PITANJE u vezi update

Свакако да постоји могућност да се заразиш приликом упдејта самога система, зато је корисно што и сам микрософт наводи у својим чланцима
о безбедности инсталирати антивирусно решење пре самога изласка на интернет у циљу додатне мере предстрожности, што и сам сматрам да је добро урадити.
 
Meni se jednom dogodilo da posle 10 minuta kako sam uradio reinstalaciju Windowsa zakacim virus. I to dok sam vrsio update antivirusa :S
Tako da je sve moguce. Ako vrsis update Windows-a (ili nekog drugog programa) a imas funkcionalan antivirus, onda su sanse minimalne.
 
""Windows forumi za podršku bili su ove nedelje preplavljeni pritužbama korisnika koji su se žalili na pojavu BSOD greške posle instaliranja Microsoft-ovih februarskih zakrpa objavljenih u utorak. Već u četvrtak, Microsoft je obustavio preuzimanje MS10-015 ažuriranja i najavio istragu.""

""Korisnik Windows XP-a, Patrick Barnes, prijavio je otkriće fajla atapi.sys na svom sistemu, kojeg je podvrgao analizi da bi se na kraju ispostavilo da se radi o TDSS rootkit. ""

Znači i preko Windows Update moguće je da pokupimo nešto maliciozno.

Više o tome možete pročitati ovdje:
http://www.informacija.rs/Microsoft...ver-je-kriv-za-BSOD-Blue-Screen-of-Death.html
 

Back
Top