Најбољи произвођач авиона

L.Lapcevic

Zainteresovan član
Poruka
136
Најбољи произвођач авиона уопште (путнички, теретни, војни, бомбардери...)

Ильюшин
Туполев
Яаковлев
Сухой
Миг
Антонов
Airbus
British
British Aircraft Corporation (BAC)
British Aerospace (BAE)
De Havilland
Hawker Siddeley
Lockheed
Boeing
McDonnell Douglas
Convair
Embraer
Dassault
Bombardier (De Havilland Canada)
Fairchild Dornier
Fokker
Sud Aviation

надам се да нисам некога важног заборавио.
 
Shto se tiche Rusa, sve kompanije sem Suhoja su propale pa su spojene u jednu-OAK (UAC), s tim shto tje verovatno budutji modeli koje ta kompanija bude pravila nositi Suhojevo ime. U Evropi je dominantna EADS koja poseduje Airbus i zasluzhna je za projekat Eurofighter. Dassault je isto jak. U Americi su najjachi(najbolji) Lokheed Martin i naravno Boeing.

Dakle lista najboljih po meni

1. Boeing
2. EADS (Airbus)
3. Сухой
4. Lokheed Martin
5. Dassault
 
Ех када би руси обновили тржиште путничких авиона.... Није ми јасно зашто је произведено само 27 Ил-96, када је то веома модеран авион (Председнички авион Медведева). Какве су само некада авионе имали Ил-62, Ту-134, Ту-154, Ил-86, Як-40... Чини ми се да је од најбољих руских произвођача авиона Тупољев (први совјетки млазни авион, први суперсонични путнички авион на свету, најбољи тешки бомбардер на свету... Такође мислим да су и Андрей Николаевич Туполев и Алексей Андреевич Туполев најбољи авиоконструктори свих времена). По броју авиона, и примени нових материјала сигурно је први Boeing, а по технологији (електроника) Airbus. Британски произвођачи су се стопили са Аirbus-om, а некада су имали добре авионе...
 

Back
Top