Atkins dijeta skracena verzija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

**Sweety**

Zainteresovan član
Poruka
164
Iako svi pricaju o tome kako nije zdrava, ja u to necu ulaziti, znam da mi je ranije jako pomogla. Zanima me da li je neko drzao vise puta ovu dijetu. Pricaju da dijeta nema efekat kad se drzi po dugi, treci...put. Ja sam skoro pocela sa njom i super je islo, medjutim nesto potpuno ne pretvidjeno se desilo i morala sam da je prekinem, pa me zanima zna li neko posle koliko mogu da nastavim a da opet ima dejstvo. Hvala
 
Iako svi pricaju o tome kako nije zdrava, ja u to necu ulaziti, znam da mi je ranije jako pomogla. Zanima me da li je neko drzao vise puta ovu dijetu. Pricaju da dijeta nema efekat kad se drzi po dugi, treci...put. Ja sam skoro pocela sa njom i super je islo, medjutim nesto potpuno ne pretvidjeno se desilo i morala sam da je prekinem, pa me zanima zna li neko posle koliko mogu da nastavim a da opet ima dejstvo. Hvala

Nisam nikad drzala dijetu tako da nemam pojma o kojoj se radi a cula sam da nije zdrava i da nema dugorocni efekat.
 
Iako svi pricaju o tome kako nije zdrava, ja u to necu ulaziti, znam da mi je ranije jako pomogla. Zanima me da li je neko drzao vise puta ovu dijetu. Pricaju da dijeta nema efekat kad se drzi po dugi, treci...put. Ja sam skoro pocela sa njom i super je islo, medjutim nesto potpuno ne pretvidjeno se desilo i morala sam da je prekinem, pa me zanima zna li neko posle koliko mogu da nastavim a da opet ima dejstvo. Hvala


...a koja je to dijeta...možeš li malo da objasniš????
 
Kao sto kolega georgejune rece,takvim dijetama nista ne postizete.Gubite vodu i misice,salo odlazi poslednje.Organizam dozivljava stres usled izgladnjavanja i cim se vratite na stari rezim ishrane pocinje da pravi rezerve za sledeci ( takozvani jo-jo efekat ).Samo dugorocna promena nacina ishrane i fizicka aktivnost donose zeljene rezultate!
 
...nezdrava do bola...losa po organizam...lekari se hvataju za glavu od nje, puno opterecuje pankreas...mediteranska je najzdravija a rezultati su fantasticni...UN je manje stetna ali moja drugarica je veoma lose izgledala nakon tri meseca drzanja iste jer se bazira na unosenju proteina jedanput nedeljno sto je premalo pa misici atrofiraju i telo nema "oblik"....
 
Atkins jeste opasan, prije "par" i vise godina sam samo jeo ribu i nista vise, niks crveno meso, malo piletine, mada sam udarao po rizi (mada manje), krompiru (umjereno) i vocu tako da nije tehnicki bio Atkins... Nisam imao ni grama sala, plus trcao sam 4-5 x nedjeljno... Izgledas kao tinejdzer... koza dise, osmijeh na licu svaki cas, lagan kao perce...

Doista se skida kilaza kad zivis na proteinima.

Smanjiti zderanje i redovno vjezbati i nema zime. Izbaciti kruh, industrijski secer, slatkise i ostale gluposti, mesne preradjevine, itd. Moze jednom mjesecno kolac ili cokolada, nisi robot..
Umjesto cipsa jesti voce ili mrkvu izmedju glavnog jela, itd. Kad se naviknes na "normalnu" hranu, organizam ne trazi vise govna, zasicene masti, so i secer (najvece ubice).

Jesti umjereno, malo, sporo, zahvalno i ne trpati previse, Tihomir Djordjevic pise davno za nekadasnje Cerkeze na Kosmetu da su jako malo jeli da budu sto pokretniji... Mali trik, kad dodje rucak, pojesti kao siromah jednu do dvije "shake" hrane, i vidjeti sto ce se desiti za par sati... Sporo zvakanje. Gladi nema, a lagan kao perce, dok probava ne osjeti se, nema onog umora, sporosti, glavobolje (znak da organizmu treba voda)...

Po pitanju kombinacija jela, meni najbolje lezi voce na prazan stomak do rucka i odvajanje proteina i ugljenih hidrata, ali to nije dijeta nego nacin ishrane vise na koji se organizam brzo navikne... I nista nakon 8 ili 9 uvece, sem ako si stvarno gladan, onda vodu ili neku vocku... Ako je slavlje, zurka u pitanju, onda moze... Ponavlja, ovo meni lezi, a ostale ne znam...

Od svoje 20. godine ne stavljam secer u caj ili kavu, limunadu, itd.

I vjezba, znojenje svaki dan ili svaki drugi dan vise od pola sata... :mrgreen:
 
Njagora dijeta. Ja sam je mentol držala mesec dana, pridržavala se striktno...izgubila 5 kg i menstruaciju na 8 meseci pa pila lekove....imala grčeve u mišićima...ma katastrofa. Jedino za šta sebi mogu da kažem da sam debil je bilo to. Nemam pojma gde mi je pamet bila.
 
...ko o cemu ja o mediteranskoj dijeti...k'o baba o ustipcima...covek koji je smislio dobio orden casti u Italiji za doprinos zdravlju i to nakon 50 godina od koncipiranja dijete...mesavina kritske i italijanske hrane, ukusna, laka i jednostavna...pocela sam da je se pridrzavam recimo pre sest godina i nikada ne variram...zdrava je, prirodna, korisna za organizam...
 
hoće li neko konačno da objasni kakva je ovo dijata?????

...evo ja cu pojasniti...

...radi se o dijeti koja zabranjuje unos ugljenih hidrata (svodi ga na 15gr dnevno) a potencira unos proteina (jaja i mesa) sto puno opterecuje pankreas...svi znamo koliko je to opasno...Crveno meso je korisno za organizam u veoma malim kolicinama obzirom na to da se smatra jednim od izazivaca pojedinih vrsta kancera. Prevelika kolicina jaja dovodi do povecanog holesterola...Ugljene hidrate izbaciti je stetno jer su nam oni potrebni kao pogonsko gorivo, posebno izjutra. O vlaknima i da ne govorimo koja stite creva i probavni trakt. Atkinsova dijeta dovodi do umora i nervoze sto sve zajedno vodi u izbegavanje sportskih aktivnosti, dolazi do opadanja kose, kao i do smanjenog unosenja vitamina jer je voce zabranjeno a povrce se dozvoljava tek u II fazi. Nagli gubitak kilograma dovodi do opustanja koze...Pomenula bih kao nuspojave i povecan broj triglicerida u krvi kao i zasicene masne kiseline (koje su neverovatno stetne), posebno nadrljaju ljudi koji pate od hipoglikemije jer su nesvestice ceste.

...ako ovo nekome nije dovoljno da ga odvrati ja ne znam sta bih jos mogla da kazem...



Cilj prve faze dijete je promena metabolizma. Unos ugljenih hidrata ograničava se na 20 grama dnevno. Kako to praktično izgleda? Pa, recimo, za doručak možete da pojedete omlet od dva jaja sa šunkom ili slaninom, za ručak odrezak s roštilja, a za večeru kuvanu ribu. Prva faza traje 14 dana.

...ili sam ja blesava ili je ovo uzas...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top