kumstvo

Kum je svetinja.Kažu Bog na nebu,kum na zemlji.Prošle nedelje bio sam kum.To kumstvo je toliko staro da niko ne zna kada je počelo.U načelu sam protiv toga da se uzima dobar drug za kuma,dobiješ kuma ali izgubiš druga.
 
0077:
Kum je svetinja.Kažu Bog na nebu,kum na zemlji.Prošle nedelje bio sam kum.To kumstvo je toliko staro da niko ne zna kada je počelo.U načelu sam protiv toga da se uzima dobar drug za kuma,dobiješ kuma ali izgubiš druga.
Zasto kumstvom izgubis druga?
 
JSP:
0077:
Kum je svetinja.Kažu Bog na nebu,kum na zemlji.Prošle nedelje bio sam kum.To kumstvo je toliko staro da niko ne zna kada je počelo.U načelu sam protiv toga da se uzima dobar drug za kuma,dobiješ kuma ali izgubiš druga.
Zasto kumstvom izgubis druga?
To je opširna tema za svaštaru.Kuma u principu Treba da viđaš par puta u životu.rođenje deteta,krštenje,venčanje...zato se i poštuju ta stara kumstva.A ako uzmeš druga za kuma i hoćeš da ispoštuješ tradiciju i običaj,izgubićeš dobrog druga :wink: To je to.
 
0077:
JSP:
0077:
Kum je svetinja.Kažu Bog na nebu,kum na zemlji.Prošle nedelje bio sam kum.To kumstvo je toliko staro da niko ne zna kada je počelo.U načelu sam protiv toga da se uzima dobar drug za kuma,dobiješ kuma ali izgubiš druga.
Zasto kumstvom izgubis druga?
To je opširna tema za svaštaru.Kuma u principu Treba da viđaš par puta u životu.rođenje deteta,krštenje,venčanje...zato se i poštuju ta stara kumstva.A ako uzmeš druga za kuma i hoćeš da ispoštuješ tradiciju i običaj,izgubićeš dobrog druga :wink: To je to.
Hvala
 
Da, kumovi bi trebvali da se poshtuju, a ovo 'moje' su zapochele neke starine pre par decenija.
Inache, kume jeasuse, idemo li u kafanicu da popijemo neshto, da te kum vodi na pićence?
:wink: 8)
 
jeasus:
Sve bih uradio za kume i njegove matorce...oni su mi kao familija...KUM NIJE DUGME

a sta je kum, kad se kaze KUM to je:
- kum na krstenju
- kum na vencanju
- samo izraz - "kum"

valjda kum i treba da bude neko s kim si blizak? i nema seksa sa kumom
sta jos ima
 
jagodica:
jeasus:
Sve bih uradio za kume i njegove matorce...oni su mi kao familija...KUM NIJE DUGME

a sta je kum, kad se kaze KUM to je:
- kum na krstenju
- kum na vencanju
- samo izraz - "kum"

valjda kum i treba da bude neko s kim si blizak? i nema seksa sa kumom
sta jos ima

Meni KUM na krstenju...a bice i na svadbi definitivno...pravi prijatelj od malena(zabavista),znaci nekih 18-19 godina...
:D
 

Back
Top