poboljshati brak

dog899

Početnik
Poruka
21
U braku smo 8 godina. Imamo jednog lepog klinca. Ona je nezaposhlena i dobra domacica i nezadovoljna zivotom. Para imamo taman onoliko da bi manje vishe dobro ziveli. Ja zelim da ona bude srecna. Ponekad popijem casu dve, i vishe ali ne pravim probleme.

Ona je nesrecna, nezadovljna uredjenjem kuce, i zato sto je nezaposlena, bezvoljna je, nema snage. Sta da radim da joj pomognem?
 
Većina normalnih osoba ima potrebu da radi, privređuje, izlazi iz kuće i kreće se među ljudima i tu nema ništa čudno.
Dete vam je već veliko, nema razloga da žena posveti svoj život kuvanju i pospremanju za vama.
Mene bi život domaćice satro za 6 meseci..... :roll:
Na njenom mestu izašla bih iz kuće i prihvatila se (za početak) bilo kakvog posla.
 
dog899:
U braku smo 8 godina. Imamo jednog lepog klinca. Ona je nezaposhlena i dobra domacica i nezadovoljna zivotom. Para imamo taman onoliko da bi manje vishe dobro ziveli. Ja zelim da ona bude srecna. Ponekad popijem casu dve, i vishe ali ne pravim probleme.

Ona je nesrecna, nezadovljna uredjenjem kuce, i zato sto je nezaposlena, bezvoljna je, nema snage. Sta da radim da joj pomognem?
Учини неки романтичан гест у фазону:''Ти и ја три дана сами!'' Увалите дете бакама па је изведи негде, или још боље: ти чувај дете да она понекад изађе са пријатељицама...Свакој жени је потребно да се скоцка и нашминка и да понекад изађе из куће, што даље од досадних кућних послова. Али, то даје краткотрајне резултате. Најбоље за њу и за вас обоје је оно што су већ рекли моји претходници:Боље ће се осећати ако се запосли!(Потврђено у личном искуству!)
 
Zaposliti? :lol: Izvinite ali gde vi živite? Ko će još da zaposli ženu,pa još majku,pa još ako ima više od 28 godina?
Da,posao bi joj dobro došao...
A što ne bi za početak počela da izlazi,neka upiše neki kurs...bilo šta...šta želi...Valjda nešto želi,majku mu...
 
gigule:
Zaposliti? :lol: Izvinite ali gde vi živite? Ko će još da zaposli ženu,pa još majku,pa još ako ima više od 28 godina?
Da,posao bi joj dobro došao...
A što ne bi za početak počela da izlazi,neka upiše neki kurs...bilo šta...šta želi...Valjda nešto želi,majku mu...


Kod mene rade isključivo žene starije od 25 godina a ako imaju svoju decu to im je samo plus jer to uglavnom znači da su zrelije, odgovornije, da urednije žive,ne treba ništa da im se crta itd.
 
apotekarka:
Većina normalnih osoba ima potrebu da radi, privređuje, izlazi iz kuće i kreće se među ljudima i tu nema ništa čudno.
Dete vam je već veliko, nema razloga da žena posveti svoj život kuvanju i pospremanju za vama.
Mene bi život domaćice satro za 6 meseci..... :roll:
Na njenom mestu izašla bih iz kuće i prihvatila se (za početak) bilo kakvog posla.

Ovo je prepuno i filozofskih(suštinskih) i logičkih grešaka.
Sve sama pretpostavka do pretpostavke.....

Ako bi reagovao na osnovu ovako olako postavljenih pretpostavki , rešavao bi problem "apotekarke u tvom domu" a ne problem koji ima tvoja žena u njemu..

Tako da je najbolje da izbrišeš sve u glavi što si pročitao o uzrocima i potražiš uzroke kod vlasnika tj. žene.

Neće ići lako , prvo zato što ili ti je već rekla šta je muči ,ili ne postoji dovoljna doza poverenja medju vama (otvorenost) .Drugo zato što ćeš ako nezadovoljsto traje relativno dugo čuti klasičnu zamenu teza , a to je "jedno misli , drugo kaže , treće radi, četvrto joj treba"....
Tj.dobićeš sekundarni ili čak tercijarni razlog , ali ne i primarni set razloga....

Ono što je uzrok ženskih frustracija može biti podjednako minorno tebi koliko i celom auditorijumu osim nje same...
A tu će se kasnije nadgraditi svi okružujući uzroci za nezadovoljstvo (feministi tu stalno serviraju gomilu razumnih i nerazumnih razloga koji su vrlo zarazni).

Ono što "je sigurno" . Žene su svaka posebno "najsavršeniji psihoanalitičari" i znaju "100%" šta je problem kod njih samih...

Iako niste stručni , pokušaj da je ubediš da nije sama u želji da se problem reši , i kao drugo da možda potražite stručniju pomoć od nas "kvazianalitičara"
 
Tuzni_patak:
apotekarka:
Većina normalnih osoba ima potrebu da radi, privređuje, izlazi iz kuće i kreće se među ljudima i tu nema ništa čudno.
Dete vam je već veliko, nema razloga da žena posveti svoj život kuvanju i pospremanju za vama.
Mene bi život domaćice satro za 6 meseci..... :roll:
Na njenom mestu izašla bih iz kuće i prihvatila se (za početak) bilo kakvog posla.

Ovo je prepuno i filozofskih(suštinskih) i logičkih grešaka.
Sve sama pretpostavka do pretpostavke.....

Ako bi reagovao na osnovu ovako olako postavljenih pretpostavki , rešavao bi problem "apotekarke u tvom domu" a ne problem koji ima tvoja žena u njemu..


Hahahahahahaha, u pravu si, ovo je bilo totalno subjektivno :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top