Koliko struje trosi racunar PC Pentium Dual Core 2140

Zakon

Zainteresovan član
Poruka
144
Kupio sam merac potrosnje struje PeakTech 9025 i potrosnja je veoma niska, iznenadio sam se. Mislio sam da moj racunar trosi mnogo vise.

PC full load: 81 W (PC normal load: 68 W)

LCD monitor trosi 19 W

Konfiguracija je

Pentium 2140 ( 1600 MHz)
1 GB RAM (2 x 512 MB 667 MHz )
1 HD 320 GB SATA II WD Blue
1 HD PATA
Graficka Gigabyte GeForce 210
Maticna Gigabyte 945 DS3
TV tuner ASUS
Web Camera Logitech
DVD Pioneer

(nema Flopija)

Ako nekoga interesuju detalji odgovoricu.
 
Ranije se kod nas takav uredjaj nije prodavao. Video sam ga na Mythbusters na Discoveriju(slican). Ja sam ga kupio kod nas, u bg, poslali su mi post expressom,ali ne znam da li ce moderator dozvoliti da napisem koja je firma.
Kosta 1.947,00 din. (post = 270 din).

Ovaj model je najnoviji, i ne kupuj model 9024 , jer on meri od 5 vati. A ovaj od 1 W.

Ima LCD displej. Meri V, A i W.
Ukljuci se u utikac , pa na njega utikac od kompjutera.
Pokazuje trenutno stanje. U realnom vremenu. Kad se kompjuter optereti, sam prepozna vatazhu.
Kad iskljucis monitor,on pokaze manje vati.

Moze cak da meri satima,i da zapamti koliko se ukupno struje za sat vremena potrosilo.( i cenu itd).
Maximum koji je bio wati. itd.

Evo slike da ti bude jasnije.
 

Prilozi

  • 547-energiekostenmessgeraet9025.jpg
    547-energiekostenmessgeraet9025.jpg
    22,8 KB · Pregleda: 19
Meni tu nelogicno imam napajanje od 400W, a imam komponete iz 2007. godine i da uzmemo da trosi kao ovaj dual core 80W i za sta ce mi ostalih 320W. Da nije to u piku da povuce komp oko 350W a da aparat ne moze da odreaguje i uzme neku srednju vrednost za par sekundi. Trebao bi neko da veze ampermetar i votmetar i kada dobije I I U pomnozi i dobije P snagu. Ovo je misterija. Ampermeter i voltmetar bi prikljucio na kabl za napajanje koji bi morao za tu priliku a isece na dva mesta.
 
Doriane, nisam jos probao tv i radio, jer bih morao da iskljucim racunar,pa da izvadim uredjaj.
Uredjaj je potpuno tacan. Meri u Watt.

Moje napajanje je 350 W Chieftech.

Napajanje ne trosi 350 W.
A Chieftechovih 350 W,znaci da moze da izdrzi pik load verovatno 500 W.Jeftinija napajanja pokazuju nerealnu snagu( u peak loadu).


Ne, ne peak mu je 380w, a realno vidiš na nalepnici na samom napajanju (total output wattage ili tako nesto)
 
Zasto imam tako jako napajanje ako trosim samo 80W jel zbog pika?
Nije bitno ali mi je nesto sumljivo ovde nije logicno. Mozda ce neko reci sto imamo 400W a trosimo 80W?
za tipične situacije za to što će neko lakše da pljunekintu kinezima
ako na kutiji piše 1000 W nego 400 W
da bi mogao da se hvali da mu je veći :worth:

potreba za jakim napajanjim je umrela kad i pentium D za većinu home low-end i midleware :pop3:


Evo ovde lepa tabelica :bye:
http://www.silentpcreview.com/article28-page4.html
:ok: :klap:
 
Poslednja izmena:

Back
Top