Su-27 vs F-15

U beyond visual range borbi je bolji F-15, kazhem to iz iskustva iz igre LO: MAC.

Zasto je bolji ?
Ima 2 prednosti ... Nesto bolji radar,i mogucnost da istovremeno vodi dve rakete na dva razlicita cilja.
Medjutim,i su-27 ima prednost,jer ima rakete veceg dometa,moze da ponese 2 rakete vise (10 prema 8) i takodje ima IC rakete koje imaju velike domete,pa moze koristiti ove rakete i na velikim daljinama,a one su mnogo ubitacnije,i imaju daleko veci procenat sigurnosti pogodka..
 
da to i kazem ... a cija je to igra ? ruska ? .. e ozb nemam vec godinama ni jednu igru sa modernim borbenim avionima .. jel ima nesto po netu da se skine i koju preporucujes?

Imash Tom Clancy:HAWX ali tu nishta netjesh nauchiti, zaboravitjesh i ono shto si znao, jer igra nema ni s od simulacije, samo dobra zabava. Recimo A-10 nije nishta znachajno slabiji u dogfightu od Su-47, jedan avion nosi preko 100 raketa odjednom, nije ti uopshte bitno kakvim avionom letish vetj kakve rakete koristish. Imash nekoliko vrsta raketa, jedne kratkog dometa koje mogu napadati i vazdushne i zemaljske ciljeve, druge takodje kratkog dometa namenjene za dogfajt, tretje srednjeg dometa koje mogu napadati vishe vazdushnih ciljeva istovremeno i chetvrte dugog dometa koje mogu napadati i vazdushne i zemaljske ciljeve ali funkcionishu po principu poluaktivnog radarskog navodjenja.

Lock on je deset puta bolji, mada nisam siguran koliko je i on realan.
 
Imash Tom Clancy:HAWX ali tu nishta netjesh nauchiti, zaboravitjesh i ono shto si znao, jer igra nema ni s od simulacije, samo dobra zabava. Recimo A-10 nije nishta znachajno slabiji u dogfightu od Su-47, jedan avion nosi preko 100 raketa odjednom, nije ti uopshte bitno kakvim avionom letish vetj kakve rakete koristish. Imash nekoliko vrsta raketa, jedne kratkog dometa koje mogu napadati i vazdushne i zemaljske ciljeve, druge takodje kratkog dometa namenjene za dogfajt, tretje srednjeg dometa koje mogu napadati vishe vazdushnih ciljeva istovremeno i chetvrte dugog dometa koje mogu napadati i vazdushne i zemaljske ciljeve ali funkcionishu po principu poluaktivnog radarskog navodjenja.

Lock on je deset puta bolji, mada nisam siguran koliko je i on realan.

Sto se tice igara,ne moze biti nista realnije od LOCK-ON-a .... Izuzetno realna igra,zato je malo ljudi i koristi,jer je pri pocetku prilicno teska i komplikovana...
 
Zasto je bolji ?
Ima 2 prednosti ... Nesto bolji radar,i mogucnost da istovremeno vodi dve rakete na dva razlicita cilja.
Medjutim,i su-27 ima prednost,jer ima rakete veceg dometa,moze da ponese 2 rakete vise (10 prema 8) i takodje ima IC rakete koje imaju velike domete,pa moze koristiti ove rakete i na velikim daljinama,a one su mnogo ubitacnije,i imaju daleko veci procenat sigurnosti pogodka..

U realnosti, koliko sam chitao vojne eksperte i one koji to zhele da budu, prednost Su-27 je bolji motor i radar, ali je prednost F-15 bolja elektornika koja omogutjava njegovom pilotu da mnogo jednostavnije koristi avion i njegovo naoruzhanje dok ruski pilot mora da se muchi sa komplikovanijim sistemom navodjenja raketa.

E sad moji utisci iz Lock Ona. Imao sam od pochetka problema, prvo da ukapiram osnovne kontrole koje sam savladao a kasnije upravljanje navodjenjem raketa shto nisam u potpunosti skapirao i posle dosta muchenja sam konacno odustao od igre. Sa F-15 sam malo letio ali mi je upadljivo to shto F-15 mozhe lansirati raketu u svakom trenutku, chak i kad nema zakljuchanu metu, a samo zakljuchavanje ide mnogo jednostavnije, ako je protivnichki avion na udaljenosti od manje od recimo 20tak kilometara odmah se chuje ono ''shoot, shoot''', bez obzira na ostale uslove. Upravljanje samim avionom je u sluchaju F-15 takodje znatno prostije, tj. prirodnije.

Sa Su-27 nishta nije ishlo tako prosto. Pre svega iz nekog razloga avion u letu se sam od sebe penje navishe(nisu spushteni flapovi i nije mi pokvaren dzhojstik) tako da sam ga uvek mora spushtati na dole da bi ga zadrzhao na istoj visini. Bilo kakav manevar da sam pokushao izvesti nije mi uspelo jer se ubrzo chuje poruka ''prideljnaja prigruska'' i ''prideljni ugli ataki''. Da budem iskren nisam ni vesht sa tim, ali sam sa F-15 pa i sa MiG-29 mnogo lakshe leteo. Kobru takodje nisam mogao nikad da izvedem iako postoji taster za to K.

Medjutim najgore muchenje je bilo upravljanje raketama. Skapirao sam samo BVR mod i mod za dogfight. Ovaj drugi dobro radi ali je pokretanje misha slaba zamena za pokrete glavom, jer dok bi ja podesio onaj kruzhitj na avion on bi vetj pobegao i lansirao raketu na mene, ali to je vetj samo problem moje nesposobnosti i neadekvatnog interfejsa, ne govori nishta loshe o samom avionu. Problem kod samog aviona je shto dok je kod F-15 dovoljno bilo da pridjem na 20km i lansiram dve rakete, nekad chak i jednu, mogao sam biti siguran da je protivnik gotov. Kod Su-27 je sushtina oznachiti one crtice pravougaonikom da bi se meta zakljuchala. Problem je shto se te crtice nekad nisu ni pojavljivale iako je protivnik na recimo 20km i kretjem se u pravcu iz kog on dolazi. Pretpostavljam da je bitno i na kojoj je visini protivnik, da li je iznad mene ili ispod, ali to nikako nisam mogao ukapirati i u kombinaciji sa strashnom neupravljivoshtju aviona, odustao sam od igranja.

Medjutim savladao sam Mission editor pa sam pravio veshtachke borbe izmedju AI protivnika. Kad god sam podesio Su-27 bilo 1 na 1 ili 4 na 4 protiv F-15 uvek pobedi F-15. U 4 na 4 uvek ostanu bar dve, jednom chak sve 4 F-15 neunishtene dok Su-27 budi svi oboreni. Probao sam na razlichitim udaljenostima sa razlichitim raketama(najcheshtje Su-27ice naoruzham sa R-27EA). Su-27 je nekad gubio ferke i protiv MiG-29. A poslastica mi je bilo podesiti 12 na 12 Ruse protiv Amera. 4 F-14 ispred njih 4 F-15 ispred njih 4 F-16 kojima idu u susret 4 MiG-29 iza njih 4 Su-27 iza njih 4 MiG-31. U takvoj borbi obichno pobede Rusi zahvaljujutji MiGovim 31 chije rakete su nerealno velikog dometa i preciznosti.
 
Sto se tice igara,ne moze biti nista realnije od LOCK-ON-a .... Izuzetno realna igra,zato je malo ljudi i koristi,jer je pri pocetku prilicno teska i komplikovana...

To shto je teshka ne mora da neminovno znachi da je apsolutno realna.
Medjutim konkurencije nema ni u jednoj igri, ali to opet ne znachi da je potpuno realna. Prochitaj ovaj moj tekst ispod tvoga posta.
 
iz koje je godine taj lock on *(proizvodnja je bese ruska?) ja sam pre dve nedelje ubacio u komp mig-29 igra je dobra u sustini jedini i glavni problem je katastrofalna grafika ;) igrali ste je svi sigurno ..

gde mogu da skinem taj lok on ?
 
iz koje je godine taj lock on *(proizvodnja je bese ruska?) ja sam pre dve nedelje ubacio u komp mig-29 igra je dobra u sustini jedini i glavni problem je katastrofalna grafika ;) igrali ste je svi sigurno ..

gde mogu da skinem taj lok on ?

Lock on je iz 2004. godine, mozhesh da ga skinesh sa filehosting servisa poput rapidshare ili sa Torrenta, a mozhesh da kupish i legalnu verziju, mada ne znam gde ali chuo sam da nije skupa.
 
iz koje je godine taj lock on *(proizvodnja je bese ruska?) ja sam pre dve nedelje ubacio u komp mig-29 igra je dobra u sustini jedini i glavni problem je katastrofalna grafika ;) igrali ste je svi sigurno ..

gde mogu da skinem taj lok on ?

O igrici i grafici lock-ona cu ti reci samo jedno... igra je iz 2003,a sada je ,ako nemas izuzetno jak racunar,neces moci igrati na full-u a da ti malo ne secka :) sve sam ti rekao...
Ako pocnes da je igras,vrati se vamo po savete,i prvo procitaj uputstvo skraceno od nekih 200 strana :) kada to naucis,znas vecinu stvari kao i pravi piloit... ali igra je uzas teska za pocetnike
ps: imas nove nastavke,pa uzmi njih,a igra je jako popilarna,pa se na mrezi svaki dan odrzavaju borbe u mrezi
 
U realnosti, koliko sam chitao vojne eksperte i one koji to zhele da budu, prednost Su-27 je bolji motor i radar, ali je prednost F-15 bolja elektornika koja omogutjava njegovom pilotu da mnogo jednostavnije koristi avion i njegovo naoruzhanje dok ruski pilot mora da se muchi sa komplikovanijim sistemom navodjenja raketa.

E sad moji utisci iz Lock Ona. Imao sam od pochetka problema, prvo da ukapiram osnovne kontrole koje sam savladao a kasnije upravljanje navodjenjem raketa shto nisam u potpunosti skapirao i posle dosta muchenja sam konacno odustao od igre. Sa F-15 sam malo letio ali mi je upadljivo to shto F-15 mozhe lansirati raketu u svakom trenutku, chak i kad nema zakljuchanu metu, a samo zakljuchavanje ide mnogo jednostavnije, ako je protivnichki avion na udaljenosti od manje od recimo 20tak kilometara odmah se chuje ono ''shoot, shoot''', bez obzira na ostale uslove. Upravljanje samim avionom je u sluchaju F-15 takodje znatno prostije, tj. prirodnije.

Sa Su-27 nishta nije ishlo tako prosto. Pre svega iz nekog razloga avion u letu se sam od sebe penje navishe(nisu spushteni flapovi i nije mi pokvaren dzhojstik) tako da sam ga uvek mora spushtati na dole da bi ga zadrzhao na istoj visini. Bilo kakav manevar da sam pokushao izvesti nije mi uspelo jer se ubrzo chuje poruka ''prideljnaja prigruska'' i ''prideljni ugli ataki''. Da budem iskren nisam ni vesht sa tim, ali sam sa F-15 pa i sa MiG-29 mnogo lakshe leteo. Kobru takodje nisam mogao nikad da izvedem iako postoji taster za to K.

Medjutim najgore muchenje je bilo upravljanje raketama. Skapirao sam samo BVR mod i mod za dogfight. Ovaj drugi dobro radi ali je pokretanje misha slaba zamena za pokrete glavom, jer dok bi ja podesio onaj kruzhitj na avion on bi vetj pobegao i lansirao raketu na mene, ali to je vetj samo problem moje nesposobnosti i neadekvatnog interfejsa, ne govori nishta loshe o samom avionu. Problem kod samog aviona je shto dok je kod F-15 dovoljno bilo da pridjem na 20km i lansiram dve rakete, nekad chak i jednu, mogao sam biti siguran da je protivnik gotov. Kod Su-27 je sushtina oznachiti one crtice pravougaonikom da bi se meta zakljuchala. Problem je shto se te crtice nekad nisu ni pojavljivale iako je protivnik na recimo 20km i kretjem se u pravcu iz kog on dolazi. Pretpostavljam da je bitno i na kojoj je visini protivnik, da li je iznad mene ili ispod, ali to nikako nisam mogao ukapirati i u kombinaciji sa strashnom neupravljivoshtju aviona, odustao sam od igranja.

Medjutim savladao sam Mission editor pa sam pravio veshtachke borbe izmedju AI protivnika. Kad god sam podesio Su-27 bilo 1 na 1 ili 4 na 4 protiv F-15 uvek pobedi F-15. U 4 na 4 uvek ostanu bar dve, jednom chak sve 4 F-15 neunishtene dok Su-27 budi svi oboreni. Probao sam na razlichitim udaljenostima sa razlichitim raketama(najcheshtje Su-27ice naoruzham sa R-27EA). Su-27 je nekad gubio ferke i protiv MiG-29. A poslastica mi je bilo podesiti 12 na 12 Ruse protiv Amera. 4 F-14 ispred njih 4 F-15 ispred njih 4 F-16 kojima idu u susret 4 MiG-29 iza njih 4 Su-27 iza njih 4 MiG-31. U takvoj borbi obichno pobede Rusi zahvaljujutji MiGovim 31 chije rakete su nerealno velikog dometa i preciznosti.

IA f-15 je u igri napravljen boljim od IA (intaligencija) su-27...prosto je tako namesteno...

Ajde malo da ti pomognem...
Razlog zasto pri ostrim manevrima sa su-27 gubis kontrolu,je zato sto je to izuzetno manevarski sposoban aviona,pa moze da vrsi takve zaokrete koje f-15 ne moze,produkt toga je da ako preteras ides u STAL... zato sluzi dvostruki pokazivac koji se nalazi na kornjoj liniji skroz desno,kada vrsis manevre,gledas iskljucivo u njega , on ti pokazuje AoA(nesmes da predjes preko 20) i g-silu (ne smes preko 8) i na granicama imas crvenu crtu,mozes malo preko toga,ali onda gubisd brzinu...ako pri zaokretu ispostujes te dve stvari,zaokrenuces brze nego ijedan drugi avion....
Problem oko raketa ti pravi to sto nisi izabrao dobre, ispali i zaboravi su R-27AE, i koristi njih... ostale su ili IC (pa moras pre lansiranja da imas ic lock) ili SARH gde moras od pocetka do kraja da drzis zakljucan cilj,da bi pogodila....

Neces videti na radaru ako nisi dobro namestio azimut i ugao antene,ako je cilj ispod tebe,naces ga ako usmeris antenu na dole,i suprotno,tako pretrazujes....
Dakle probaj,to sto sam ti rekao,videces kako ce ti ici :) su-27 je tezi za letenje i u pravom zivotu,ali kada snjim naucis,f-15 je za njega igracka.
 
@ ugo chavez
1.Su-27 se penje prema gore kad dodas jaci gas zato sto je tako konstruisan..
primetices ako pogledas su-27 sa strane da je usisnik motora blize zemlji nego izduvna cev..
sto znaci da samo konstrukciono resenje "tera" avion prema gore
2.a ako hoces da radis kobru brzina ti mora biti oko 500km/h..
ne mozes kobru raditi sa brzinom od 800-900km/h
3.primetices da se i mig-29 "iz nekog razloga penje gore"..
to je o5 konstrukcija aviona
konstrukcija mig-29 i su-27 je dosta slicna..
ceo avion je jedna uzgonska povrsina..
jednostavno "tera "avion prema gore
 
Razlog zasto pri ostrim manevrima sa su-27 gubis kontrolu,je zato sto je to izuzetno manevarski sposoban aviona,pa moze da vrsi takve zaokrete koje f-15 ne moze,produkt toga je da ako preteras ides u STAL... zato sluzi dvostruki pokazivac koji se nalazi na kornjoj liniji skroz desno,kada vrsis manevre,gledas iskljucivo u njega , on ti pokazuje AoA(nesmes da predjes preko 20) i g-silu (ne smes preko 8) i na granicama imas crvenu crtu,mozes malo preko toga,ali onda gubisd brzinu...ako pri zaokretu ispostujes te dve stvari,zaokrenuces brze nego ijedan drugi avion....
Problem oko raketa ti pravi to sto nisi izabrao dobre, ispali i zaboravi su R-27AE, i koristi njih... ostale su ili IC (pa moras pre lansiranja da imas ic lock) ili SARH gde moras od pocetka do kraja da drzis zakljucan cilj,da bi pogodila....

Neces videti na radaru ako nisi dobro namestio azimut i ugao antene,ako je cilj ispod tebe,naces ga ako usmeris antenu na dole,i suprotno,tako pretrazujes....
Dakle probaj,to sto sam ti rekao,videces kako ce ti ici :) su-27 je tezi za letenje i u pravom zivotu,ali kada snjim naucis,f-15 je za njega igracka.

Ne znam gde ti je taj dvostruki pokazivach, ja ga nisam nashao. I ne radi se o nekim posebnim manvrima sa Su-27 ne mogu najprostije skrenuti levo deno a da ne upadnem u stall.
Shto se tiche raketa izabrao sam upravo te koje pominjesh(AR navodjenje) i deshavao mi se problem da kad moja raketa pogodi cilj vishe uopshte ne mogu zakljuchati drugu metu.

S kojim tasterima nameshtam azimut po defaultu?
Su-27 je samo mnogo lepshi avion i drag mi je shto je ruski ali ne verujem da u stvarnosti ima ijednu prednost.
 
@ ugo chavez
1.Su-27 se penje prema gore kad dodas jaci gas zato sto je tako konstruisan..
primetices ako pogledas su-27 sa strane da je usisnik motora blize zemlji nego izduvna cev..
sto znaci da samo konstrukciono resenje "tera" avion prema gore
2.a ako hoces da radis kobru brzina ti mora biti oko 500km/h..
ne mozes kobru raditi sa brzinom od 800-900km/h
3.primetices da se i mig-29 "iz nekog razloga penje gore"..
to je o5 konstrukcija aviona
konstrukcija mig-29 i su-27 je dosta slicna..
ceo avion je jedna uzgonska povrsina..
jednostavno "tera "avion prema gore

Za kobru sam nekako savladao, hvala na savetu mada nije bio problem u brzini vetj shto prvo treba podignuti nos aviona, shto ja nisam bio uradio, pa tek onda pritisnuti K.
Shto se tiche ovoga shto se avion podizhe nagore, kako da mu onda odrzhim visinu pri brzini od recimo 1000 km/h? Kako to postizhesh?
 
kad radis kobru..
ne moras podizati nos aviona prema gore..
onaj dvostruki pokazivac koji i pokazuje aoa i g limit ti je na levoj strani kod Su-27/33..
odmah pored pokazivaca brzine..
a da bi mu odrzao visinu pri 1000km/h moras da dobro baratas sa analogom ako igras na joystick
 
Ne znam gde ti je taj dvostruki pokazivach, ja ga nisam nashao. I ne radi se o nekim posebnim manvrima sa Su-27 ne mogu najprostije skrenuti levo deno a da ne upadnem u stall.
Shto se tiche raketa izabrao sam upravo te koje pominjesh(AR navodjenje) i deshavao mi se problem da kad moja raketa pogodi cilj vishe uopshte ne mogu zakljuchati drugu metu.

S kojim tasterima nameshtam azimut po defaultu?
Su-27 je samo mnogo lepshi avion i drag mi je shto je ruski ali ne verujem da u stvarnosti ima ijednu prednost.

Kako nisi ? prvi pokazivac skroz gore levo...
su27_7.jpg

Evo na slici,imas uslovno receno dva reda analognih pokazivaca,ovaj je u gosnjem redu skroz levo... njega gledaj kada skreces... i naravno drzi brzinu,ne mozes naglo skrecati sa jako malom brzinom.

Zasto ne mozes ? pristisni dugme koje inace pritiskas kada zakljucavas metu ponovo,i opet ce ti se pokazati kursos na hud-u,tada oznaci drugu metu,i lansiraj opet.

su-27 je mocniji od f-15,to cak niko ni ne krije na zapadu.
Idi na options, input,combat...tu su te komande
drzis shift i . shift i ; to je gore dole, a shift , i shift / je levo desno.
 
Kako nisi ? prvi pokazivac skroz gore levo...
su27_7.jpg

Evo na slici,imas uslovno receno dva reda analognih pokazivaca,ovaj je u gosnjem redu skroz levo... njega gledaj kada skreces... i naravno drzi brzinu,ne mozes naglo skrecati sa jako malom brzinom.

Zasto ne mozes ? pristisni dugme koje inace pritiskas kada zakljucavas metu ponovo,i opet ce ti se pokazati kursos na hud-u,tada oznaci drugu metu,i lansiraj opet.

su-27 je mocniji od f-15,to cak niko ni ne krije na zapadu.
Idi na options, input,combat...tu su te komande
drzis shift i . shift i ; to je gore dole, a shift , i shift / je levo desno.

Nashao sam te pokazivache ali ne vredi, ne mogu izvesti najobichnije skretanje a da ne predjem oba limita. Ne mogu da shvatim kako se mogu izvoditi onakve vratolomije sa ovim avionom ako je tako trom i u realnosti?
 
Ok, odmah da se razumemo, Lock On, iako najrealnija simulacija moderne vazdusne borbe, ipak nije toliko realna da sa njom mozemo porediti stvarnost.

Da se osvrnem na probleme u igri. Prvo, postojiobican Lock on, i ekspanzija Flaming cliffs koje se bitno razlikuju u igrivosti. Flaming cliffs je uneo malo balansa u igru, ali je izgubio mnogo na realnosti.

Druga stvar, normalno da tesko izvodish i najprostije manevre kad nemash palicu nego obican dzojstik sa kojim je blago receno tesko upravljati. Pa da to valja, u prave avione bi stavljali gamepad ane palicu :D

Uredjaj o kome pricate - accelerometar podeljen na pola i sa jedne strane pokazuje napadni ugao a sa druge G opterecenje, Ako pravilno upravljate avionom, trebalo bi da ostanete u limitima. Postoje optimalne brzine pri kojima se izvode forsirani zaokreti, i ako niste pri tim brzinama, gubite energiju, ili nemozete da napravite maksimalan radijus zaokreta...tako je i za ostale manevre :)

Sto se tice ruskih aviona koji "vuku na gore", tacno je da postoj odredjena tendencija aviona da penje, ali je u lock onu to naglaseno jer iz nekog razloga, pitch trim nije u neutralnom polozaju. To mozesh da uradish tako shto cesh pritisnuti kombinaciju CTRL + T. Ako zelish da promenish trim kako ti odgovara kako bi avion odrzao u horizontalnom letu, koristi CTRL + . i CTRL + ; Za trimovanje.

U lock onu Su-27 ne moze da nosi Aktivne rakete, tako da ako gadjash sa 27-R, 27-ER morash drzati cilj u zahvatu dok god ne pogodi cilj. Rakete R-77 i Aim-120 mozesh ispaliti i okrenuti dupe jer se navode same (shto je malo nerealno, jer cak i aktivne rakete u ranom segmentu pole ispaljivanja koriste avionski radar za navodjenje, a tek u zavrsnom segmentu postaju aktivne).

U lock-onu je Aim120 jako dobra raketa, dok u eksapnziji nije ni priblizno tako dobra.
Sa F-15 u BVR rezimu mozesh prebaciti na Track While Scan mod (TWS). Ovako mozesh pratiti 4 cilja istovremeno i dejstvovati na njih :) na TWS mod prebacujesh tako shto kad je radar upaljen pritisnesh ALT + i .

Treba li napomenuti da pre leta u opcijama namestish na ACE settings jer u suprotnom nije bash realno :)

U principu borbeni modovi su logicni za AA borbu. Obicno BVR, Vertical, i opciono kod ruskih aviona SHLEM, odnosno kod F15 Flood.

SHLEM je onaj debeli krug koji se pojavi i prati pogled, pa mozete zakljucati avion pogledom. Flood vam omogucujete da ako imate avion vizuelno ispalite Aim-7 preko njega bez zakljucavanja.

Obratite paznju na OSL na ruskim avionima, tako mozete nahvatati cilj bez ukljucivanja radara, zakjucati i gadjati. pali se u borbenom modu BVR na slovo O.

Toliko, ako imate josh nekih pitanja, slobodno :)
 
Poslednja izmena:
nikola167
Lock-on je nesto najblize realnosti sto postoji u svetu simulacija.
I odakle ti to da je lock-on Flaming cliffs manje realan ?
I odakle ti da su-27 ne moze da nosi aktivne rakete ? moze , nosi R-27AE, i to je pandam r-77 i aim-120 samo sto je veca,glomaznija,ima veci domet,i jacu bojevu glavu.
Drugo,odakle ti to da mozes ispaliti aim-120 ili r-77 i okrenuti dupe :-) mozes,ali neces nikada nikoga pogoditi,osim u retkim situacijama i kada igras protiv najglupl;jeg kompijutera. ...

U tws modu,ne mozes pratiti i dejstvovati istovremeno na 4 cilja,vec samo na dva,i u igri i u stvarnosti. Aim-120 i r-77 su gotovo istih karakteristika u lock-on-u,stim sto r-77 ima malo veci domet,a aim-120 malo jaci integralni radar.
 

Back
Top