O cemu se ovde radi?

FaXcooL

Primećen član
Poruka
543
Pazi ovamo :

Intel Celeron 1.7GHz, 256 MB DDR, MSI 845 Ultra C (i845 Intel ChipSet), HDD MAXTOR 40GB model 6Y040L0 Asus Geforce FX 5200 Magic na 128MB (v 9520). Mislim da ovo ostalo nije bitno...

Kada "iskljucim" komp. na Stand By dovoljno je pritisnuti taster na tastaturi ili bar mrdnuti misha da bi se ponovo aktivirao, el tako? E ovde nece. CIm pomerim misa, hdd se upali, ne prodje sekunda i odmah se ugasi i automatski mi restartuje komp. Posle se Windows ucitava 30-40 sekundi i pri startovanju mi prijavljuje ERROR : Microsoft Windows - serious error (error reporting).
Kada biram HIBERNATE, iskljuci se sve lepo ali kada upalim racunar, pocinje ucitavanje (Resuming Windows..) i kada ucita do kraja opet restartuje ( :?: :?: :?: ). Pri sledecem paljenju prijavljuje mi dve opcije :
1. Delete restoration data and proceed to boot menu ( ...nesto slicno)
2. Continue with system restart

Kada izaberem prvu komp. se pali kao da sam ga prethodnu ugasio na Shut Down, a prilikom biranja druge opet se ponavlja ista prica.

Znaci ni HIBERNATE ni Stand By..

Mislim da je problem hardverskog porekla jer sam reinstalirao Win nekoliko puta i to server 2003, xp sp1, xp sp2, 2000 pro i 2000 advnaced server i ista prica...

U pocetku sam mislio da se desava zbog drajvera za graficku karticu jer ih nije bilo (nije bilo potrebe ) ali sam posle instalirao najnovije i ista stvar (uostalom, zasto bi bila graficka..).
Sada tipujem na HDD a sta vi mislite?
 
hvala, ali ni jedan od ovih problema niji isti kao moj. Jesu slicni ali...
Ovde su prikazali samo probleme kada nije moguc ulaz u ove modove. Ja na srecu mogu da aktiviram Stand By i Hibernate ali kao sto sam vec rekao ne mogu da se vratim u Windows iz njih.
Stand By - ulazak normalan, ali se prilkom vracanja u Windows sistem restartuje
Hibernate - normalan ulazak takodje, ali se prilikom vracanja u windows (Resuming Windows) sistem restartuje ponovo...

...hvala jos jednom u svakom slucaju...this can by useful.. :wink:
 
Ne verujem da je hardver. Ako vec imas opcije Stendby and Hibernate u Device Manager je podrzan ACPI a verovatno i BIOS podrzava ove opcije.
Standby se koristi kad je kompjuter besposlen ali na kratko - da bi trosio manje energije - vise se koristi za komjutere koji rade na baterije
Hibernate je za duzi period. Da bi ga koristio moras imati kompjuter cije komponente i BIOS podrzavaju ovu opciju - mislim da tu nije problem. Da li si ulogovan kao Administrator kad koristis tu opciju? Ako si konektovan ne mozes je koristiti.Da li posle Shut Down imas opciju Hibernation ili kad ides na Standby drzis Shift tipku da bi se otvorio hibernation button. Da li kliknes na njega drzeci shift? Da li si u Power option u APM cekirao Enable Advanced Power Management support
Da bi izasao iz Standby moras ukljuciti kompjuter
 
Andreavk:
Ne verujem da je hardver. Ako vec imas opcije Stendby and Hibernate u Device Manager je podrzan ACPI a verovatno i BIOS podrzava ove opcije.
Standby se koristi kad je kompjuter besposlen ali na kratko - da bi trosio manje energije - vise se koristi za komjutere koji rade na baterije
Hibernate je za duzi period. Da bi ga koristio moras imati kompjuter cije komponente i BIOS podrzavaju ovu opciju - mislim da tu nije problem. Da li si ulogovan kao Administrator kad koristis tu opciju? Ako si konektovan ne mozes je koristiti.Da li posle Shut Down imas opciju Hibernation ili kad ides na Standby drzis Shift tipku da bi se otvorio hibernation button. Da li kliknes na njega drzeci shift? Da li si u Power option u APM cekirao Enable Advanced Power Management support
Da bi izasao iz Standby moras ukljuciti kompjuter

BIOS podrzava sve to - rekao sam ti to je pocleo od skoro.
Ulogovan sam kao ADMIN.
Kada drzim pritiskam Shift menjaju se opcije Stand By i Hebrnate.
Da, ulazim u Hibernate drzeci Shift.
Enable Adv. Pow. Man. je ves stiklirano.
Da bi izasao iz Stand By dovoljno je bilo mrdnuti misa ili protisnuti taster na tasttauri. Ovako se cuje samo kuler kako radi....

Hvala na trudu Andreavk ali prob. i dalje postoji :cry:
 
...pa kad te pita te dve opcije to je o.k.
Bice da je zbog nekog programa koji si instalirao. Alcohol 120% ili neki virtual drive. Pokusaj da nadjes fajl "C:\hiberfil.sys". Obicno je hidden i u njemu se cuvaju hibernation data
 
Znas zasto tvrdim da nije zbog programa? zato sto ni hibernate ni stand by ne funkcionisu normalno ni na sveze instaliran Windows bez i jednog programa :D

imam hiberfil.sys na C: . Ali nemam na D: , a siguran sam da je i tamo postojao...ali nesto se ne sacam da sam ga izbrisao (velicina mu je bila oko 266MB)... :roll:

Hmm...mozda je zbog toga... :roll:
 
Hm, probaj da u biosu za Suspend type stavis POS [Power On Suspend] umesto STR [Suspend To RAM], mozda ces tako resiti problem...

Ako ne, onda...
4.gif


Pozdrav!
39.gif
 
antanas:
Proveri memoriju (stavi drugu) ili joj promeni slot

i ja bih proverio memoriju... hard disk i nema toliku ulogu..on pravi problema ili sa BAD sectorima ili sa brzinom prenosa.. verujem da je problem u bios-u.. kada je ukljucen POS, neces imati suspend, u varijanti u kojoj se kompjuter kompletno gasi..

e da, posle suspend, trebalo bi da ti se ugasi kompletan racunar, samo RAM ostaje pri napajanju , da bi se cuvali podaci..

da li je i kod tebe to slucaj, ili ti ventilator i dalje radi?
 

Back
Top