SAO Nebeska Srbija

E vidis , to se zove retoricka masturbacija .

Isprazno i bez svrhe .

Problem nije sto cu ja da branim svoj identitet , ( ne tvoj ) . Problem lezi u tome sto samo ovde , medju Srbima i postoji potreba da se identitet brani . S jedne strane , da bi se branei identitet , mora se biti svestan istog , a s druge strane , nema potrebe da se identitet brani , u koliko nije ugrozen . Li na zalost , jesto . Ugrozen je jos od komunistickog doba.
A sto se tice srpske tolerancije , brojevi i procenti su sasvim dovoljan dokaz vaskolike srpske tolerancije , koja je svakako mnogo veca nego u drugih naroda .
Mi Srbi smo tolerantni sami po sebi , pa zato sa nama zive toliki narodi .
Nikada nismo pravili pogrome ko drugi .
Moze biti da bi smo danas imali mnje problemna da nismo tako gostoprimivi , siroki , trpeljivi i predusretljivi .
Ona recenica je samo blaga ironija na prethodnu tvoju. I identitet je ugrozen od takvog nacina misljenja i silnog branjenja kroz istoriju pa videsmo dokle smo dosli. i identitet je jako sirom pojam.Identitet nas u Vojvodini je drugaciji od ljudi u Srbiji. ono sa cime se identifikuju Srbi juzno od Dunava za nas ovde je Spansko selo. Recimo truba, sajkaca , guca, nije moj identitet. A to pokusava da se nametne kao identitet svih onih koji zive u ovoj zemlji.
Putem televizije u kojoj postoji teror emisija koje propagiraju obicaje, istoriju , prirodne lepote uze Srbije. O Vojvodini nista. Vojvodina je dobra za nesto drugo.
A sto se tice tolerancije, ona se odnosi na Srbe koji zive u Vojvodini. I U Vojvodini zive toliki narodi. O toleranciji Srba juzno od Dunava i Save ne bih ovom prilikom.
 
Ona recenica je samo blaga ironija na prethodnu tvoju. I identitet je ugrozen od takvog nacina misljenja i silnog branjenja kroz istoriju pa videsmo dokle smo dosli. i identitet je jako sirom pojam.Identitet nas u Vojvodini je drugaciji od ljudi u Srbiji. ono sa cime se identifikuju Srbi juzno od Dunava za nas ovde je Spansko selo. Recimo truba, sajkaca , guca, nije moj identitet. A to pokusava da se nametne kao identitet svih onih koji zive u ovoj zemlji.
Putem televizije u kojoj postoji teror emisija koje propagiraju obicaje, istoriju , prirodne lepote uze Srbije. O Vojvodini nista. Vojvodina je dobra za nesto drugo.
A sto se tice tolerancije, ona se odnosi na Srbe koji zive u Vojvodini. I U Vojvodini zive toliki narodi. O toleranciji Srba juzno od Dunava i Save ne bih ovom prilikom.

Slazem se, ali takodje ne bih generalizovao. Ne svidja mi se ta podela Vojvodina - Srbija. istu tu pricu mogu da pricaju i oni iz Sapca na primer. Mozda se ni oni ne identifikuju sa sjkacom i trubom, pa to ne znaci da treba da se smatraju ugrozenim od strane drzave, jer ruku na srce Vojvodina je dobila dosta.

Slazem se da treba stati u kraj banalizovanju identiteta, poistovecivanju sa pogresnim (nenajboljim) vrednostima. Nije najbolji brend Srbije kajmak, cvarci i prdenje, jer Srbija ima mnogo boljih stvari sa kojima bi mogla da se ponosi, a koje ne mogu da dodju do izrazaja jer su skrajnute i u ovom postsocijalistickom drustvu proglasene za prioritet n-tog reda. Zato nam mlada inteligencija i odlazi van.

Problem je sto nam fali dobra dugorocna nacionalna strategija koja se nece menjati sa svakom novom garniturom. A da bi se do toga doslo, prvo se sistem mora ocistiti od sljama i korupcije.
 
Ona recenica je samo blaga ironija na prethodnu tvoju. I identitet je ugrozen od takvog nacina misljenja i silnog branjenja kroz istoriju pa videsmo dokle smo dosli. i identitet je jako sirom pojam.Identitet nas u Vojvodini je drugaciji od ljudi u Srbiji. ono sa cime se identifikuju Srbi juzno od Dunava za nas ovde je Spansko selo. Recimo truba, sajkaca , guca, nije moj identitet. A to pokusava da se nametne kao identitet svih onih koji zive u ovoj zemlji.
Putem televizije u kojoj postoji teror emisija koje propagiraju obicaje, istoriju , prirodne lepote uze Srbije. O Vojvodini nista. Vojvodina je dobra za nesto drugo.
A sto se tice tolerancije, ona se odnosi na Srbe koji zive u Vojvodini. I U Vojvodini zive toliki narodi. O toleranciji Srba juzno od Dunava i Save ne bih ovom prilikom.

Jaoooj , jos jedan Bojbodjanin ....


Pa pao cemu si ti to veci vojvodjanin ili Srbin od mene . Pa ja sam iz Banata i to iz starosedelacke porodice .
Ti insistiras na razlikama , koje su tako minore , da bi nam svaki Nemac pozavideo . Znas li kolike su kulturoloske razlike izmedju nemaca sa severa Nemacke i sa juga .
Tako strasne i velike , da se jednva razumeju .
Sajkaca je usla u Srbiju tek za vreme Kralja Milana . Truba takodje .

Kao autenticni Lala , mogu ti reci da Exzit takodje nije srpska kulturna bastina , ni jednih Srba .
Da si realan i posten , video bi gomile Nemaca , Sasa, Vlavha , Rumuna , Bugara , Cincara koji od uvek zive uz Srbe i to u centralnoj Srbiji . Gostoprimstvo,, trpeljivost, tolerancija je svakako jedna od spona koja spaja sve Srbe , ma gde ziveli .
Za to ima i te kako mnogo konkretnih dokaza .
Ta naduvena , novokomponovana Vojvodjanska uobrazenost i samozaljubljenost , dovesce srpski narod u mnoge neprilike .
Lazu vas tamo . Probaj da shvatis . lazu sve sto vam kazu . Slusao sam nakaradne price kako su Srbi iz uze Srbije primitivci , dok su Srbiiz Vojvodine neverovatna gospoda .
Pa me je zivot odveo da upoznam razne nase ljude , iz Valjeva , Uzica , Krusevca , Kraljeva i ostalih nasih krajeva .
Ne mozess da varusjes kakve tu gospode ima .
Bas ko i kod nas u Novom Sadu , ili Zrenjanini , Beloj Crkvi , ili Somboru .
Isti kvantum primitivaca , isti kvantumm kulturnog sveta .
I to sto vidis oko tebe i ono sto je juzno od Save i Dunava , je kulturni identitet srpskog naroda , podjednako .
Dake, tvog naroda .
 
Jaoooj , jos jedan Bojbodjanin ....


Pa pao cemu si ti to veci vojvodjanin ili Srbin od mene . Pa ja sam iz Banata i to iz starosedelacke porodice .
Ti insistiras na razlikama , koje su tako minore , da bi nam svaki Nemac pozavideo . Znas li kolike su kulturoloske razlike izmedju nemaca sa severa Nemacke i sa juga .
Tako strasne i velike , da se jednva razumeju .
Sajkaca je usla u Srbiju tek za vreme Kralja Milana . Truba takodje .

Kao autenticni Lala , mogu ti reci da Exzit takodje nije srpska kulturna bastina , ni jednih Srba .
Da si realan i posten , video bi gomile Nemaca , Sasa, Vlavha , Rumuna , Bugara , Cincara koji od uvek zive uz Srbe i to u centralnoj Srbiji . Gostoprimstvo,, trpeljivost, tolerancija je svakako jedna od spona koja spaja sve Srbe , ma gde ziveli .
Za to ima i te kako mnogo konkretnih dokaza .
Ta naduvena , novokomponovana Vojvodjanska uobrazenost i samozaljubljenost , dovesce srpski narod u mnoge neprilike .
Lazu vas tamo . Probaj da shvatis . lazu sve sto vam kazu . Slusao sam nakaradne price kako su Srbi iz uze Srbije primitivci , dok su Srbiiz Vojvodine neverovatna gospoda .
Pa me je zivot odveo da upoznam razne nase ljude , iz Valjeva , Uzica , Krusevca , Kraljeva i ostalih nasih krajeva .
Ne mozess da varusjes kakve tu gospode ima .
Bas ko i kod nas u Novom Sadu , ili Zrenjanini , Beloj Crkvi , ili Somboru .
Isti kvantum primitivaca , isti kvantumm kulturnog sveta .
I to sto vidis oko tebe i ono sto je juzno od Save i Dunava , je kulturni identitet srpskog naroda , podjednako .
Dake, tvog naroda .

Istina!
 
Kada neka država pošalje svoje oružane formacije na teritoriju druge države sa ciljem da istu zauzme i osvoji, to se – koliko ja znam – naziva agresivnim osvajačkim ratom. Ne lezi, vraže! Ovakva definicija se opet odnosi isključivo na zemaljske narode. Za nebeski narod važi (kao i obično) sasvim suprotan obrazac, a on glasi: svaki rat koji nebeski narod vodi je os-lo-bo-di-lač-ki, ma gde god da se odigrava i ma koliko god duboko „nebeska vojska“ zagazila na tuđ(insk)u teritoriju! Šta, nije vam jasno? E, ovako: nebeski narod naprosto vrvi od verziranih nebeskih „eksperata“ koji su spremni da u svakom trenutku ponude gomilu neoborivih (čitaj: nedokazivih) „argumenata“ kojima se utvrđuje „prava teritorija“ na koju nebeski narod polaže pravo, dok granice iscrtane u zvaničnim kartama i atlasima nemaju blage veze sa realnošću. Ti nebeski argumenti prema potrebi mogu da sežu sve do kamenog doba

Da bi jedan narod poneo zvanje nebeskog, potrebno je da se po mnogo čemu razlikuje od svih ostalih, to jest – zemaljskih naroda. Tako, na primer, ono što je za zemaljske narode klasičan genocid, za nebeski narod je tek „najobičniji ratni zločin“. U stvari, kad bolje razmislim, nije čak ni zločin. Jer nebeski narod je, je li, „izabran direktno od boga“, te kao takav i kad ubija - on zapravo ne ubija nego „samo sprovodi božju volju“. Uostalom, da nije tako, ne bi se valjda i sami „ovlašćeni izaslanici Svevišnjeg“ utrkivali da blagosiljaju „svete srpske ratnike i vojskovođe“ pred svaki masovni pokolj u koji bi se ovi zaputili.

Prema tome, nebeski narod nikako ne bi smeo da naseda na nekakvu rezoluciju koju mu raznorazni neprijateljski elementi poturaju na usvajanje sa ciljem da ga diskredituju i time svrstaju u isti koš sa drugim – običnim zemaljskim narodima. Ko je kriv tim hiljadama pobijenih Srebreničana što su se usudili da žive na teritoriji koju je nebeski narod sebi namenio? Treba oni nama da se posthumno izvine što su se uopšte drznuli da nam se ispreče na putu i, štaviše, da budu zahvalni što smo „milostivi“ pa ih nismo pobili u još većem broju. Kao da bi nama to predstavljalo nekakav problem. Nebeski narod je u Jasenovcu once and for all izborio pravo na doživotnu počasnu dozvolu za neograničeno ubijanje i ništa mu ne možete.

Interesantno je i da se nebeski narod može upotrebiti kao svojevrsni lakmus za proveru valjanosti odluka različitih međunarodnih institucija, posebno onih sudskih. Upravo slučaj Srebrenice to najbolje pokazuje. Deo presude Međunarodnog suda pravde po kojem je srebrenički masakr nedvosmisleno okarakterisan kao genocid, nebeski narod kategorično odbacuje. Sa druge strane, nebeski narod koristi svaku priliku da se pozove na jednu drugu tačku te iste presude koja veli da država Srbija „nije direktno odgovorna“ za sprovođenje i organizaciju ovog genocida.

Lesson number 3: kada neka država pošalje svoje oružane formacije na teritoriju druge države sa ciljem da istu zauzme i osvoji, to se – koliko ja znam – naziva agresivnim osvajačkim ratom. Ne lezi, vraže! Ovakva definicija se opet odnosi isključivo na zemaljske narode. Za nebeski narod važi (kao i obično) sasvim suprotan obrazac, a on glasi: svaki rat koji nebeski narod vodi je os-lo-bo-di-lač-ki, ma gde god da se odigrava i ma koliko god duboko „nebeska vojska“ zagazila na tuđ(insk)u teritoriju! Šta, nije vam jasno? E, ovako: nebeski narod naprosto vrvi od verziranih nebeskih „eksperata“ koji su spremni da u svakom trenutku ponude gomilu neoborivih (čitaj: nedokazivih!) „argumenata“ kojima se utvrđuje „prava teritorija“ na koju nebeski narod polaže pravo, dok granice iscrtane u zvaničnim kartama i atlasima nemaju blage veze sa realnošću. Ti nebeski argumenti prema potrebi mogu da sežu sve do kamenog doba, mada postoje „osnovane sumnje“ da je nebeski narod živeo-tu-i-tu još za vakta ameba.

Kako to nebeski narod uvek tako lako provali svaku smicalicu koju mu pojedini ljubomorni zemaljski narodi pokušavaju da napakuju? Ama, prosto k’o pasulj: nebeski narod poseduje nepogrešivi instinkt (još jedan dar od boga svome izabranom stadu) zahvaljujući kojem je u stanju da nanjuši svaku đavolju zaveru koju protiv njega u svojim mračnim katakombama kuju zli vatikanski centri moći.

Nepobitno smo, dakle, ustanovili da je nebeski narod apsolutno neprejebiv i nenadjebiv. Sve te vaše zemaljske propise, pravne procedure, moralne norme i slične trice i kučine možete slobodno da okačite mačku o rep. Nebeski narod ne poštuje ni vlastite zakone, a kamoli kojekakva sa strane nametnuta, te samim tim i krajnje sumnjiva pravila ponašanja. I zato, zemljani, **** off, bre!

Kad već tako stoje stvari, mislim da je krajnje vreme da mi Srbi institucionalizujemo naše božansko poreklo. Ima u Svetom sinodu SPC toliko umnih i učenih glava koje bi tako rado pomogle našoj majčici Srbiji da se jednom zasvagda očisti od svih tih dekadentnih i nakaznih pojava kao što su građanske slobode, ljudska prava, antifašizam... (fuj, ne mogu dalje da nabrajam, pripade mi muka odjednom).

I kakve veze ima što u Ustavu piše da je ovo sekularna država?! Pa u tom istom Ustavu, i to baš u samoj Preambuli stoji takođe i da je Kosov... ups (umalo da se izlanem). Htedoh da kažem da i na tarabi piše znate već šta, pa se neki sivonja zaleteo k’o nezdrav i ostao bez... znate već čega. Na kraju krajeva, za nebeski narod samo i isključivo nebo može i sme da bude granica, a ne tamo nekakav Ustav koji se, by the way, svako malo prepravlja i dopisuje, a i svako ga tumači kako mu se ćefne.

Elem, moj prvi konkretan predlog je da ubuduće predsednika biramo prema istom principu po kojem biramo patrijarha. Narod bi izlazio da glasa samo u prvom krugu, dok bi potom najnebeskijeg od tri (umesto od dosadašnja dva) prvoplasirana kandidata birao glavom i bradom – Sveti duh. Time ne samo da bismo dokazali privrženost Gospodu, već bismo i uštedeli značajnu lovu od neodržavanja bespotrebnog drugog kruga. O basnoslovnim troškovima izborne kampanje i da ne govorim.

Evo kako bi to u praksi izgledalo. Izborna komisija Sinoda nakon prebrojavanja glasova objavljuje imena trojice finalista, a onda sledi zazivanje Svetog duha koji će doneti konačan sud. Da, lepo sam rekao: trojice finalista. Ne troje ili (ne daj bože!) tri. Kakva crna rodna i polna ravnopravnost, isključivo muški kandidati dolaze u obzir. Sem toga, na šta bi to ličilo da u crkvi, i to usred svečane ceremonije prizivanja Svetog duha, kandidatkinja od uzbuđenja dobije menstruaciju kad joj vreme nije. Pa blaženopočivši bi se patrijarh momentalno triput u grobu okrenuo. Pu, pu, daleko bilo!

Anyway, nije teško predvideti da bi Tadić i Toma glatko ušli u finale. Ostaje dilema ko bi bio treći. Lično tipujem na Koštunicu. Čak bih rekao da on kod Svetog duha ima najveće šanse, pogotovo ako uzmemo u obzir da i među kandidatima za patrijarhe gotovo po pravilu trijumfuje autsajder. Narod može da pogreši, ali Sveti duh nikako. Ne bira on autsajdera tek tako. Lično bih i sam, da sam na mestu the holy ghosta, upravo autsajdera hirotonisao u „prvog među jednakima“. Jer autsajder će se – svestan sopstvenog autsajderstva – jamačno mnogo više potruditi da se dokaže. A Koštunica je prosto - born to be autsajder.

I zaista nam ne bi ništa falilo da ubuduće na ovakav način biramo naše nebeske voždove. Ionako nam svi koje smo tokom poslednjih dvadeset godina birali izgledaju kao da ih je isti ćaća pravio. Ćaća koji – nekako baš kao i Sveti duh – neprestano (i naizgled neprimetno) lebdi tu negde među nama.


izvor: E-novine






E-novine????????????
to je ono glasilo pred gasenjem zbog losih finansijskih prilika u vlasnistvu teskog alkosa, simaptizera LDP, Pere Lukovica?????????


E, to je zaista ozbiljan izvor.:worth::worth::worth:
 
i sto je tu netocno...?:dontunderstand:
niste li (a cinite to jos uvijek) svu nesrecu koju ste donijeli i srpskom narodu i ostalima opravdavali i relativizirali Jasenovcem
izvrsno formulirano stanje srpskog patriotskog, i pogotovu forumskog duha...
a nastranu to sto ste vi valjda jedini na svijetu koji su usavrsili kult zrtve zbog politikanstva...
ako si jednom bio zrtva to te nikako ne opravdava i ne oslobada odgovornosti za vlastite postupke...
a, umjesto pogledati istini i cinjenicama u oci i preuzeti odgovornost kao svaka normalna osoba i drzava vi celebrirate nacine ubijanja ljudi, pri cemu svako malo izmisljate po koju novu perverziju(ogrlice od prstica nejaci, korpica sa ocima srpske nejaci, srpska nejac bacana lavovima itd.) manipulirate brojevima i cinjenicama...samo zbog toga da se nebi morali sami sa sobom i vlastitim djelima suociti..sve to nema veze sa potrebnim pijetetom prema zrtvama i sjecanjem na iste...
ne, to cinite i da bi pothranjivali zelju za osvetom, jednu od najgorih ljudskih osjecaja, koji budi sve ono lose u covjeku...i upravo zbog te vase "pravedne" osvete bili su moguci i Vukovar i Srebrenica i Vocin i Lovas i Foca itd trujete i upropastavate vlastitu djecu..

:hahaha:

Јел' то очекујеш да се извиним у име побијених Срба у Јасеновцу теби као представнику народа из којег су дошле те убице?

Пази, ТИ причаш о неком пијетету према жртвама!?! Имаш ли ТИ пијетет према СРПСКИМ жртвама, било у Јасеновцу било у Олуји или Бљеску? Не само да немаш поштовања него их скроз негираш као усоталом и цела Хрватска славећи те погроме као "сјајне војне акције"! Срам те било, бре!
Пази крајњег безобразлука да дође на српски форум и да изјављује овакве небулозе!
А о манипулисању бројем жртава једино ти и можеш да говориш - на колико је спао број српских жртава у Јасеновцу? Неколико десетина?
Упс, пардон, то нису жртве холокауста то су жртве рада, страдале од повреда на послу, јел тако?
 
А те огрлице од прстића нејачи није нико измислио, ако нису прстићи - питај твоје усташе да нису од очију или језика? Болесници!

Џабе уврћете истину, ништа вас не може оправдати!

Једино можда ако платите неком фратру да вам он опрости грехе уместо Бога...
 
Slazem se, ali takodje ne bih generalizovao. Ne svidja mi se ta podela Vojvodina - Srbija. istu tu pricu mogu da pricaju i oni iz Sapca na primer. Mozda se ni oni ne identifikuju sa sjkacom i trubom, pa to ne znaci da treba da se smatraju ugrozenim od strane drzave, jer ruku na srce Vojvodina je dobila dosta.

Slazem se da treba stati u kraj banalizovanju identiteta, poistovecivanju sa pogresnim (nenajboljim) vrednostima. Nije najbolji brend Srbije kajmak, cvarci i prdenje, jer Srbija ima mnogo boljih stvari sa kojima bi mogla da se ponosi, a koje ne mogu da dodju do izrazaja jer su skrajnute i u ovom postsocijalistickom drustvu proglasene za prioritet n-tog reda. Zato nam mlada inteligencija i odlazi van.

Problem je sto nam fali dobra dugorocna nacionalna strategija koja se nece menjati sa svakom novom garniturom. A da bi se do toga doslo, prvo se sistem mora ocistiti od sljama i korupcije.


Pa imate načertanja!!zar se ne sprovodi vec150i kusur godina:cool:
 
Oruzanu pobunu protiv SFRJ su podigli Slovenci,Hrvati I Muslimani podrzani od Pape,Nemacke,SAD i ... .
Oni su glavni krivci za sve ono sto se kasnije desilo!
Kada je Jug u 19. veku digao pobunu u SAD ista je bez milosti ugusena a poginulo je oko 500.000 ljudi.
Sada je to najjaca drzava na planeti.Tako to rade pametni i ozbiljni narodi.Oni se ne igraju sa drzavom!
 
Oruzanu pobunu protiv SFRJ su podigli Slovenci,Hrvati I Muslimani podrzani od Pape,Nemacke,SAD i ... .
Oni su glavni krivci za sve ono sto se kasnije desilo!
Kada je Jug u 19. veku digao pobunu u SAD ista je bez milosti ugusena a poginulo je oko 500.000 ljudi.
Sada je to najjaca drzava na planeti.Tako to rade pametni i ozbiljni narodi.Oni se ne igraju sa drzavom!


ja to cuo od Karadžića na tv!!
Jug je bio robovlasničko društvo a sjever nije mogao ekonomski da to podnese i eto ri rata!
sve je oko pravde i kese:rtfm::cool:
 

Back
Top