Informatika pripreme za cas

Da li neko ima napisane pripreme za cas za 5, 6 i 7 razred osnovne skole. Hvala.

Imam ja za lekciju o gmizavcima od pre nekoliko godina ali to nije informatika.
Moraš da pišeš pripreme onako kako su ti rekli na metodici informatike, to je valjda za svaki predmet različito, pošto svi metodičari različito traže (uglavnom ono zaglavlje na prvoj strani gde imaju razne vrste ciljeva, korelacije itd., ono posle je taksativno navođenje svega što se radi na tom času)
Pripreme su istog formata za svaki razred, bilo da je peti bilo da je četvrti srednje.
 
Sedite i pisite...Ja sam prve godine svog rada u seoskoj skoli imala 5,6,7,8. razred,pa sam po 3 sata dnevno pisala,ali onda narednih godina bude lakse,samo male izmene i dopune...

Sva sreća da danas postoje kompjuteri pa može da se radi copy-paste... to značajno smanjuje stres... ja sam na metodici dobijao grč u ruci od pisanja onog zaglavlja sa ciljevima itd. a još nam nikad nije bilo rečeno kako da uopšte odredimo šta su ciljevi za određeni čas :eek: Kad sam pitao ove nastavnike kod kojih smo "hospitovali" oni kažu "Ma ko piše pripreme, kome to treba".
Mnogo je lakše smisliti pripremu (i ciljeve) kada se posmatra cela nastavna tema od 6-8 časova nego kada se posmatra izolovan čas koji smo imali na metodici
 

Back
Top