DivX problem

DeXa

Zainteresovan član
Poruka
287
Imam Win Xp i sve codece koji su do pre nekoliko dana radili cool.Ovda sam nabavio film Manituova cipela koj je malo seckao.Obrisao sam sve kodeke i playere(Mv2,Bs playuer)restartovao komp.Posle sam instalo codece DivX,XvidD,ffd Show i jos neke.Playeri posle ponovne instalacije nisu hteli da otvore divx i xvid formate.Te reinstalacije su mi palile milion puta a sada nece u cemu je problem.Pokusao sam sve sem formata diska ali to nemogu da radim jer imam neke podatke na disku.
Unapred Hvala
 
Ali prijatelju svi ti codeci su do tada radili super ali sad jednostavno nece da otvore ni jedan kompresovani video zapis.

A ti Dusane silni si jedan S*pak
 
Preporucujem ti da uradis sledece,skines sa neta free program GSpot(potrazi preko google-a),izuzetno je mali.
Pokrenes ga i sa njim ucitas film,ne samo da ce ti reci koji su ti audio&video kodeci potrebni
za gledanje tog filma nego ces imati i listu instaliranih kodeka na tvom kompu.U slucaju da neki ne radi dobices i
moguce objasnjenje zasto.

Poz.
 
Skinuo sam GSpot i za svaki film mi kaze da imam sve potrebne codece npr.Divx i Xvid za odredjeni film.A tvad codeca su i instalirana na compu.Kada probam da pomocu MV2 playera otvorim taj film on kaze da nije podrzan taj format npr. DIV3 MP3!!!!!!!!! kako je moguce da ga ne prepoznaje kad je sa istim tim kodecom radio do pre par dana. Da nije neki virus u pitanju.Jer neko mozda imao takvo iskustvo????
 
@FaXcooL

Ne bih se prerano osmehivao da sam na tvom mestu.
gspot251b01 je beta verzija u fazi testiranja koja ima pretenzije da crash-uje! ;)
Bolje je uzeti proverenu i stabilnu v2.21.


@DeXa

Takvu situaciju sam imao jako davno,filmovi su seckali,neki gubili audio&video sinhronizaciju,zvuk i slika bili
su u "raskoraku"...itd.
Bilo je zato sto sam komp pretrpao raznim kodecima i oni su se medjusobo "klali".
Prvi put je sam to resio clean instalom XP-a,nije bas neko resenje ;) ,i instalirao sam kodeke samo po potrebi,nikako
one pakete ffd Show i slicne.
Drugi put je resenje bilo lakse,uninstalirao sam antifreez koji mi je pravio probleme i sve je bilo posle OK.

Probaj sa RadLight-om,mozda on radi.

Takodje razmotri mogucnost da je taj film(ovi) neispravan i da je do njega problem.Danas se svako bavi piraterijom
i to postaje strasno,ogrebani diskovi,lose kopije,igre bez crack-a,osteceni avi fajlovi...itd.
Jao,pa ja se zalim na "kvalitet" piraterije,stvarno sam postao moralno deformisan. :)

Poz.
 
Au, pretrpao si racunar kodecima.
instaliraj samo ffdshow pa probaj (mada ne preporucujem ovaj, ali ako radi, nema sta da se bunis).
AKo nece sa ffdshow, onda ga izbaci napolje i instaliraj nexi DivX 5.x i Xvid i ni jedan drugi.

Ako ne budes imao tona mozes eventualno dodati AC3 filter i to je to.

I da li imas te muke samo sa jendim filmom ili sa svim filmovima koje ubacujes u racunar?
 
Brate toliko volim BETA fazu da je to nesto neverovatno... Nije to toliko nestabilno kako se prica ali je tacno da moze nekad da prebaci..

NPR :

- Korisitim Longhorn 4099 - beta naravno i super radi...Sigurno bolje od prethodnih izdanja (4015,4051)
- Google mail (GMAIL).. 1GB prostora... BOLI GLAVA! Iako je beta..

Mislim da ovo ostalo nije bitno. Kad mi je OS beta onda i programi mogu da budu beta, pa i GSPot... :wink:
 
Evo ti onda jedna rima:

"Ko nema beta,dzabe se po netu sheta,
prolaze mnoga leta i leta ali kod mene
svi programi ostace beta,
cak i kod mog zeta,
OS na kompu mu je beta!"


Hehe,inspiracija,juju... ;)

Mogao bi i ja u komercijalu! :)

Bolje i ovo nego "...kada vidim kako zivimo...".

P.S.Jel mozes da me ubacis na GMail,radi samo preko poziva postojecih clanova?!
 
Leka:
P.S.Jel mozes da me ubacis na GMail,radi samo preko poziva postojecih clanova?!


Hehe, Ja Gmail montujem kao obicnu particiju na Linuxu i mogu da kopiram na njega i sa njega sta god hocu........:)

axez@predator:/mnt/gmailfs$ df -h
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/hda2 9.0G 5.3G 3.3G 62% /
/dev/hda3 17G 14G 2.5G 85% /home
gmailfs 1000M 0 1000M 0% /mnt/gmailfs
 
Ljudi probao sam sve sto ste mi predlozili i opet nece,prokletnik oprt nr prepoznaje div3 filmove,ma ne prepoznaje ni jedan format,Izgleda da je jedini lek Format C:.Neka se javi neko ko misli da ima jos neke naded da ga sredim bez formata.
 
...ili u Decoder Properties
(Quality Settings):
ukljuci samo Yuv Extended Mode i Disable Logo
a u (Post-Processing Settings):
ukljuci:
Automatic Post-Proc Adjust: Partial
Film Effect (klizac podesi na sredinu)
 

Back
Top