste i ucio ( bubao ) i protracio vreme?
    Najbolje je da imas motivaciju. To je mnogima pomoglo
    U pocetku je malo tesko, ali ces se vec za nedelju dana lako navici.
    I nikako nemoj da ostavljas ucenje za kasno uvece. Prvo sto ce te samo jos vise boleti glava od ucenja, drugo sto ces sve zaboraviti sutra.

Domaćin EpOx_ (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    70

budi Cak Noris..Mozes ti to.veujemo u tebe..
    "Javi u Spartu, o stranče, da ovde ležimo mirno,
    Njihovih zakona, svi slušajuć pokorno glas"!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Pa,desava se,ali nemoj se predati lako.Nemas radne navike,to je to,kazes da si ucio iz zezanja,dakle,ne mnogo.Ucenje i pamcenje nije isto.Ako ti nije zanimljivo to sto ucis iz knjiga,osmisli malo,uzmi neku enciklopediju,sada ima za dosta predmeta i DVD enciklopedija.Ako sada posustanes,posle ces se tesko podici,jer mozak prestane da se razvija.Uciti je isto sto i trenirati misice,ako mozgu vise dajes,vise ce i primati i obrnuto.Nadji kutak u stanu za ucenje,nadji termin,ne daj da ti to vreme bilo sta ili ko ometa.Postavi sebi motiv.Npr.vidis u parku radnike kako sredjuju staze i vidis nekog ko ih nadgleda,pa sta bi radije radio od ta dva,bez uvrede,naravno.Ja sam ,recimo,u prvom gimnazije ucila i po 8 sati dnevno,da bi u 2. pala na 4 sata dnevno i sasvim mi je bilo dovoljno,jednostavno se mozak navikao da prima vise informacija za krace vreme.Samo napred!

Primećen član Harry_Potter (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Ja isto kao i on... Sada sam 7. razred i daj boze da nedeljno ucim sve skupa sat i po... Ali bilio kako bilo naucim brzo .. odgovaram.. dobijem 5 .. i gotovo... I znam da bih trebao postici neku vrstu navike za ucenjem ali nikako mi ne polazi za rukom.. .. ubrzo izgubim koncentraciju...

Obećava
    Učlanjen
    02.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

ako vec ne ucis za skolu,uci za prijemni

Buduća legenda BIG PEOPLE (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    134

ma opusteno, nisi jedini
    ja sam do 5. razreda imala extra ocene.. 6. losije.. 7. jos gore ali ok.. 8. ne bih da komentarisem..
    Pred ženom da kleči 1000 muškaraca, ona bi izabrala onog koji je čak ni ne gleda.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Ne dajte se,deco,Zivotni je apsurd,ali tako je,sada ,kada su vam pleca najslabila,najveci teret morate da ponesete,ako sad ne odradite kako treba,ceo zivot ce vam posle od toga zavisiti,ako sada ne udarite temelj za dalje,posle nece biti kako treba.Znam da su nam planovi i programi katastrofalni,a nisu bili bolji ni kada sam ja bila u OS i gimnaziji,ali ucila sam ucenja radi i time razvila svoj mozak.A sada je vama jos teze jer imate mnogo vise stvari spolja koje vas ometaju,mi smo imali TV i radio i to je to,a sada ,jao,pitam se da li bih ucila i sama da ima toliko ometajucih faktora.Ali,ucite zbog sebe,da postanete ljudi koji ce biti cvrsti i moci da razmisljate,a ne da budete neki srafovi u rukama svetskih mocnika.Koristite net za ucenje,ne za zabavu,npr.

Zainteresovan član *!kibo!* (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

meni se sad ista stvar desava... poludecu... dobijem ja 5 al nije to to...

Aktivan član 7thpoison (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Ko jos ima volje za ucenjem
    You can`t choo​se what stays and what fades away.

Aktivan član winkler (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Ljudi, pubertet čuda čini:-)Neće to potrajati.Samo ti nastavi da radiš istim tempom kao i pre.To je prolazna pubertetska kriza.Pozdrav

Aktivan član Depressed_Boy (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Pronaci motivaciju, drugachiji pristup uchenju, mozda otici kod shkolskog psihologa, malo vishe zivotne radosti, zaljubljivanja i sve ce biti super...
    Teshka vremena, prijatelju moj, djavo ih odneo... :)

Primećen član trif11 (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Ja učim samo kad je neophodno

Slične teme

1. Sloboda volje
    Autor oziman u forumu Filozofija
    Odgovora: 844
    Poslednja poruka: 26.08.2015., 17:51
  2. IMAM PROBLEM..MUCAM..NEMAM DEVOJKU..A NI VOLJE..???????
    Autor PROBLEM br. 155846 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 03.12.2012., 19:14
  3. PROBLEMI SA UČENJEM?
    Autor shaddow u forumu Jezik
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 12.11.2009., 01:33
  4. problemi sa ucenjem
    Autor life owner xD u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2009., 19:55
  5. PROBLEM SA UCENJEM:(