ne znam sta i kako dalje...

zbunjeno

Početnik
Poruka
10
imam veliki problem, al mislim da sam sama ja taj problem al ne znam sto cu i kako cu.... imam decka koji kaze da me voli i da zeli sa mnom da zivi, ali ja nemam taj osjecaj, jednostavno postoje sumlje, uopce nemam povjerenja u njega, nerviraju me njegovi postuoci, uzasno sam ljubomorna i jednostavno nejgovo ponasanje mi ne pase....kada god popricam sa njim dobijem odgovor da sam ja nezrela, da se ponasam kao klinka, a on zivot shavta previse opusteno i on se ponasa nezrelo, zar je moguce da provodis po cjele dane u radu igrajuci karti, zato sto nemas posla i jos da ti kazem pa budem u birtiji tu su sami muskarci sto da odem negdje gdje ima zenski, to je za tvoje dobro...molim vas pomozite mi jer doista ne znam sto vise, a da ga ostavim ne mogu jer ga previse volim.....
 
imam veliki problem, al mislim da sam sama ja taj problem al ne znam sto cu i kako cu.... imam decka koji kaze da me voli i da zeli sa mnom da zivi, ali ja nemam taj osjecaj, jednostavno postoje sumlje, uopce nemam povjerenja u njega, nerviraju me njegovi postuoci, uzasno sam ljubomorna i jednostavno nejgovo ponasanje mi ne pase....kada god popricam sa njim dobijem odgovor da sam ja nezrela, da se ponasam kao klinka, a on zivot shavta previse opusteno i on se ponasa nezrelo, zar je moguce da provodis po cjele dane u radu igrajuci karti, zato sto nemas posla i jos da ti kazem pa budem u birtiji tu su sami muskarci sto da odem negdje gdje ima zenski, to je za tvoje dobro...molim vas pomozite mi jer doista ne znam sto vise, a da ga ostavim ne mogu jer ga previse volim.....

Odgovor znas i sama,sta ti je ciniti...Cim postoje sumnje,dusa kaze da to nije ok...da si ti 100% sigurna,ne bi se razmisljala..Moj ti je savet da pricekas.
 
imam veliki problem, al mislim da sam sama ja taj problem al ne znam sto cu i kako cu.... imam decka koji kaze da me voli i da zeli sa mnom da zivi, ali ja nemam taj osjecaj, jednostavno postoje sumlje, uopce nemam povjerenja u njega, nerviraju me njegovi postuoci, uzasno sam ljubomorna i jednostavno nejgovo ponasanje mi ne pase....kada god popricam sa njim dobijem odgovor da sam ja nezrela, da se ponasam kao klinka, a on zivot shavta previse opusteno i on se ponasa nezrelo, zar je moguce da provodis po cjele dane u radu igrajuci karti, zato sto nemas posla i jos da ti kazem pa budem u birtiji tu su sami muskarci sto da odem negdje gdje ima zenski, to je za tvoje dobro...molim vas pomozite mi jer doista ne znam sto vise, a da ga ostavim ne mogu jer ga previse volim.....

Nemas sta da razmisljas - sto pre ga ostavis, to bolje za tebe.
 
imam veliki problem, al mislim da sam sama ja taj problem al ne znam sto cu i kako cu.... imam decka koji kaze da me voli i da zeli sa mnom da zivi, ali ja nemam taj osjecaj, jednostavno postoje sumlje, uopce nemam povjerenja u njega, nerviraju me njegovi postuoci, uzasno sam ljubomorna i jednostavno nejgovo ponasanje mi ne pase....kada god popricam sa njim dobijem odgovor da sam ja nezrela, da se ponasam kao klinka, a on zivot shavta previse opusteno i on se ponasa nezrelo, zar je moguce da provodis po cjele dane u radu igrajuci karti, zato sto nemas posla i jos da ti kazem pa budem u birtiji tu su sami muskarci sto da odem negdje gdje ima zenski, to je za tvoje dobro...molim vas pomozite mi jer doista ne znam sto vise, a da ga ostavim ne mogu jer ga previse volim.....

Jesi li sigurna da ga previše voliš?..ili je nešto drugo u pitanju..ne znam koliko dugo ste zajedno i koliko to nezadovoljstvo traje, ali ako već dugo traje, zapitaj se da li ga stvarno voliš ili je u pitanju lična nesigurnost zbog više stvari..
..trenutno kakva je situacija, zajednički život je najbolje odgoditi..a odluku treba donijeti...analizirati situaciju, odrediti ciljeve, preispitati alternativna rješenja (imaš u temi Odluka)....
...ostaviti nekoga kada nemaš šta ostaviti ne bi trebalo biti teško.....
 
nekoliko sam puta razmisljala da ga ostavim, al jednostavno mi nije uspjelo.....prvu godinu i pol je bilo super, super smo se slagali, jednostavno bila sam zadovoljna sa svim, al u posljednjih 9 mjeseci nikako...u medjuvremenu sam ja napravila veliku gresku, slagala sam mu neke stvari najgore nije saznao od mene vec od drugih, rekao je kao da mi je oprostio, al povjerenja naravno nije bilo.....i nakon 2 tedna me je ostavio, bili smo mjeseci tako i onda me je zvao i molio me da se pomirimo i na to smo opet poceli....al ujesto on meni da ne vjeruje zbog lazi ja njemu ne mogu to da oprostim sto me je ostavio i da mu vjerujem....ne znam sto mi je, nekada imam stvarno osjecaj da sam neki kontrol frek, zelim da znam svaki njegov pokret mada znam da je to suludo....sama sebe ne razumijem niti znam vise sto cu....
 
..bojiš se da ti ne vrati istom mjerom?...ne znam kakvu si to veliku grešku uradila i šta si slagala...ali ljudi ne funkcionišu po istom principu..recimo ti si osoba koja bi njemu sigurno vratila istom mjerom..pa se bojiš da će on uraditi to što bi ti uradila da si na njegovom mjestu....ali on je ličnost za sebe, on funkcioniše po drugim principima i prioritet daje drugim stvarima ..kafana, karte ili ...dalje..ti si uradila to što ti je očigledno naškodilo..on možda nije takva osoba..zna šta bi moglo njemu da naškodi i ne želi to da radi sebi ...on želi uspostaviti svoj mir i ravnotežu ..kao i ti ..samo nemoj projektovati svoj način uspostavljanja ravnoteže na njega .....
..pomoglo bi ako bi rekla šta si to uradila....
 
imam veliki problem, al mislim da sam sama ja taj problem al ne znam sto cu i kako cu.... imam decka koji kaze da me voli i da zeli sa mnom da zivi, ali ja nemam taj osjecaj, jednostavno postoje sumlje, uopce nemam povjerenja u njega, nerviraju me njegovi postuoci, uzasno sam ljubomorna i jednostavno nejgovo ponasanje mi ne pase....kada god popricam sa njim dobijem odgovor da sam ja nezrela, da se ponasam kao klinka, a on zivot shavta previse opusteno i on se ponasa nezrelo, zar je moguce da provodis po cjele dane u radu igrajuci karti, zato sto nemas posla i jos da ti kazem pa budem u birtiji tu su sami muskarci sto da odem negdje gdje ima zenski, to je za tvoje dobro...molim vas pomozite mi jer doista ne znam sto vise, a da ga ostavim ne mogu jer ga previse volim.....

e pa cim kazes da ga nemoz' ostaviti,sta da ti kazemo? biti sa takvom osobom,onda cuti i trpi.samo ne zaboravi,zivot je jedan.i ti si krojac svoje sudbine.kako odlucis,tako ce ti biti.
 
Nemoj misliti da te osuđujem,ali takva laž je neoprostiv ali i očajnički pokušaj da zadržiš njegovu pažnju .Kao da je on poligon na kojem treniraš vlastitu opsesivnost.Makni se od takvih pokušaja jer to djeluje kao živo blato.Jednog dana,budeš li imala sreće,reći ćeš sama sebi da se stidiš(a nije to prestrašno),da ne možeš da oprostiš sebi sve "gluposti"koje si radila(i to nije posebno gadno)..ali i priznaćeš da si sama produkovala vlastito potapanje..e,to je onda gorčina koju treba da nosiš.
 
Trebalo bi da se malo opustis. I drugo da prestanes da se plasis ostavljanja i napustanja. Prihvati cinjenicu da je sa tobom jer on HOCE da bude sa tobom. Kad nekog volis onda mu i prastas. Ljubav je cudo. Isceljuje. Sad su vam emocije izmesane, vremenom ce sve da dodje na svoje mesto. Ako ga volis kao sto kazes nemoj da ga gusis, da je hteo druge zene i slobodu ne bi ti se vratio. To sto je na tvoju laz odreagovao ostavljanjem je samo odbrambeni mehanizam. Iz toga bi trebalo da naucis da coveku jednostavno treba vremena i prostora. Pusti da vam bude lepo kao sto je nekad bilo i sve ce doci na svoje mesto.
 
da neoprostiva je i ja ne znam kako je on presao preko svega toga....al bas sam ocajna i ne znam sta mi je u zadnje vrijeme...cak sam i razmisljala da potrazim pomoc od psihologa ili bilo kakvu pomoc.

Da definitivno strah od napuštanja i ostavljanja ...
..ne znam zašto al sa ovim informacijama ...ako ti ne bi postavili dijagnozu anxiozno-depresivnog poremećaja ..to ti je ''dijagnostička fioka'' u koju se mogu, bar u početku tretmana (dok se stanje ne izdiferencira), svrstati brojni psihijatrijski bolesnici ...
- stanja u kojima nije lako razgraničiti da li je u pitanju dominantna anxioznost ili depresivnost ...
 
I kuda to vodi? Nepoverenjem unistavas i sebe i njega i sve lepo sto ste nekad imali. Prihvati sve sto se desilo kao deo proslosti i nastavi dalje. Ako ne mozes...bolje da se razidjete, ovako samo gubis vreme i zamrzecete jedno drugo. To sto te on hladi komentarima moze da znaci dve stvari- ili da mu treba vremena da preboli sve to ili da hoce da te preboli dok je jos sa tobom i onda da se izvuce bez posledica...A da,veza je nesto na cemu treba raditi svakog dana... Pusti coveka neka radi sta hoce,nemoj da gusis.Ako je prava ljubav vratice se sam a ako nije,pa bar je otisao,naici ce neko drugi.
 
Nisi ti teska osoba, samo zbunjena i uplasena. Fokusiraj misli na nesto drugo. Nemoj po ceo dan da mislis o tome, samo trazis razloge za svadju. Sto se tice normalnih problema, tipa novac, posao i sve ono sto cini zajednicki zivot- ok, treba raspraviti. Sto se tice svega ostalog, i sama znas gde je granica, cim osetis da preterujes ugrizi se za jezik. Budi tolerantna.
Cooliraj malo. Ne vezi tugu za srce, sto bi rekli Bosanci :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top