Podesavanje nekih opcija Windows-a

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Skiljk

Zainteresovan član
Poruka
435
Interesuje me kako mogu (da li uopste mogu) da podesim, koje tacno fajlove mogu da pravim kada idem desni klik/New... racunar mi obicno kad instaliram neki nov program, fajlove koji se u njemu prave, automatski stavi ili nekih koji su mi potrebni nema...
newee.png

Hvala...
 
Ima brdo "tweaking" programa preko kojih možeš da odradiš, ne samo to, nego i gomilu drugih podešavanja. Potraži na Google nešto kao "windows xp tweaking software". Ne znam ni jedan da ti direktno preporučim.

Pored ovih programa, siguran sam da preko windows-ovog regisrty-a može da se isto odradi, ali ti nikako ne savetujem da ulaziš tamo ukoliko ne znaš šta radiš jer možeš ozbiljno da poremetiš sistem.
 
Мислим да је најбоље решење да користиш за такве ствари Tweakui.
Под категоријом темплатес, можеш даље да дефинишеш сетовања по своме избору.
Примера ради уколико желиш да искључиш briefcase једноставно дечекирај опцију за исту и сачувај сетовања.
 
Molim Vas, sta naci termin, Shareware. Dali se taj program placa ili vremenski ogranicena verzija. Hvala
Овако, Shareware - представља врсту лиценце за компјутерскe програмe, где власник ауторских права дозвољава кориснику да слободно користи програм одређени временски период (у циљу упознавања истог, тестирања итд.), али када то време истекне, корисник мора да купи лиценцу која ће му омогућити да и надаље неограничено користи програм, у супротном програм ће бити неупотребљив.
 
Narode, u startu da se izvinim jer ovo sto cu pitati nema veze sa temom. Zanima me kako da ubacim sliku u post, kao sto je ovaj gore prvi, znaci da bude velika, a ne ispod one linije umanjena, pa kada kliknes na nju poveca se...? Ako necete ovde zbog teme, molim nekog da mi na pp odgovori...
 
Narode, u startu da se izvinim jer ovo sto cu pitati nema veze sa temom. Zanima me kako da ubacim sliku u post, kao sto je ovaj gore prvi, znaci da bude velika, a ne ispod one linije umanjena, pa kada kliknes na nju poveca se...? Ako necete ovde zbog teme, molim nekog da mi na pp odgovori...

http://www.tinypic.com/
uplouduj sliku na ovaj link i postavije pa ce biti normalna tj velicine kolika je i slika
 
Ima brdo "tweaking" programa preko kojih možeš da odradiš, ne samo to, nego i gomilu drugih podešavanja. Potraži na Google nešto kao "windows xp tweaking software". Ne znam ni jedan da ti direktno preporučim.

Pored ovih programa, siguran sam da preko windows-ovog regisrty-a može da se isto odradi, ali ti nikako ne savetujem da ulaziš tamo ukoliko ne znaš šta radiš jer možeš ozbiljno da poremetiš sistem.

Izvini sto se ubacujem ali imam utisak da ovo znas, naime radi se o win-u 7, odnosno 8 (verzja sedmice)instalirao sam i 7 i posle 8, osam zauzima manje prostora nekako mi je prakticnija (mada mi sedmica lici na nasminkanu vistu i samo zauzima i trosi mnogo resursa moje misljenje), pa dabi malo duze zadrzao vin 8 (7) potrebno mi je nekako zatamniti sve fajlove i foldere bar da su zuti kao kod xp-a, ovako bljeste i mnogo mi smetaju a i sa ocima mi nije sve u redu, pa bi pitanje bilo kako da se podesi da svi fajlovi ne budu toliko drecavi i bledi (naravno ne dirajuci osvetlenje ekrana) pa bi u tom slucaju mogao da koristim osmicu odnosno da udjem u njena podesavanja i ostale vatijante jer mi ovako toliko smetaju da samo instaliram os i posle pola sata sat ga formatiram i stavim xp a imam ih 4 na hardu.
Hvala!!
 
Pre svega Windows 8 još uvek ne postoji, čak ni kao "verzija sedmice". A te blještave ikonice možeš da probaš da rešiš tako što ćeš da malo podesiš grafičku karticu. Moraš da uđeš u kontrolni panel svoje grafičke i da nađeš gde se podešavaju osvetljenja, kontrasti, boje... Kako mi se čini, ti bi trebao da podesiš saturaciju, gamu i kontrast. Poigraj se malo sa tim kontrolama i provalićeš i sam šta kontroliše šta i lako ćeš namestiti kako ti odgovara.
 
Pre svega Windows 8 još uvek ne postoji, čak ni kao "verzija sedmice". A te blještave ikonice možeš da probaš da rešiš tako što ćeš da malo podesiš grafičku karticu. Moraš da uđeš u kontrolni panel svoje grafičke i da nađeš gde se podešavaju osvetljenja, kontrasti, boje... Kako mi se čini, ti bi trebao da podesiš saturaciju, gamu i kontrast. Poigraj se malo sa tim kontrolama i provalićeš i sam šta kontroliše šta i lako ćeš namestiti kako ti odgovara.

Win 8 imam 2 komada jedan sam isprobao pre 2 -3 meseca a ovu verziju cu sada, pa zato pitam kako podesiti da ovi bledi fajlovi (u celini) ne budu (za mene )odvratno providni a da ne diram graficku (ati 4870) jer je sve ostalo ok odnosno brzi je od sedmice zauzima manje mesta i izbacene su neke po meni nepotrebne opcije
[ (Windows 8 Pre Xtreme Edition (x86/x64),What is Windows 8 xTreme ??
Windows 8 xTreme ? its a System based on Windows 7 F! Nal:
- Windows 8 xTreme ? doesn't have any components removed from Original Windows 7 Image
so you wont lose any compatibly with software, hardware or miss any stuff at all.
- Windows 8 xTreme ? its a Clean Windows 7 Image with a compilation of the best tweaks and a
new integrated look ... keeping all new features like superbar, etc ...
- Windows 8 xTreme ? has been tested in a real machine with a compilation of over 200 softwares ...
- All default applications are silently installed before StartUp ]
pa posto znam da ima ljudi koji koriste 7-icu a ona ima trikove i podesavanja kao i xp pretpostavljam da u tome ima i takvo podesavanje (bilo bi neozbiljno da nema) pa molim nekoga ko moze da me u to uputi, (primer dodaci da xp lici na win 7 i slicno).
Zahvaljujem se na odgovoru ali bi voleo da postoji jos neka solucija obzirom da jos nisam imao prilike da se bolje upoznam sa 7-com odnosno 8-com!
 
Као прво, Windows 8 не постоји још увек! 7-ца тек што је изашла, а ти већ користиш 8-цу! Дај нам линк ка Microsoft-овом сајту где се каже да је 8-ца већ оперативна и да се користи!. Тај оперативни систем би требао да се појави тек 2012. како кажу у Microsoftu:
According to Microsoft's plans to release a new desktop version of Windows every three years, Windows 8 is scheduled to become available in 2012.
Као друго, што се тиче твог проблема, пробај бар да промениш боју позадине, можда ће се тако та прозирност мало ублажити.
 
Као прво, Windows 8 не постоји још увек! 7-ца тек што је изашла, а ти већ користиш 8-цу! Дај нам линк ка Microsoft-овом сајту где се каже да је 8-ца већ оперативна и да се користи!. Тај оперативни систем би требао да се појави тек 2012. како кажу у Microsoftu:

Као друго, што се тиче твог проблема, пробај бар да промениш боју позадине, можда ће се тако та прозирност мало ублажити.

Kao prvo pogledaj ... a na guglu ima koliko hoces,
kao drugo nesmeta mi pozadina nego prozracni fajlovi-folderi,
kao trece dao bi linkove za download windovsa 8 ali to nije dozvoljeno,
kao cetvrto za sada nisam jos resio problem a nije bitno dali je win 7 ili 8
kao peto zahvaljujem se na trudu!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Тражио сам да ми даш линк ка Microsoft-овом сајту где се помиње 8-ца, а не линк ка неким српским пиратским форумима!

И шта пише уосталом на том твом линку....
Windows 8 xTreme its a Clean Windows 7 Image with a compilation of the best tweaks and a new integrated look...
И о каквој то 8-ци ти овде причаш?!

Иначе, све те xTreme, Black, Last.... и не знам какве све едиције НИСУ оригиналне, већ твиковане, преправљане и ко зна како још модификоване верзије, које немају благе везе са оригиналним инсталацијама оперативних система и које само могу да праве проблеме.

Надам се да су ти неке ствари сад мало јасније.
 
Тражио сам да ми даш линк ка Microsoft-овом сајту где се помиње 8-ца, а не линк ка неким српским пиратским форумима!

И шта пише уосталом на том твом линку....
И о каквој то 8-ци ти овде причаш?!

Иначе, све те xTreme, Black, Last.... и не знам какве све едиције НИСУ оригиналне, већ твиковане, преправљане и ко зна како још модификоване верзије, које немају благе везе са оригиналним инсталацијама оперативних система и које само могу да праве проблеме.

Надам се да су ти неке ствари сад мало јасније.
Pobogu mladicu gde ti ode, ako nemozes da pomognes u redu asve ostalo je nepotrebno!?
 
Па ти си се први ухватио те 8-це, погледај само колико си је пута споменуо у својим постовима, а ја само хоћу да ти докажем да 8-це још увек нема!

А имам и решење за твој проблем..... и зове се FolderHighlight, није бесплатан али снаћи ћеш се већ. Има подршку за све Windows платформе, укључујући и твоју твиковану 7-цу! ;)
 
Pa mislim da bi morao da promeniš regionalna podešavanja. Control Panel - Regional and Language Options. Tamo iz liste odaberi Englesku ili Ameriku i to bi trebalo da ti reši problem.

Inače, sam naslov teme sugeriše na neka podešavanja u Windows-u, ali s obzirom da nije naveden konkretan slučaj, smatram da je bolje da se ovde postavljaju takva pitanja, upravo da se ne bi otvaralo 200+ tema.
 
Da ne otvaram novu temu, a kako nema opste diskusije o Windows Xp, pisacu ovde...

Zanima me da li mi je Windows original... Postavio sam sliku iz programa Aida32, ne znam znaci li to da je registrovan..

Edit: Ne znam na drugi nacin postaviti sliku, morao sam ovako :D
 

Prilozi

  • licenca.bmp
    128 KB · Pregleda: 14
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top