Zlo i lose...

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Sta karakterise kad je neka radnja losa a sta zla...uopste kad Bad prelazi u Evil.....
I nemojte mi davati primere tipa...kad covek krade to je bad...a kad ubije to je evil......
...uopste sta karakterise zlo???po vama.....
 
ne znam... i dobro i zlo uzimam kao krajnje relevantne kategorije... smešno mi je kad za nekog kažu da je zao ili zloban... kao i kad kažu dobar dečko ili šta već... to su po meni više mitološke i religijske i filozofske kaztegorije, nego realne... svi smo u bazi prazno bure pa vremenom kako se napunimo... što ne znači da je iko ili išta a priori dobro/zlo... prosto tako smo se oblikovali usled milijardu faktora... tako da nemam ama baš nikakvo pobjašnjenje, naročito ne društveno uvreženo... hajde loše mogu da okarakterišem neke radnje ili osobine koje ja lično smatram neprivlačnim, nepo
eljnim ili škodljivim sebi ili drugima... ali zlo... to mi je tako metafizički i besadržajan termin...

sam termin zlo se kod nas, imam utisak, uzima više sinonično za loše ili antonimično za dobro... kao zlo i naopako = nije dobro, ne valja, škodljivo je, neprihvaćeno...

stvarno, šta je uopšte zlo, baš me zanimaju odgovori... kažem, meni samo neka metafizika, kao superlativ lošeg, vrhunski loše i krajnje loše, za pakao :lol: premda su leksički različite stavri... imal ko rečnik :)

msm... ubistvo je loše, npr... ubica ne mislim da je zao... ne mislim čak ni da je loše... generalno ljude nikad ne karakterišem kao loše kamoli zle...
 
Poslednja izmena:
ne znam... i dobro i zlo uzimam kao krajnje relevantne kategorije... smešno mi je kad za nekog kažu da je zao ili zloban... kao i kad kažu dobar dečko ili šta već... to su po meni više mitološke i religijske i filozofske kaztegorije, nego realne... svi smo u bazi prazno bure pa vremenom kako se napunimo... što ne znači da je iko ili išta a priori dobro/zlo... prosto tako smo se oblikovali usled milijardu faktora... tako da nemam ama baš nikakvo pobjašnjenje, naročito ne društveno uvreženo... hajde loše mogu da okarakterišem neke radnje ili osobine koje ja lično smatram neprivlačnim, nepo
eljnim ili škodljivim sebi ili drugima... ali zlo... to mi je tako metafizički i besadržajan termin...

zato sam i postavio ovu temu...da bi preko neke rasprave...ili neceg treceg dosao do zakljucka sta je ili da li uopste postoji....
 
meni je lose kad failujem,ili uradis nesto sto se kosi sa normalnim,prekrsis svoje,moralne,a moze i neke glupe ustaljene principe..znaci stvorene su granice,sve izvan granice je lose iliti greska
a evil,e to je vec potisnuta emocija koja ne bira nacin kako ce da izadje unistava:mrgreen:
 
a evil,e to je vec potisnuta emocija koja ne bira nacin kako ce da izadje unistava:mrgreen:

vidiš to je zannimljivo... generalno, da... krajnji domet lošeg, što kažeš nema obriza i destruiše sve...

mada koliko je takvih ljudi... ko može da kaže da su oni sami po seboi zli, tek tako... sve ima svoje zašto ili zato

ili recimo droga ili atomka bomba... rekli bi mnogi zlo... al meni to nekako smešno zvuči... mislim očigledno je da nije dobbro, čemu takva karakterizacija...


tu upadamo u bespotrebno razmišljanje i vrtenje oko forme, dok je suština jasna - prosto nije dobro, iz efektivnih, vidljivih razloga...
 
Sta karakterise kad je neka radnja losa a sta zla...uopste kad Bad prelazi u Evil.....
I nemojte mi davati primere tipa...kad covek krade to je bad...a kad ubije to je evil......
...uopste sta karakterise zlo???po vama.....

Loshe je kad ja neshto zaserem , a zlo kad drugi zaseru :mrgreen:

Ozbiljno , korishcenje ovih rechi kod mene najvishe zavisi od prvih impresija , mada zlo previshe zloupotrebljavam za stvari koje nisu "zle" .
 
Koja sreca...jedan lik me jurio,nisam ni skontao,jeo sam uzinu,i sad mi se prospe jogurt(slucajno,odmah sam krenuo sa lista mesta :per:).I sad,lik trci i ne primeti,i okliznese :mrgreen: .Ima ogromnu belu fleku na jakni,i smorio se za ceo zivot :hahaha:

This is bad.

Joj,kako sam se juce smejao :hahaha: .Nisu mogli podneti green day,pa su mi prekinuli pesmu.Zvakao sam tad zvaku,i bacio je na dupe jednom degenu.Seo na stolicu,al nije mogao ustati :hahaha: .Uopste ne misle da sam ja to uradio :mrgreen:

This is evil.
 
Sta karakterise kad je neka radnja losa a sta zla...uopste kad Bad prelazi u Evil.....
I nemojte mi davati primere tipa...kad covek krade to je bad...a kad ubije to je evil......
...uopste sta karakterise zlo???po vama.....

imas film dobar los zao :D
Tu se moze videti neka razlika :D
Los covek je npr nesto tipa neutral chaotic, a zao je neutral evil :D
Los je neko ko recimo se opija, zato sto je takav covek samo nevolja. A zao covek je neko ko zeli da ti naudi iz nekog neopravdanog cilja
 
losh = zao
ako govorimo o nekakvom opisu
kad kazhesh losh chovek mislish > zao chovek, no zlo mozhe biti neki jachi oblik u kolokvijalnom govoru
mada loshe samo po sebi predstavlja neshto shto nekome ne ide u korist > shteti mu, nezahvalne okolnosti, rech je malo opshtija dok zlo predstavlja iskljuchivo karakternu osobinu (neshto, neko JE zlo,zao), i nechiji postupak ili ponashanje mozhe biti zlo shto opet implicira da je ta osoba zla.
itd.
 
imas film dobar los zao :D
Tu se moze videti neka razlika :D
Los covek je npr nesto tipa neutral chaotic, a zao je neutral evil :D
Los je neko ko recimo se opija, zato sto je takav covek samo nevolja. A zao covek je neko ko zeli da ti naudi iz nekog neopravdanog cilja

Da se slazem ne slazem se ali da mi se svidja post ne svidja mi se.
 

Back
Top