Najveće ime u svetu muzike

Najveće ime u svetu muzike?

  • Michael Jackson

  • The Beatles

  • Elvis Presley

  • Madonna

  • Queen

  • ABBA

  • Pink Floyd

  • The Rolling Stones

  • Led Zeppelin

  • Diana Ross

  • George Michael

  • Aretha Franklin

  • Elton John

  • Stevie Wonder

  • Neko drugi - navesti ko


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Thriller

Iskusan
Poruka
5.007
Probajte da budete što objektivniji i kažite ko je po vama čovek, žena, grupa, whatever koji su ostavili najveći trag u muzičkoj istoriji…
Čija muzika je doprla do najvećeg broja ljudi, a da je pri tome i kvalitetna, odnosno da je prihvataju i ljudi i kritika...
Da je taj neko i prodao stotine miliona albuma, ali i pokupio Grammy-e i druge važne nagrade u muzičkoj industriji…
Koncentrišite se na ceo opus – muzika, koncerti, spotovi…

Moj odgovor je suvišan, ali daću ga kasnije... :)
 
ima nekoliko ljudi i grupa koji su bas uticali na muziku i ostavili veliki trag, ali MJ je jednostavno iznad svega :)
wl9dmr.jpg
 
grammy nagrade odavno ne znace nista - ne dodeljuju se kvalitetnim albumima, nego onim izvodjacima koji su zanimljivi industriji (Britney Spears, Robbie Williams, Lady Gaga). Pink Floyd su dobili jedan jedini grammy, a za njih se ne moze reci da su beznacajni.
Objektivno - tesko je odrediti jednog. Postoji najmanje 10 bendova ili izvodjaca koji su (u svoje vreme) bili zacetnici necega vrlo znacajnog u muzici. Elvis Presley, the Beatles, David Bowie, Pink Floyd, Sex Pistols, Led Zeppelin - svi su oni znacajni za muziku..
Ako bas moram da svedem na jednog, onda Elvis (koga uopste ne volim i ne slusam)
 
Mislim da je nezahvalno pricati o ovome i kao o nekom pevacu/grupi kao pojedincu,jer savremena muzika ima milion podzanrova i u svakom od njih postoje pioniri koji su obelezili jednu eru u istoj,remek dela postoje u svim sferama,bila to narodna,tehno,metal,pop...
 
Bicu objektivan, ako je moguce...
Michael Jackson, najznacajni muzicar u istoriji... Uz Beatlse i Elvisa i najprodavaniji... Ipak, on je imao veci uticaj na muziku od njih... Prvi koji je dao spotove sa nekom radnjom, a ne samo stojis ispred objektiva i ''pevas''... Thriller, najprodavaniji i sasvim sigurno i najbolji album ikada, cak i po vatikanu... :D
Koliko je ko osvojio Gremija, mislim da nije presudno...
Sto se zena tice, iako je ne slusam nesto, Madonna je imala najveci uticaj... Ove sve, Lady Gaga, Britney... su samo blede kopije.... Inace, i sama Madonna je u poslednje vreme slicna njima, ja pricam o onoj staroj madoni...
Rece da uzmemo u obzir i koncerte, e tu su vec Madonna i Michael bez kunkurencije, pogotovo MJ...
Kada su grupe u pitanju, meni je Bon Jovi omiljena, cak i njihov najprodavaniji album, ima veci tiraz od istog gun's n roses-a...Sto me je malo zacudilo...
ali ljudi(vecina) cini mi se, najvise postuju AC-DC i stonse...
 
The Beatles & Elvis po milijardu prodatih albuma, MJ 750 miliona.
Thriller je ubedljivo najprodavaniji album na svetu i u USA.

S' tim što je Michael Jackson ubedljivo najnagrađivaniji muzičar svih vremena,
koji pored velikog broja muzičkih nagrada drži i veći broj Ginisovih rekorda uključujući i Ginisov rekord za
Most Successful Entertainer Of All Time! :mrgreen:

Michael Jackson je i jedan malog broja muzičara koji su uvršteni dva puta u Rock & Roll Hall Of Fame
i to kao najmlađa osoba ikad. Prvi put sa Jackson 5, a drugi put samostalno.
 
pa ipak je Elvis...Elvis....ne znam kako da objasnim...on je King of Rock and Roll...ja volim nekoliko njegovih pesama, meni roditelji kazu da ne mogu da veruju da ga je slusam jer ga oni ne slusaju, ali ga izuzetno postuju kao jednog od najboljih muzicara svih vremena....a beatlse ne volim uopste, al ih postujem i oni takodje dosta ucinili za muziku...oni i elvis su tu pri vrhu, ali MJ je stvarno muzicki genije bio, a ta njegova genijalnost je ostala i uvek ce postojati
 
Poslednja izmena:
Oni koji traju i retko im pada popularnost a usput se prilagode novijoj produkciji

Upravo u tome je po meni Majklova prednost, što se tiče ove velike trojke...
Koristio je novu produkciju u svoju korist i revoluconizovao je muziku stvarajući a ne prateći trendove...
Zato je danas, čini mi se, mnogo slušaniji od Elvisa i Beatlesa...

(Dobar ti je potpis, šteta što ga nisam ranije pročitao...) :lol:
 
Michael Jackson...

:klap: Pa evo i ja da doprinem temi... Michael Jackson ubedljivo... Najvece ime po meni u istoriji muzike.. Ne govorim ovo samo kao fan ali to je cinjenica..:mrgreen: Za njim idu Elvis i Beatlesi kao sto ste svi vec rekli ali moram da priznam da ni Elvisa ni Beatlese ne slusam.. Znam neke pesme ali nisam odusevljena ali njima svaka cast dosta su toga uradili za muziku.. Majkl ostaje na prvom mestu.. Ne znam sto Elvisa zovu ,,kraljem rocka,, kad Elizabet Tejlor jednom lepo rece Michael Jackson the true king of pop,rock and soul:worth::worth::worth::heart:
 
Sve zavisi....
Mocart i Bah su obeležili jednu epohu.
Bitlsi i Prisli drugu.
Nesumljivo je i da je M.Jackson imao svojih 5 minuta u istoriji .
Nemoguće je sve svesti na jedno ime.


:worth: :worth: :worth: :worth: :worth:


grammy nagrade odavno ne znace nista - ne dodeljuju se kvalitetnim albumima, nego onim izvodjacima koji su zanimljivi industriji (Britney Spears, Robbie Williams, Lady Gaga). Pink Floyd su dobili jedan jedini grammy, a za njih se ne moze reci da su beznacajni.
Objektivno - tesko je odrediti jednog. Postoji najmanje 10 bendova ili izvodjaca koji su (u svoje vreme) bili zacetnici necega vrlo znacajnog u muzici. Elvis Presley, the Beatles, David Bowie, Pink Floyd, Sex Pistols, Led Zeppelin - svi su oni znacajni za muziku..
Ako bas moram da svedem na jednog, onda Elvis (koga uopste ne volim i ne slusam)

:klap:
 
Poslednja izmena:
Upravo u tome je po meni Majklova prednost, što se tiče ove velike trojke...
Koristio je novu produkciju u svoju korist i revoluconizovao je muziku stvarajući a ne prateći trendove...
Zato je danas, čini mi se, mnogo slušaniji od Elvisa i Beatlesa...

(Dobar ti je potpis, šteta što ga nisam ranije pročitao...) :lol:

A madonna;)to sto je slusaniji ama bas nista ne znaci..neko ce reci da je ceca:lol:ne moze se reci da je avatar najbolji film svih vremena ako ga danasnja omladina gleda i ako je 2 biliona $ najveca zarada u istoriji..svi oni ce pasti u zaborav na zalost vremenom i bez obzira na nas ukus treba biti objektivan..jel neko u2 pomenuo?
 
A madonna;)to sto je slusaniji ama bas nista ne znaci..neko ce reci da je ceca:lol:ne moze se reci da je avatar najbolji film svih vremena ako ga danasnja omladina gleda i ako je 2 biliona $ najveca zarada u istoriji..svi oni ce pasti u zaborav na zalost vremenom i bez obzira na nas ukus treba biti objektivan..jel neko u2 pomenuo?

Zato sam uz slušanost/finansijsku uspešnost stavio kao drugi kriterijum nagrade
kao neko objektivno merilo kvaliteta koje ne bi trebalo da zavisi od ličnog ukusa...
Madonna je od pevačica najuspešnija, ali najkvalitetnija? ;)
 

Back
Top