Firefox ADSL sukob

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ja bih rekao glupost, ali eksperimentalno tako ispada...
Dakle kad su otvoreni neki sajtovi (npr neki youtube,neki forumi) ako zelim da se connectujem adsl, desava se kickovanje modema, tj modem izgubi vezu sa centralom...ikonica pocrveni.
Blazi oblik je kad konekcija ostane , ali prometa nema, tj racunar kao blokiran...

Portabilan firefox je u pitanju, ali to nije uzrok problema, moze biti samo olaksanje za resavanje...

Nije strujni problem , mada se desava da iz cista mira u periodu od 15-17 na isti nacin kiksne...ali to je sporadicno, pa nema pravila....a gore opisano se moze postaviti kao pravilo....
 
Заиста занимљив проблем, међутим, просто је немогуће да обична скрипта има могућност да приступи хардверском модему и контролише исти, евентуално загуши сам уређај. Када говорим о скрипти, причам о једноставној скрипти самога форума на хостингу где се и налази инсталиран.
Постоје ли још неке информације тужни патку које треба да знамо и које би могли да искористимо у циљу проширивања ове теме у нешто озбиљније ?
 
Kod youtube filmova, flv fajlova, neki to ucine vrlo cesto, a neki ni pod tackom razno...
Zasto sam rekao ovo, ispada da je konekcija zavisna od redosleda prenesenih informacija, tj od same informacije...
Cudo ili ne, nijedan share download servis ne izaziva kickovanje...
Cudo ili ne, ni emule ne izaziva kick...
Dakle kick izaziva iskljucivo http servis, i to oba, i ie8 (probano) i firefox....
Kod flv sam resio problem tako sto ih downloadujem pa gledam offline...i pali...
Ali kod foruma je to obicno kod ucitavanja strane post forme, ali mojoj gluposti nema granica pa mi se cini da baneri mogu da budu krivci...

Pomislio sam da nije nesto u vezi flesha, pa sam updateovao flash verziju, ali nije ni to...
Procenat sajtova koji izazivaju kick nije veliki, ali nije ni mali...preko 10%....
Javu nisam updateovao ali je verzija 15....

Jedino sto mi pada na pamet od gluposti je i da nf/vf ne radi kako treba, tj spliter da ne radi kako treba, ali i to je teorijska glupost...

Jedino sto je gluplje od ove situacije je jedna koja mi se realno desila, a to je da sam 10 puta proveravao sto za sebe, sto za druge da pokazem raritet plocu sa svim komponentama koja radi u svim kucistima samo u jednom nece....pa nece i nece...
To ukleto kuciste je tako probirljivo za ploce, a cak sam stavljao i one crvene izolatore za nosace ploce da ih izolujem i plasticne nosace ploce i nece pa nece...
 
Не, сваки захтев који задајеш ти иде преко хттп тцп-а, а након тога почиње стрим са твојим захтевом који може или не мора да буде брз у зависности од самог квалитета сигнала и везе између тебе и провајдера или оптерећења сервер(а) на јутубу (што је мало необично али није немогуће). Сам сплитер одваја сигнале високих и ниских фрекфенција, толико је једноставан да чак можеш и сам да га направиш за пар стотина динара, уколико је повезан како треба можеш да занемариш ту опцију.

Не, код учитавања одређене стране примера ради ове користи се гет. Док би за унос следеће поруке коју ја пишем било пост.

О каквом kick-у конкретно говоримо ?
 

Back
Top