Anketa: Šta bi zasadili u bulevaru ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Anketa

Koja vrsta drveta treba da bude zasađena u Bulevaru kralja Aleksandra?

Beli jasen
Javor
Poljski jasen
Sitnolisna lipa
Srebrnolisna lipa
Mleč
Klen
Poljski brest
Sibirski brest
Platan



Ovo sam slikao u PETAK oko 14 h kod LIONA u bulevaru.
 
Poslednja izmena od moderatora:
da vas pitam
jel platani samo meni smrde?
u mojoj okolini samo retki osete njihov miris a i oni kažu da im ne smeta...
meni mnogo smeta, pa kad padne letnja kiša a oni se ispolje... bljeeeeee

enivejz, ja lipe obožavam, i izgled i hladovinu i sve sve, o mirisu i da ne govorimo
ali se nešto čudno događa.. u poslednjigh 5-6 godina su lipe počele da curkaju nešto lepljivo, to usvinji i kola i trotoare... ali i pored toga ja glasam za lipe
mada i topole ne bi bile loše rešenje (jer su instant, rastu ko iz vode). muške naravno =) pošto mnogima smetaju kad krenu da puštaju one "mace"
jel ima neka zvanična anketa koju će neko da posluša?
 
Lipe ne treba saditi zato što imaju jak koren i s vremenom lome i podižu trotoar. Cvet pravi djubre.

Brest bi bio dobar izbor: podnosi našu klimu, otporan je na bolesti, dugovečno drvo lepe krošnje.


Moj bi predlog bio Liriodendron tulipifera

Ima ga u parkiću preko puta Skupštine.
Visoko drvo, dugovečno, prelepog cveta. Sadnica svega 1600 din.

liriodendron_tulipifera2.jpg


Liriodendron%20tulipifera.jpg
 
Poslednja izmena:
Platane...i zrazloga sto bulevar nije bulevar bez njih...
Licno, meni se Platan jako svidja, sto zbog korea a sto zbog toga sto ima jaku u veliku krosnju isvetlo zelene listove koji otvore prostor. Crni javor mu je najblizi rodjak, ali ima crnu koru i tamno lisce...mnogo drugacije izgleda ulica u tom slucaju, nekako sumornija...
Lipe i ja jako volim i lepe se, ali je problem sto "kaplju" kako neko rece, ulepile bi sve oko sebe...a koren njihov da ne pominjem...isto je i za topole, to je drvece za tamo gde ima vise prostora, na Novom Beogradu recimo.
Neko pomenu i brest..lep je, ali je platan opet svetliji :-)
 
Paulovnija je odlicno drvo i za manje povrshine kao shto su dvorishta. Jako brzo raste ( za 3 god imacete pravo veliko drvo) ima malo redju kroshnju i ogromne listove. Koliko ja znam nema jak koren, pa se moze saditi blizu objekata i ograda. Naravno najlepsha je kad se okiti onim njenim ljubicastim cvetovima.
Neznam u kom rasadniku kod nas ima paulovnija? ako neko sazna neka javi obavezno. Ja sam je sejala pre mesec dana, nikle su ali su bash pre neki dan sve do jedne polegle. Vec sam predpostavljala da ce propasti jer su jako osetljive u tim stadijumima. Ako se ne skljokaju dok su tako male i prezive, kasnije ih je teshko utepati tako lako.
:bye:
 

Back
Top