System Idle Process

Zdravo, imam problem, System idle proces mi jede dosta procesora konstantno mi bije od 80 do 99%. U pitanju je XP Profesional SP3, na racunaru nema nista instalirano samo drajveri.
То је сасвим нормално јер су "System idle proces" - системски неактивни процеси, то није проблем и то треба тако да буде, и ако мало боље погледаш они у ствари уопште и не оптерећују процесор.
 
Aha, ma znao sam da je sistemski proces, ali nisam znao sta je u pitanju - mnogo me zeza racunar, ne moze dva procesa uporedo npr da gledam i da pustim muziku, odmah pocne da renda, a i kad malo duze samo muzika radi ono pocne da renda, nesto ga kolje... kad ulazi u sistem, cim prodje ucitavanje sistema a pre nego sto prikaze desktop ono par minuta nista ne prikazuje samo crno, valjda dok ucita neke procese, a sistem je go, nista od programa na njemu nema.
 
Pa to je losiji nacin transfera podataka sa stanovista brzine, gde podaci idu od hard diska/cd-rom > procesor > RAM cime usporava racunar.
Mozes proveriti ovako: Control Panel -> System Properties -> Hardver -> Device Manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> Primary/Secondary IDE channel -> Advanced settings i vidi u kom mode rade uredjaji.
 
Ako si siguran da je taj os koji koristis ok, ja jedino sto mogu da ti preporucim da uradis defragmentaciju, ocistis sistem sa ccleaner-om i tuneup-om, skeniras sa malwarebytes-om, spybot-om i nekim antivirusom. I da proveris sa nekim programom (HDD Regenerator ili HDD Doctor) hard disk i bad sector-e na istom.

Ne znam sta bih jos mogao da ti predlozim, a ako se setim javljam.
 
Ako si siguran da je taj os koji koristis ok, ja jedino sto mogu da ti preporucim da uradis defragmentaciju, ocistis sistem sa ccleaner-om i tuneup-om, skeniras sa malwarebytes-om, spybot-om i nekim antivirusom. I da proveris sa nekim programom (HDD Regenerator ili HDD Doctor) hard disk i bad sector-e na istom.

Ne znam sta bih jos mogao da ti predlozim, a ako se setim javljam.

ok, hvala druze. defragmetiram stalno hdd, ali sad nije bilo potrebe jer sam formatirao ceo hdd... ali odradicu ostalo :)
 

Back
Top